Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Mgr. Ondřej Kolář (fotka)
Mgr. Ondřej Kolář
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře starosta MČ Praha 6
» Životní prostředí

Otázky a odpovědi

Téma: Životní prostředí, úklid a odpadové hospodářství, údržba a revitalizace zeleně


Vážený pane starosto, ráda bych se zeptala na podmínky vjezdu vozidel do přírodní rezervace Divoká Šárka a na nakládání s odpadem v této rezervaci.
V horkých dnech jsem opakovaně byla svědkem situace, kdy velké množství vozidel vjíždí z Divoké Šárky okolo McDonalda dál do údolí, prostor okolo cesty u areálu koupaliště Veselík se stal parkovištěm (min. 10 vozidel), někteří zajížděli dál do údolí a parkovali u potoka na louce. Ke koupališti zajel dokonce i kurýr dovážející návštěvníkovi koupaliště jídlo.
Předpokládám, že vjezd bez povolení je do přírodní rezervace zakázán z důvodu ochrany životního prostředí i bezpečnosti chodců a cyklistů.
Dalším problémem jsou přetékající odpadkové koše plné kelímků od McDonald´s.
Jak lze, prosím, tyto situaci řešit?

Děkuji Vám.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Lucie Bursáková

[23.06.2022] nová otázka Mgr. Lucie Bursáková

Vážená paní Bursáková,

co se týká vjezdu vozidel do přírodní rezervace Divoká Šárka, jsou řidiči povinni řídit se dopravním značením, které je umístěno při vjezdu do rezervace. V místě je umístěna značka ZONA - PŘÍRODNÍ PARK, pro celé území přírodní rezervace tak platí značení B11 - Zákaz vjezdu všech motorových vozidel, mimo vozidel se souhlasem hl. m. Prahy a maximální rychlost 10 km/h. Kontrolu dodržování tohoto dopravního značení provádí Policie ČR.
Přírodní rezervaci Divoká Šárka je ve vlastnictví a správě Magistrátu hl. m. Prahy, v kompetenci ji má odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, Váš podnět ve věci nakládání s odpadem a parkováním vozidel v zeleni předáme řediteli odboru panu RNDr. Štěpánovi Kyjovskému, pokud byste ho v této věci chtěla kontaktovat i po vlastní ose, přidáváme i email na pana ředitele:
Co se týká odpadu u Mc Donald´s, jedná se o soukromého provozovatele, se kterým jsme ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy dohodli na navýšení počtu košů a frekventovanějším úklidu.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[08.07.2022]

Dobrý den,
minulý víkend jsme při procházce Divokou Šárkou objevili několik vzrostlých a již kvetoucích Bolševníků. Jsou dobře vidět z pěší cestičky,
která začíná u koupaliště Divoká Šárka a vede mimo jiné kolem studánky.
Máme obavy, aby při prodlení s jejich odstraněním nezničily tak krásnou lokalitu.
Děkuji.

[24.06.2022] nová otázka Ing. Zuzana Fabianová

Vážená paní Fabiánová,

přírodní rezervaci Divoká Šárka je ve vlastnictví hl. m. Prahy a má ji na starost odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, Váš podnět ve věci již kvetoucích Bolševníků předáme řediteli odboru panu RNDr. Štěpánovi Kyjovskému, pokud byste ho v této věci chtěla kontaktovat i po vlastní ose, přidáváme i email na pana ředitele.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[08.07.2022]

Dobry den, pane starosto, obratila jsem se pres messanger na Prahu 6 v roce 2021 s nasledujicim dotazem:

"11/1/21, 12:00 PM
You sent

Městská část Praha 6

Stav projektu Rekonstrukce Vitezneho namesti a ulice Dejvicka. Dobry den, zajima me soucasny stav projektu Rekonstrukce Vitezneho namesti - nemohu najit na webovych strankach Prahy 6 zadnou novejsi informaci o prubehu projektu. V uverejnenem harmonogramu 20170228_harmonogram_VIT_NAM.xlsx je uvedeno, ze od kvetna 2020 ma probihat "realizace". Je mozne uverejnit info o soucasnem stavu projektu na webovych strankach Prahy 6, bez ohledu na to, i kdyz za projekt neni odpovedna Praha 6, ale Hlavního města Praha, nebo nekdo jiny? Dalsi otazku mam ohledne revitalizace Dejvicke ulice, ktera je ve smutnem stavu. Mela probihat soucasne s rekonstrukci Vitezneho namesti. Nejaky pokrok v teto veci?"

Okamzita odpoved znela:

"Dobrý den, děkujeme, že jste nám napsali. Na Vaši zprávu budeme reagovat v nejbližší možné době. Tým Prahy 6 "
---------------------------

Od te doby nic. Jsem rada, ze v Praze 6 probiha vysadba stromu, oprava chodniku atd., ale myslim, ze hodne lidi by nadsene uvitalo aktualizovane informace o stavu velkych planovanych projektu.To na webovych strankach chybi.

Me osobne zajima stav projektu obnovy/prestavby Vitezneho namesti, o kterem neni v poslednich 2 letech nic slyset. Podle informaci "Finální projekt přeměny Vítězného náměstí by měl být hotov v březnu 2021". Nevsimla jsem si, ze by byly nejake informace publikovane v casopisu Sestka. Budu rada pokud, alespon strucne, konkretne odpovite v jake fazi projektu jsme a kdy se zacne viditelne realizovat. Privitame samozrejme jakoukoliv dalsi zajimavou informaci o stavu projektu.

Srdecny pozdrav Hana Christie

[05.06.2022] nová otázka Hana Christie

Vážená paní Christie,

Add 1) Rekonstrukce Vítězného náměstí

Rekonstrukce Vítězného náměstí je v gesci hlavního města, projekt koordinuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Cílem projektu je, aby Vítězné náměstí nebylo pouze rušnou dopravní křižovatkou, ale více odpovídalo charakteru a funkcím náměstí. IPR za tímto účelem vypsal urbanistickou soutěž, v níž zvítězil návrh studia Pavel Hnilička Architekti (více zde: iprpraha.cz Městská část podpořila koncepční studii řešení daného místa. Současně s tím zastupitelé městské části schválili požadavek na realizaci podmiňujících staveb. Praha 6 tak požaduje v předstihu vybudovat komunikaci Evropská – Svatovítská jako „dopravní obchvat“ Vítězného náměstí. Stejně tak by v předstihu mělo dojít k prodloužení tramvajové trati z Malovanky na Strahov a k realizaci tramvajové trati ze Suchdola (více zde: www.praha6.cz Vítězné náměstí by se podle informací z IPR mělo revitalizace dočkat v roce 2025.

Vedle toho se připravuje mezinárodní soutěž na dostavbu tzv. čtvrtého kvadrantu Vítězného náměstí. Zadavatelem této soutěže je společnost Fourth Quadrant (sdružení společností Penta Real Estate, Sekyra Group a Kaprain), která vlastní cca 87 % zastavitelných pozemků čtvrtého kvadrantu. Část zastavěných pozemků dále patří Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT), přilehlé komunikace pak vlastní hlavní město.

Záměrem je realizovat v území multifunkční objekt s byty, kancelářemi a službami. Měla by zde také vzniknout nová budova VŠCHT. Praha 6 v této souvislosti požaduje vyčlenit zhruba jednu čtvrtinu plochy pro občanskou vybavenost (obchody, služby, kultura), oživit veřejný prostor zelení a uměním, výšku nových budov v úrovni stávající zástavby v okolí atp. Podrobnosti k budoucí podobě Vítězného náměstí, včetně konkrétních požadavků městské části, obsahuje aktuální číslo radničních novin Šestka.

Více k projektu čtvrtého kvadrantu také zde: www.praha6.cz
Stránky soutěže: 4kvadrant.cz

Add 2) Korzo Dejvická

V současné chvíli připravuje městská část zadání k soutěži na dodavatele koncepční studie a její participace. Součástí studie bude získání kladných stanovisek dotčených městských a státních aktérů a výstup participačního procesu s veřejností.

Cílem studie je v řešeném území:
a) Zkvalitnění obytného prostředí pro místní obyvatele
b) Zkultivovat parkování při zachování dostatečných kapacit pro rezidenty a dostatečného systému krátkodobých zásobovacích stání pro místní podniky a instituce.
c) Obnova povrchů tak, aby došlo k posílení identity a charakteru ulice
d) Zlepšení podmínek pro chodce, zvýšení bezpečnosti a bezbariérovosti
e) Zvýšení prostupnosti a vytvoření pěších zón
f) Rekonstrukce sítí technické infrastruktury v souladu s moderními trendy

Podklady k soutěži na koncepční studii by měly být finálně připraveny na podzim letošního roku.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[04.07.2022]

Dobrý den,
prosím o řešení situace s nedostatečnou kapacitou kontejnerů na tříděný odpad v ulici Arabská/ Jemenská. Minimálně jeden ze 4 kontejnerů (papír, plast, sklo, kartony) je trvale plný a není kam vytříděný odpad ukládat. Na tuto situaci doplácejí obyvatelé Sídliště Červený Vrch, protože odpad je buď odkládán vedle kontejnerů, nebo jej občané vysypou do kontejnerů na směsný odpad, které si hradí obyvatelé okolních SVJ. Při větru jsou odpady rozfoukávány po okolí a znepříjemňují život zde bydlícím lidem. Bylo by možné řešit problém častějším svozem nebo navýšením počtu nádob na tříděný odpad? Případně doplnit kontejnery na další druhy tříděného odpadu? Další problém je nedostatek odpadních košů v blízkosti dětského hřiště mezi Jemenskou a Syrskou, na lavičkách se scházejí studenti blízkého Gymnázia a denně zde zůstávají odpadky a nedopalky cigaret, koš je jen jeden a většinou je plný. V blízkosti Syrské ulice směrem k Evropské jsou další 3 lavičky, které se staly oblíbeným místem bezdomovců, odpadkový koš zde není a okolí vypadá bezútěšně, což vzhledem k blízkosti dětského hřiště není dobrý stav. Bylo by možné nějak zapracovat na zlepšení stavu? Děkuji.

[14.06.2022] nová otázka MVDr. Stanislava Herčíková

Vážená paní doktorko,

třídění odpadu v Praze zajišťuje a hradí MHMP ze svého rozpočtu, tudíž navýšení četnosti svozu závisí na finančních možnostech MHMP. Proto také jakékoliv změny v harmonogramech podléhají schvalovacímu procesu odboru ochrany prostředí MHMP a mají určitá pravidla, která musí všechny městské části dodržovat. Ke každé žádosti o navýšení četnosti svozu jednotlivých komodit požaduje MHMP zaslání několika fotografií z různého období, ze kterých je patrné pravidelné přeplňování nádob. Pracovníci MHMP totiž žádosti posuzují pouze podle dodaných fotografií. Podnět k navýšení četnosti svozu, vzešlý od pracovníků městské části, nejprve schválí pracovník svozové společnosti (pokud se jedná o přidání další nádoby i PČR), dále vedoucí odd.městské zeleně ÚMČ, posléze referent, administrátor a operátor MHMP. Až poté je možno brát žádost za schválenou a dojde k úpravě harmonogramu svozu odpadu.

Na každém stanovišti se kromě vývozu denně provádí i tzv. doúklid, který ale vykonává jiné auto s jinou posádkou, a protože nelze nastavit harmonogram vývozu a doúklidu tak, aby probíhaly současně, vyskytuje se občas neuklizený odpad u vyvezených nádob, který pak vítr rozfoukává do okolí. Konkrétně na Vámi uvedeném stanovišti se provádí doúklid každý všední den plus jeden víkendový den, v tomto případě v neděli.

Na stanovišti 192 je nastaven svoz papíru a plastu v četnosti 3 x týdně. Zatím na tomto stanovišti neevidujeme stížnosti a ani nemáme hlášení od svozové společnosti o tom, že by se stanoviště přeplňovalo. V průběhu uplynulého roku jsme navyšovali četnost svozu na stanovišti č. 216 v Arabské a na stanovišti č. 040 v Tobrucké ulici. Vždy je možné navýšit četnost svozu pouze u dané komodity na daném stanovišti, kde máme dostatek fotografií tak, abychom splnili magistrátní podmínky a mohli zažádat o navýšení četnosti svozu. Nelze tedy navyšovat plošně. Vzhledem k tomu, že je na Praze 6 rozmístěno 252 stanovišť tříděného odpadu, není opravdu jednoduché splnit magistrátní podmínky. Proto vítáme, při zajišťování potřebných důkazů, spolupráci s občany. Pokud budete i Vy mít k dispozici fotografie přeplněných nádob, prosím o jejich zaslání na email.

Co se týká stavu a počtu odpadkových košů na Vámi zmiňovaných místech, bude prověřen počet košů v okolí a četnost jejich vývozů - dle zjištěných skutečností budou provedena potřebná opatření.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[20.06.2022]

Dobrý den,ráda bych se zeptala, zda Praha 6 najímá na prořez stromů amatéry a zda někoho vůbec zajímá, jak po prořezu ty stromy vypadají.Přijde parta s pilou,někde to sekne,strom má uřezané větve na jedné straně, kde to vůbec není potřeba a tolik potřebný stín na chodníku najednou chybí,na druhé straně větve vlají do ulice na auta a tam to nevadí, např.Dejvická u lékárny Bruska, Terronská apod.Můžete mi prosím odpovědět,proč ty stromy nenecháte prostě být? Nebo, když už to musí být, najměte prosím někoho, kdo nejen že umí s pilou,ale má i estetické cítění.Děkuji.Z okna jsem se dívala na krásný strom,teď se dívám na pahýl.

[31.05.2022] nová otázka Lucie Hamidová

Vážená paní Hamidová,

ve věci Vašeho dotazu na prořez dřevin v ulicích na území Městské části Praha 6 je v prvé řadě nezbytné zmínit zásadní skutečnost, a to že zeleň, která je součástí pozemků komunikací, tedy i stromy ve Vámi zmiňovaných ulicích Dejvická a Terronská, je ve vlastnictví Hlavního města Prahy a ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a. s., a že Městská část Praha 6 tedy péči o dřeviny v ulicích nemá v gesci a nemůže ovlivnit výběr subjektu, který práce na dřevinách dodává.
Informativně však uvádíme, že kontroverznost některých provedených zásahů v ulicích s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, a. s. intenzivně řešíme jak z pozice kontrolního orgánu státní správy, tak ze strany politického vedení. Komise životního prostředí při Radě Městské části Praha 6 si například pozvala na květnové jednání zástupce jmenovaného správcovského subjektu k představení strategie údržby uličních stromořadí a principů prováděných řezů. Komise zároveň v rámci daného jednání s ohledem na další podněty ze strany veřejnosti vůči státní správě přijala usnesení, že doporučuje odborné posouzení zásahů na stromech nezávislou institucí. V návaznosti na toto posouzení pak budou případně učiněny další kroky či přijata konkrétní opatření.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[02.06.2022]

Dobrý den,

Jednou až dvakrát týdně chodím uklízet odpadky v ulicích v Sadech, Schwaigerova a na schody, které je spojují. Obvykle naplním několik hnědých papírových nákupních tašek Kosik.cz. Jde pořád o to samé: plechovky od levného piva, lahve od vodky Božkov a prázdné krabičky od těch nejlevnějších cigaret pohozené na zemi a v živém plotě. (Jednou - jen jednou - jsem našel použitou injekční stříkačku.) Domnívám se, že velkou část z toho zanechávají rusky mluvící dělníci, kteří bydlí v bytovém komplexu na adrese Schweigerova 39. Není tajemstvím, že desítky těchto bytů pronajímá ruská ambasáda oficiálně pro své zaměstnance, ale pak je pronajímá třetím osobám - viz zde: denikn.cz

Samozřejmě netvrdím, že všichni rusky mluvící lidé jsou bordeláři (stejně jako všichni Britové nejsou opilí fotbaloví chuligáni), ale někteří z těchto konkrétních rusky mluvících lidí po sobě zanechávají opravdu nehezký "svinčík". Zřejmě posedávají na schodech, aby popíjeli pozdě do noci, protože jsem je nikdy neviděl, když jsem tudy projížděl cestou do Stromovky. V okolí máme dvě policejní stanice (Místní oddělení Dejvice a městskou policii na Českomalinské). Bylo by možné, prosím, s touto situací něco, třeba i za pomocí strážníků udělat?

S pozdravem,

James Drake

[21.03.2022] nová otázka James Drake

Vážený pane Drake,

problém znečišťování veřejného prostoru řešíme dnes a denně. V ulici Schwaigerova jsme zvýšený výskyt odpadků zaznamenali již před rokem. Městská část v této lokalitě provádí pravidelný úklid chodníků v období od dubna do listopadu v četnosti 1x měsíčně. V zimních měsících je zajišťován pouze úklid sněhu a úklid odpadu je prováděn pouze nárazově.
Domníváme se, že zvýšený dohled policie nic neřeší, pouze problém přesune na jiné místo. Pokusíme se v této věci zajistit účinnější řešení. V této lokalitě chybí odpadkový koš, kam je možné drobný odpad odložit. Městská část na místo největšího znečištění osadí odpadkový koš s denním vývozem.
Věříme, že dojde ke zlepšení situace.

Co se týká bezpečnostní situace v ulicích v Sadech a Schwaigerova jsme konzultovali s ředitelem Městské policie Praha 6 Bc. Zdeňkem Kovandou, který nám potvrdil, že přímo v uvedeném místě provádí strážník okrskář kontrolní činnost prakticky při každé denní směně a uvedený stav nepotvrzuje. Nicméně na základě tohoto podnětu provedou strážníci městské policie kontroly navíc ve večerních a nočních hodinách ke zjištění skutečného stavu věci. Zároveň platí doporučení městské policie, že nejefektivnější a nejrychlejší řešení je okamžité kontaktování tísňového volání linky 156 při jakémkoliv nezákonném, či jiném sociálně patologickém jevu. Situaci tak policie může zkontrolovat v aktuálním čase.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[24.03.2022]

Dobrý den, na konečné tramvaje Divoká Šárka se najednou objevily pouťové atrakce. Je to na soukromé louce, ale stejně bych ráda věděla, jestli je třeba k pořádání pouti nějaké povolení od MÚ Praha 6. Je to kousek vedle PR Divoká Šárka. Určitě to má vliv na divoká zvířata, která tam žijí. Děkuji za odpověď.

[14.03.2022] nová otázka Jitka Bělinová

Vážená paní Bělinová,

ano jedná se o soukromý pozemek, který sousedí s PR Divoká Šárka, pořadatel má s majitelem pozemku platnou nájemní smlouvu a úřad stanovil podmínky za jakých je možné užívání tohoto veřejného prostranství. V rámci toho jsme oslovili správce PR Divoká Šárka a místní myslivce, aby nám stanovili podmínky, které jsme zapracovali do našeho vyjádření.
V rámci těchto podmínek je určené, že provoz lunaparku bude od 11:00 do 20:00, do 21:00 budou zhasnuta světla atrakcí tak, aby okolí nebylo rušeno světelným smogem. Pořadatel se zavázal, že provoz lunaparku bude bez hudebního doprovodu, proto se po dobu konání akce nepovoluje doprovodný hudební program. Dále jsme stanovili přísné podmínky ohledně úklidu.
Jedná se o nehonební pozemek, který sousedí s rušnou dvouprodovou komunikací a tramvajovou točnou, tento pozemek zvěř nevyhledává a sami myslivci ji z něj záměrně vyhání, aby se nestřetla s vozidly na blízké komunikaci a zmatená následně neohrožovala obyvatele.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[14.03.2022]

Dobrý den,v ulici Maříkova(sídl.Petřiny)byly pokáceny vzrostlé zdravé a krásné stromy...proč?stromy byly pokáceny,aniž by byly předem vysazeny nové....na sídlištích je každý strom a každý keř důležitý...děkuji za odpověď..

[15.02.2022] nová otázka Renée Matušková

Vážená paní Matušková,

ke kácení čtyř pajasanů žláznatých v ulici Maříkova bylo přistoupeno z důvodu jejich špatného zdravotního stavu. MČ Praha 6 nechala na tyto stromy vypracovat znalecký posudek, jehož závěrem bylo vyhodnocení stromů jako provozně nebezpečných, bez možnosti stabilizace řezem a bylo doporučeno jejich odstranění. Dřeviny vykazovaly celou řadu defektů (významně zvýšené těžiště koruny, nezhojené rány po řezech, tlaková větvení). Pajasany jsou krátkověké, rychle rostoucí dřeviny, které mají velmi křehké dřevo a vyznačují se i horší schopností hojení ran. Zohledněna byla i samotná lokalita, jde o poměrně frekventované místo a stromy rostly cca 5 m od bytových domů.

Ke kácení došlo na základě pravomocného povolení ke kácení, které zároveň ukládá ke kompenzaci náhradní výsadbu 6 ks ambroně západní. Tyto stromky v dospělosti nedosáhnou takových rozměrů jako pajasany a budou vysazeny dále od domů. Vzhledem k riziku poškození výsadeb při kácení nebo odstraňování pařezů, bývají v drtivé většině náhradní výsadby realizovány až po odstranění původních dřevin. Mladý stromek v jedné z předzahrádek nebyl vysazený městskou částí Praha 6.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[22.02.2022]

Vážený pane starosto,

V Oboře Hvězda již několik let a nyní opět probíhá masivní kácení. Vedle polámaných a zjevně nemocných stromů se kácí i stromy zdravé. Žádné nové stromy se nevysazují a to ani v alejích a v Oboře vznikají rozsáhlé holiny, kde samoobnova lesa je více než sporná (z důvodu např. strmosti svahu, existujícího porostu atd.) Pokud bude kácení pokračovat tímto tempem, za naší generace o vzrostlé stromy v Oboře přijdeme a nových se již nedočkáme.

Kontroluje prosím někdo z MČ Prahy 6 kácení stromů v Oboře a zejména jejich obnovu (výsadbu ?

Předem děkujeme za informaci.

Za Spolek Malý Břevnov z.s. s pozdravem

Tomáš Černý

[16.02.2022] nová otázka Mgr. Tomáš Černý

Vážený pane magistře,

přírodní rezervace Obora Hvězda spadá do vlastnictví hl. m. Prahy a spravují ji Lesy hl. m. Prahy. Městská část Praha 6, byť se na našem území Obora nachází, nemá žádné odpovědnost za údržbu. S Vaším dotazem se tedy prosím obraťte na vlastníka Magistrát hl. m. Prahy, kontaktní osoba: Ing. Dan Frantík () anebo přímo na Lesy hl.m.Prahy, kontaktní osoba: Ing. Petr Hrma ().
Městská část Praha 6 je průběžně o zásazích v Oboře Hvězda informována. Dle sdělení v současné době dochází ke kácení souší a jinak nebezpečných stromů, především v dubových a bukových porostech po celé ploše Obory. Veškeré zásahy v Oboře Hvězda vycházejí z plánu péče a jsou realizovány v souladu s mezinárodními standardy PEFC a FSC, ke kterým se hl. m. Praha zavázala, a kde je mimo jiné kladen důrazný aspekt na šetrný přístup k hospodaření v lesích. Vždy před zahájením prací je lokalita označena informačními cedulemi.

S pozdravem

Ondřej Kolář

[16.02.2022]

Dobrý den, pane starosto. Prosím o sdělení důvodu, proč došlo k přemístění kontejnerů na tříděný odpad z rohu ulic Jaselská x Eliášova, odkud byly tyto dočasně přemístěny po dobu rekonstrukce ulice Jaselská. Tímto rozhodnutím došlo k výraznému snížení komfortu obyvatel zmíněných ulic při třídění odpadu, protože kontejnery na Dejvické už jsou příliš daleko, nemluv o tom, že pro osoby se sníženou pohyblivostí je nyní třídění dopadu nad jejich síly a možnosti, právě vzhledem ke vzdálenosti kontejnerů. Děkuji za odpověď.

[16.01.2022] nová otázka JUDr. Markéta Čermínová

Vážená paní doktorko,

stanoviště na křižovatce Jaselská x Eliášova patřilo dlouhodobě k nejproblematičtějším. I přesto, že vývoz zde byl nastaven na každý den a doúklid dokonce 2 x denně, bylo stanoviště prakticky neustále obložené hromadou odpadu a dvakrát bylo i terčem žhářů. Vzhledem k vytíženosti stanovišť jsme ho nechtěli úplně zrušit, a proto bylo přesunuto na křižovatku Mařákova x Dejvická. V dochozí vzdálenosti zrušeného stanoviště je několik dalších stanovišť. Magistrát hlavního města Prahy podporuje zřizování domovních stanovišť tříděného odpadu s postupným snižováním počtu veřejných stanovišť. Právě v oblasti Bubenče a Dejvic je tato služba, která je poskytovaná Magistrátem zdarma, velice využívaná. Pokud máte pocit, že máte nejbližší stanoviště příliš daleko, je tu pro vlastníky nemovitostí i tato možnost. Bližší informace k této službě jsou uveřejněny na stránkách MČP6 www.praha6.cz

S pozdravem

Ondřej Kolář

[01.02.2022]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/otazky/list.php?ID=52 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.