Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 81100 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruRozbitý herní prvek
Dobrý den, 

ráda bych upozornila na chybějící podlahu v pozorovacím koši na hřišti Na Dědině, mezi domy Ciolkovskeho 861 a U valu 863.  

Předem děkuji za opravu. 

Z. T.

oznámeno: 22.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
29.01.2020 » 17:11 • Dobrý den, děkujeme za nahlášení závady. Poptala jsem dodavatele herního prvku s žádostí o opravu, Prozatím sice nemám odpověď, ale domnívám se, že náhradní díl k hernímu prvku nebude k dispozici vzhledem k jeho stáří. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě bych zvolila variantu likvidace současného herního prvku s tím, že by byl nahrazen herním prvkem jiným nebo by místo bylo ponecháno prázdné. Hřiště je totiž dostatečně vybaveno dalšími herními prvky, které nabízejí veškerý komplet herních funkcí ( lezení, šplhání, klouzání, houpání, točení , balanc apod.).
náhled souboruChodník v ulici Na Loukoti 247/3
Dobrý den,

v ulici Na Loukoti 247/3 je chodník v dezolátním stavu.
Před vchodem do zahrady je opraven od PVK, ale zbytek je rozbitý /viz foto/.
Kdy byste ho mohli opravit ?
Děkuji za brzkou pozitivní odpověď.

P. B.

oznámeno: 21.01.2020
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
22.01.2020 » 11:57 • Požadavek na opravu poškozeného chodníku byl předán majetkovému správci k zařazení do plánu oprav.
náhled souboruČerné parkoviště
Dobrý den. 

Rád bych nahlásil černé parkoviště - viz přiložená fota. 

Jde o prostor mezi hřištěm ZŠ na Dlouhém lánu a zadní stranou zimního stadionu HC Hvězda,pod ulicí na Dlouhém lánu - tam,kde kdysi bývala stará školní družina.Prostor je permanentně používaný k parkování aut,většinou mimopražských řidičů,dle SPZetek.Prostor je značně zničený,rozježděný auty,samý výmol,bahno a obří kaluže vody s bahnem.Nedá se tudy normálně chodit,přitom jde o zelené pásmo a vede tudy zadní cesta do školy na Dlouhém lánu uličkou vedle zimního stadionu.Místo je hojně využívané sportovci,školáky ze školy a pěšími lidmi na procházky,vede k němu podél zadní strany stadionu i asfaltová cesta.Pokud můžete,zjednejte nápravu,nebo dejte podnět majiteli pozemku. 

Děkuji předem za odpověď. 

K.

oznámeno: 19.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruBlokované stání v modré zóně
s neplatnou invalidní značkou i SPZ ve Šmolíkově ulici. Odhlášené vozidlo bylo už v září odtaženo k likvidaci, zrušení stání bylo údajně hlášeno daleko dřív. Místo je zbytečně prázdné, přestože to místní ví, nikdo nechce riskovat pokutu. Prosím o odstranění neplatné značky. 

                                                                                                                  Děkuji   JZ

oznámeno: 18.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.01.2020 » 13:21 • Děkujeme za upozornění, DZ bude odstraněno.
náhled souboruPodchod u bus zastávky Stadion Strahov
Podchod u bus zastávky Stadion Strahov by si zasloužil lehký úklid. Děkuji.

oznámeno: 17.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRe: Poděkování.
Dobrý den, 

děkuji za brzký úklid v níže uvedené lokalitě. 

Vidno, že vaše stránky skvěle fungují a to je dobře, tak by to mělo být. 

Nevím sice, která firma tentokrát uklízela, ale musím říci, že je proveden kvalitně. Opravdu byly odstraněny odpadky nejen na chodníku, ale i uvnitř křoví a dnes tam nebyl ani jeden papírek. Rovněž u stanic autobusů. Hned se jde domů veseleji! 

Budeme si jen přát, aby to co nejdéle vydrželo..... 

Děkuji. 

N. J.

oznámeno: 16.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruTříděný odpad
Dobrý den, přeposílám Vám komunikaci s Pražskými službami a jedinou odpovědí, která se mi od nich dostává. A to, že přeposílají či že to není v jejich kompetenci. Prosím o vyřešení kapacity na zmíněném stanovišti. Není to první podnět na zmíněnou firmu, vždy po zmíněných stížnostech na odvoz či nepořádek funguje 2 týdny bezvadně a poté opět stejný stav, tzn. nepořádek, výpadky ve svozu, či po vyvezení odpadu na stanovišti ještě větší nepořádek než před. Přikládám fotografie po svozu stromků. 

Děkuji, J. Š. 

Dobrý den. Posílám v přílohám fotografie stavu okolo tříděného odpadu (křižovatka ulic 8.listopadu x Říčanova, Praha 6) kam se mají ukládat odstrojené vánoční stromky určené ke kompostování. Podotýkám, že obrovská hromada se tu tvořila od soboty 12.1.2020 a zabírala téměř celou šířku i délku chodníku okolo kontejnerů do výšky cca 2 metrů. Po 6 dnech, dnes ve čtvrtek 16.1.2020 v cca 9:30 hodin kdy konečně proběhl svoz musím konstatovat, že nepořádek, především z důvodu zbytku neuklizeného biologického odpadu (přitom spoluobčané zodpovědně, aby se zde neváleli větve jen tak, vložili tyto do pytlů pro snazší manipulaci) je veliký. Nejenom pytle s větvemi, ale i očištěný kmen stromku zde zůstal. Žádám proto o opakovaný svoz a úklid okolo kontejnerů. 

Dále Vás žádám o navýšení kontejnerů na papír a plasty na dva od každého materiálu (8. listopadu x Říčanova) a to z důvodu malé kapacity pro tuto oblast. Téměř při každém svozu jsou nejenom přeplněné, ale není kam odkládat a válí se často odpadky na zemi, když fouká vítr jsou po celém blízkém okolí a málokdy se stane, že Vaši pracovníci vyvezou i volně ložené. Občas se stává, že svoz vynechá a to už je skutečně neúnosná situace, kdy se místo stává volně loženou skládkou. Situace by byla možná též vyřešit novým stanovištěm v křižovatce Říčanova x Dvořeckého, kde je absence stanoviště, přitom o další náměstí blíže k parku Ladronka jsou na každé náměstí po sobě jdoucích, přitom zde nejsou v takové míře bytové domy, nýbrž rodinné, tedy menší zahuštění obyvatelstva na rozdíl od naší oblasti. Děkuji za vyřešení obou podnětů.

oznámeno: 16.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.04.2020 » 16:25 • Vážený pane, na stanovišti č. 209 8. listopadu se papír i plast vyváží v četnosti 4x týdně. Do současné doby nemáme poznatky o tom, že by byla tato četnost nedostatečná. Stanoviště budeme ve spolupráci s inspektorkou nějakou dobu monitorovat. Pokud budete disponovat fotodokumentací dokladující oprávněnost požadavku, prosíme o zaslání, přiložíme ji k žádosti o navýšení četnosti svozu těchto komodit. Službu třídění odpadu hradí Magistrát hl.m.Prahy ze svého rozpočtu, nikoliv městská část Praha 6. Další nádoby se na stanoviště přidávají v případě, že je již vyčerpána maximální četnost svozu (7x týdně). Na každém stanovišti se ve všední den provádí i tzv. doúklid. Může se stát, že do doby, než k němu dojde, zůstane v prostoru stanoviště volně ložený odpad. Vzhledem k rovnoměrnému rozmístění stanovišť tříděného odpadu v této oblasti nové stanoviště zřizovat nebudeme - viz ksnko.praha.eu Vánoční stromky se odváží průběžně do konce února.
náhled souboruRozbity hraci prvek na hristi Tomanova
Dobry den, 

rada bych upozornila na rozbitou houpacku na detskem hristi v ulici Tomanova viz foto. 

S pozdravem 

P.

oznámeno: 15.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVolnočasová plocha Pod Cihelnou - posprejovaná fasáda trafostanice
Dobrý den,
 
ráda bych upozornila na nové "ozdobu fasády" trafostanice na volnočasové ploše v ulici Pod Cihelnou (viz. foto) a požádala o její odstranění.
 
Děkuji.
 
KG

oznámeno: 14.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProblém.
Dobrý den, 

ráda bych upozornila na rostoucí nepořádek u hlavní silnice Na pískách v křoví na pozemku 1123/40. 

Do křoví jsou házeny lahve od alkoholu, plechovky od piva a dalších nápojů , krabice, igelitky, někteří lidé dokonce zavěšují tašky s odpadem na křoví....... 

Nechápu. Prosím Vás o zajištění úklidu uvnitř křoví a na chodníku.  

Pak by bylo možná vhodné umístit koše na stanice autobusů Sušická (jsou sice opodál, ale tam bohužel téměř nikdo nedojde a tak se na stanicích v křoví rovněž vrší odpad různého ražení). 

Bylo by příjemnější neupozorňovat na tyto problémy, ale to by se museli lidé začít chovat ke svému okolí ohleduplněji. 

Děkuji za vyřízení a zdravím. 

N. J.

oznámeno: 14.01.2020
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
30.01.2020 » 08:27 • Úklid byl proveden bezprostředně po nahlášení závadného stavu.
náhled souboruChodník
Dobrý den, posílám foto chodníku, který se pomalu propadá před domem v ul. Ciolkovského 851. S pozdravem MN.

oznámeno: 13.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNepořádek na sběrném místě tříděného odpadu
Dobrý den,
chtěl bych Vás upozornit na nepořádek u sběrného místa na tříděný odpad v ulici K MOHYLE.

Děkuji, s pozdravem
M. Z.

oznámeno: 12.01.2020
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.01.2020 » 13:01 • Dobrý den, na každém stanovišti se kromě svozu provádí i tzv. doúklid, ke kterému dochází každý všední den. Nepořádek kolem nádob, který vznikne o víkendu, uklízí svozová společnost během pondělí.
náhled souboruoprava pouliční lampy
Dobrý den, 

Rád bych upozornil na problém, se kterým se potýkám každý den při cestě do práce. Na křižovatce ulic Drnovská a Vlastina byl vybudován přechod včetně schodů vedoucích do Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Pod těmito schody je umístěna pouliční lampa, která je již delší dobu rozbitá, a to doslovně (nejenom nefunkční). V ranních hodinách je zde úplná tma a není vidět, kam člověk šlape. V zimě toto místo bývá dost často namrzlé a je s podivem, že se zde dosud nestal žádný úraz. Žádám o opravu a zprovoznění této lampy, abychom mohli chodit do práce v klidu. 

Předem děkuji za kladné vyřízení. 

S pozdravem 

B. Z.

oznámeno: 10.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOpakovaná žádost o slumu bezdomovců
Dobrý den, 23.9. Jsem vkládala fotografie nelegálně zřízených bezdomoveckých příbytků a nepořádku, který kolem sebe tato komunita šíří. Od zveřejnění mé stížnosti se nestalo vůbec nic, naopak se počty stanů zvýšily, stejně jako množství odpadků. Žádám o urychlené řešení a ne pouze v podobě vašeho komentáře, že je požadavek v řešení. Děkuji. K. K.

oznámeno: 07.01.2020
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNedostatečná kapacita kontejnerů a jejich okolí - Staré Náměstí
Dobrý den, 

Nejprve mi dovolte vám popřát vše nejlepší do nového roku. 

Hlavně hodně zdraví a pevné nervy při řešení problémů naší městské části. 

Rád bych se na vás obrátil se žádostí o navýšení kapacity kontejnerů na tříděný odpad na ulici Staré náměstí a úpravu jejich okolí. 

Kontejnery jsou většinu času plné, lidé nechávají odpadky v jejich bezprostředním okolí, což má při větrném počasí za následek jejich nekontrolovatelné šíření do krajiny. 

V příloze posílám pár fotek z poslední doby. 

Mnohdy se jedná o velmi nepěkný pohled, jak můžete sami vidět na přiložených fotografiích. 

Vybudování přístřešku pro kontejnery a navýšení jejich počtu, by mohlo zásadním způsobem zlepšit čistotu přilehlého okolí a zabránit volnému šíření odpadků do krajiny a přilehlého potoka.  

V době stále většího tlaku na ochranu životního prostředí bych tento krok určitě přivítal nejen já, ale i ostatní obyvatelé a návštěvníci našeho města. Jakákoliv akce je lepší než stávající stav. 

Předem děkuji za vaši reakci a případnou akci k nápravě. 

S pozdravem a přáním hezkého dne, 

P. B.

oznámeno: 07.01.2020
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProsba o úpravu pěšiny
Dobrý den, 

již dlouhodobě mají lidé bydlící v oblasti parku Královka vyšlapánu cestičku od konečné tramvaje č. 23 směrem ke svým domovům. Je hojně využívána. Ráda bych se zeptala, zda by bylo možné jí dát oficiální ráz úpravou třeba na mlatovou cestu, jaké jsou na Ladronce. Aby ji zůstal přírodní charakter, ale lidé by nemuseli šlapat po blatě v období dešťů apod. 

Předem děkuji, 

MB

oznámeno: 07.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.01.2020 » 10:02 • Dobrý den. Přijali jsme Váš podnět na úpravu vyšlapané cesty v ploše zeleně vedle zastávky tramvají č. 23 pod parkem Královka. Při posouzení na místě se ukázalo, že se jedná spíše o malou pěšinku. Frekvence chodců zde nebude příliš velká. Navíc tato plocha je poměrně malá na to, abychom zde budovali oficiální cestu. V místě se nachází velké množství vzrostlých stromů s čímž přirozeně souvisí i rozsáhlý kořenový systém, který znemožňuje stavební zásahy do hloubky, které jsou nezbytné při budování štěrkového lože cesty či osazování obrubníků. Navíc je plocha svažitá, což pro mlatovou úpravu také není ideální. Z výše uvedených důvodů zde proto oficiální cestu budovat nebudeme. Chodci mají možnost dostat se k zastávce po zpevněném chodníku, i když je to o kousek delší. Situaci v místě budeme nadále sledovat. V případě rapidního zhoršení bychom případně vyšlapanou cestu vysypali drcenou borkou, aby nebyla při deštích tak rozbahněná. Nyní ji však přiznávat nebudeme.
náhled souboruÚklid listí - křížení ulic Závěrka a za Strahovem
Dobrý den, 

ráda bych Vás požádala o odklizení listí v příjemném parčíku na křížení výše uvedených ulic. Nejen na tomto místě, ale i na mnoha jiných /např. pod mostem u parku Na Královce, podél chodníku/ proběhl podzimní úklid částečně tak, že bylo listí nafoukáno na plochu mimo chodník a tím to úklidová četa považovala za vyřízené. Jakmile se zvedne vítr, je-li listí tou dobou zrovna suché, vítr ho leckde rozfouká zpět na chodník a vozovku. 

Předem děkuji a přeji hezký nový rok, 

MB

oznámeno: 07.01.2020
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
08.01.2020 » 15:55 • K úklidu listí byl vyzván majetkový správce komunikací.
náhled souboruodvoz odpadu Sukova
Dobrý den, 

zajímalo by mě, kdo plánuje trasy odvozu odpadu. Dnes, jako už mnohokrát, se opět sešly dva automobily na svoz odpadků na rohu ulic Sukova a Dr. Zikmunda Wintra přesně v čase 8:40. Vzhledem ke dvěma základním školám je to přesně čas, kdy je tam obrovský přetlak dětí a aut. Popelářské auto často má ve zvyku ještě couvat v protisměru jednosměrnou ulicí Sukovou a vytlačovat najíždějící auta rodičů s dětmi. Policejní hlídky u přechodů to odmítají řešit s tím, že oranžové majáky mají výjimku. Přitom o 20 minut dříve nebo později není v lokalitě ani noha. Dalo by se to nějak řešit prosím? Děkuji.  

R. Č.

oznámeno: 06.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.01.2020 » 09:41 • Vážený pane, Váš dotaz jsme postoupili odpovědným pracovníkům svozové společnosti Pražské služby k vyjádření – viz níže. „S podobnými požadavky se setkáváme dost často a nelze vyhovět všem. Ve zmiňované oblasti jezdíme odpady, jak separace tak směsný odpad, prakticky každý den, přitom jsou zde i další školy či školky (Charlese de Gaulla, Terronská) a odklonit všechny naše vozidla prostě nelze. To, že ve zmiňovanou dobu se zde pohybovala 2 vozidla, je více méně náhoda a rozhodně to není pravidlo. Závěr: Budeme se snažit naší činností omezovat naše občany co nejméně, v opačném případě prosíme o trochu shovívavosti a vzájemné tolerance.“
náhled souborukontejnery v ul. Čílova
Dobrý den, 

v příloze zasílám fotografie ze začátku ulice Čílova na Petřinách (před vchodem do čísla 1), je to křižovatka před ZŠ - takhle je to bežný stav. Jedna část problému je, že kontejnery jsou neustále přeplněné.. Často tu fouká a odpadky (typicky igelitové pytle) jsou rozfoukané v keřích, na stromech a všude na ulici.  

Druhá věc je ta, že se tu potuluje velká řada lidí, kteří pravidelně probírají popelnice - takže se mi nejednou stalo, že něco vyhodím a za chvilku se v těch "mých věcech" někdo přehrabuje. Nehledě na to, že tu kontejnery často hoří a to už vůbec nemluvím o tom, že je to šíleně neestetické.. Nejen kolem toho chodit, ale třeba snídat a koukat na to z okna....  

Myslím, že řešením by mohly být zahloubené kontejnery v zemi - ty například hezky vyřešily podobnou situaci na druhém konci ulice před Žabkou.  

Budu moc vděčná za zpětnou vazbu. Štve mě to fakt neuvěřitelně a pochybuji, že jsem sama...  

Přeji hezký den,  

S pozdravem  

A. P.

oznámeno: 03.01.2020
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.01.2020 » 08:56 • Vážená paní, na stanovišti č. 071 Nad Alejí 1881/29 se papír vyváží 4x týdně a plast dokonce 5x týdně. Do dnešní doby nemáme žádné informace o tom, že by docházelo k pravidelnému přeplňování jednotlivých komodit. Vzhledem k tomu, že svoz odpadu zajišťuje a hradí Magistrát hl.m.Prahy ze svého rozpočtu, požadují pracovníci odboru ochrany prostředí MHMP přiložit k žádosti o navýšení několik fotografií z různých období, které dokladují oprávněnost požadavku. Na fotografii musí být zachyceno celé stanoviště s přeplněnou nádobou, a to včetně volně loženého odpadu vedle kontejneru. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat. Vzhledem k tomu, že se na území Prahy 6 nachází 256 stanovišť tříděného odpadu, vítáme při zajišťování požadovaných důkazů spolupráci s občany, kteří bydlí v blízkosti separací a mají tak možnost pružně reagovat na nastalou situaci. Pokud budete mít k dispozici další fotografie přeplněných nádob, prosím o zaslání. Kromě svozu se na každém stanovišti provádí tzv. doúklid kolem nádob, zde k němu dochází každý všední den. Nepořádek, který občas zůstává i po vyvezení kontejneru, je způsoben tím, že vývoz a doúklid zajišťuje jiná svozová posádka. A protože není možné stanovit pevnou dobu provedeného úklidu tak, aby vždy probíhal přesně po svozu jednotlivých komodit, může se stát, že i po vyvezení kontejneru zůstává do příjezdu úklidové čety v prostoru stanoviště odpad, který pak vítr při nepříznivých povětrnostních podmínkách rozfoukává po okolí. Jiný systém bohužel nelze nastavit. Vybudování nových stanovišť podzemních kontejnerů je finančně nákladné, proto se primárně umisťují do velmi silně vytížených míst, kde k vývozu komodit dochází 7x týdně, případně jsou zde nádoby zdvojené a navýšení svozu již není možné. Před několika lety byla pořízena prověřovací studie vhodných umístění PK. Na tomto stanovišti o změně venkovních kontejnerů na podzemní neuvažujeme z důvodu výskytu podzemních sítí. Pro doplnění uvádím, že ani zřízení podzemních kontejnerů nezabrání lidem tvořit nepovolené skládky v prostoru stanoviště. Dle vyjádření svozové společnosti totiž dochází k přeplňování kontejnerů často tím, že je ucpán otvor pro vhoz odpadu. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu.
náhled souboručástečne vyvrácená značka
Dobrý den,

chci nahlásit částečně vyvrácenou značku před břevnovskou poštou.

Děkuji předem.

E.M.

oznámeno: 02.01.2020
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
03.01.2020 » 12:15 • Dobrý den, městská část nemá v gesci údržbu značení, nicméně podnět jsme předali příslušnému správci. Případné další podněty na obnovu/opravu značení lze zadávat na webu www.tsk-praha.cz V daném případě dojde k odstranění značky, jelikož se nachází uvnitř zóny zákazu stání a dle projektu měla být již dávno odstraněna.

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=80&crc=6be9f75860f83324f7f060eeef5acfa5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.