Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 501520 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruMMS-prosím o vyřešení děr v chodníku v ulici Kolejní
Dobrý den, prosím o vyřešení děr v chodníku v ulici Kolejní (úsek mezi Evropskou a Seminární). Tímto místem prochází mnoho dětí MŠ i ZŠ, kterým díry a volně se povalující dlažební kostky způsobují nejeden pád. Děkuji, J. P.

oznámeno: 14.02.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
15.02.2019 » 12:11 • Postoupeno správci komunikací k zajištění opravy.
náhled souboruStížnost a podnět k řešení
Vážení radní, 

obracím se na Vás (již podruhé) ve věci řešení situace v oko,lí ulice Pod petřinami v Praze 6. 

1. 

Zhruba v rozhraní ulic Pod Petřinami a U sadu a na pěší spojnici mezu ulicí Pod Petřinami a Na Větrníku jsou umístěny plechové garáže již desetiletí (viz foto), možná již nevyužívané, které totálně zhednocují městskou část, jsou zneužívány bezdomovci a v mnohém případě jsou otevřeny. Jedná se o "dočasné" stavby bez stavebního povolení. Žádám Vás o prověření možnosti je odstranit. 

2. 

Již od jara neprobíhá v trojuhelníku ulic Pod Petřinami a U sadu až k památníku Veleslavína údržba zeleně - sekání trávy, odvoz nahromaděného bioodpadu, údržba přerostlých keřů atd. na rozdíl od Petřin, kde je tomuto věnována velká pozornost. 

Žádám Vás o zjednání nápravy, kterou jsem již několikrát telefonicky požadoval přímo na magistrátu, ale např. sekání trávy proběhlo v roce jen jednou - v květnu. 

3. 

Žádám Vás o zajištění odstranění divoké skládky mezi skalami dle ÚP v "biokoridoru" zhrube mezu ulicemi Šumberova a garážemi Pod Petřinami, která se stále rozrůstá i díky poškozenému oplocení, které neplní žádnou funkci 

Děkuji předem, že se mými podněty budete zabývat, posílám foto ve zvláštní příloze

J. H.

oznámeno: 14.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
28.03.2019 » 15:16 • Demolici plechových garáží zajistí správní firma Magistrátu hl.m. Prahy.
náhled souboruVývěska - Petřiny Janouškova
 Zdravím a přeji klidný den. 

Prosím o odstranění vývěsky, která hyzdí pohled na zrekonstruovanou budovu zařízení MO pro děti v ulici Janouškova 3/300, Petřiny. 

Vývěska sloužila naposled před 30 lety uliční organizaci KSČ. 

Děkuji předem a zůstávám s pozdravem K. J.

oznámeno: 14.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.02.2019 » 12:48 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí zajistí odstranění cedule.
náhled souboruPřekážka na chodníku
Na jižním chodníku podél Evropské ulice poblíž výstupní stanice autobusů MHD "Nádraží Veleslavín" bylo nainstalováno zcela nevhodné vedení elektrického kabelu po chodníku pomocí výrazně zvýšeného chrániče, který navíc není ani výrazně označen. Řešení dle mého názoru naprosto odporuje technickým normám a tvoří překážku pro chodce - šel jsem místem několikrát, jednou jsem viděl padnout přes práh staršího muže, podruhé maminka s kočárkem měla výrazné problémy práh překonat. Zasaďte se, prosím, o vhodnější vedení elektřiny do stánku - buď zakopáním, nebo vzduchem. Děkuji. 

J. D.

oznámeno: 13.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
29.03.2019 » 08:40 • Situace ohledně předmětného stánku se řeší z důvodů porušování stavebních předpisů. Na základě výzvy stavebního úřadu by mělo dojít k jeho odstranění.
náhled souboru3 nesvítící lampy na Ladronce
13.2.2019, 19:00

oznámeno: 13.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.02.2019 » 13:24 • Z Vámi doložené fotografie opravdu není možné identifikovat, o které lampy veřejného osvětlení se jedná. Každá lampa má na sobě štítek s šestimístním číslem. Tato čísla prosím nahlašte na bezplatnou linku Technologie Praha č.  800 404 060. Děkujeme.
náhled souboruparkování v zeleni Křenova
Dobrý den,
 
rádi bychom Vás požádali o vhodnou úpravu zeleného pásu mezi parkovacím zálivem a silnicí v ulici Křenova. Bohužel vzhledem k již značnému zdevastování nic nebrání řidičům, aby jej využívali k neomezenému parkování. Jako vhodné řešení se nabízí osazení keři spolu pro jejich ochranu instalací zábradlí. Stejné řešení je již použito ze stejného důvodu u ostatních travnatých částí v ul. Křenova a Peštukova. Děkujeme za zlepšení životního prostředí v této části. PP

oznámeno: 13.02.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruDětské hřiště - ul. K Červenému vrchu
Dobrý den,
Rada bych Prahu 6 požádala, myslím za všechny rodiče i mateřské školky, jejichž děti navštěvují hřiště v ul. K Červenemu vrchu o údržbu tohoto hřiště. Obě branky nejdou zavřít, hřiště tedy může kdykoliv navštívit a znečistit pes. Chodník vedoucí kolem hřiště je do půlky zarostlý a tedy napůl zúžený, za chvíli se tam nebude dat projet kocarem a konečně do třetice by určitě stalo zato, mít hřiště osvětlené alespoň jednou nebo 2 lampami. Jedna lampa veřejného osvětlení je na druhé straně silnice a rozhodne pro osvětlení hřiště nestačí, vlastně ani poradně neosvětlí chodník přímo pod lampou (fotodokumentaci k tomuto třetimu nelze pořídit, posílala bych pouze tmu). Nicméně celá část ulice K Červenemu vrchu vedoucí za benzinovou stanici směrem k číslu popisnému 845 je velmi tmavá, ve tmě tudy máme strach chodit. Děti by si v zimním období mohli na hřišti hrát déle než jen do 16.00, kdy některým teprve koční škola, a pokud tam nějaká zůstanou po tmě, hrozí riziko úrazu.

Děkuji pěkně za odpověď.

S pozdravem

D. P.

oznámeno: 12.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.02.2019 » 12:50 • Dobrý den paní P., o oprava vstupních branek včetně zajištění ořezání zeleně přerostlé do chodníku byla požádána dodavatelská firma. Čili práce by měly být provedeny v dohledné době. Co se týče posílení veřejného osvětlení, bohužel zajišťovat nebudeme, Lampy veřejného osvětlení jsou naprosto standardně umístěny pouze při jedné straně komunikace tak, jak je tomu i v ostatních lokalitách, kde není vozovka příliš široká.
náhled souboruNeporadek po dvou mesicich
Dobry den,
neporadek je i po dvou mesicich na svem miste... co na to prislusny inspektor?
Hezky den

oznámeno: 11.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.02.2019 » 15:05 • Děkujeme Vám za upozornění. Úklid bude co nejdříve proveden.
náhled souboruNa Dlouhém lánu 343/34
Dobrý den, u objektu Na Dlouhém lánu 343/34 došlo k rozlomení túje a větve se nahýbají nad chodník (směrem do ulice) a ulámání větví borovic (ve směru do vnitrobloku). Díky DV.

oznámeno: 11.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.02.2019 » 11:06 • Dobrý den. Děkujeme za nahlášení polámaných dřevin. Odstranění polomů bylo zadáno zahradnické firmě.
náhled souboruUlámané větve
Dobrý den. Před domem Šárecká 11 těžký sníh ulámal větve. Prosím o odklizení.  

Děkuji, JV

oznámeno: 09.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.02.2019 » 16:26 • Předmětný pozemek není ve správě městské části, proto se prosím obraťte na svého správce nebo přímo na vlastníka pozemku.
náhled souboruLevné stěhování - nelegální reklama na každém okapu
V ulici Sukova na školní budově ale i v dalších ulicich a na okapech po celé Praze 6 se rozmaha černý vylep jedné "firmy". 

Je čas zasáhnout. Děkuji.

oznámeno: 08.02.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruUvolněné a nebezpečné zábradlí
Upozorňuji na uvolněné a velmi nebezpečné zábradlí před ZŠ Červený vrch- křižovatka ulic Kladenská a Alžírská 

Děkuji za nápravu, P.K.

oznámeno: 07.02.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
07.02.2019 » 14:56 • Děkujeme za nahlášení závady, předáno odpovědnému subjektu.
náhled souboruchodniky Podbaba
Dobry den, 

rád bych oznámil chodník který senějak vyhnul zimnímu úklidu. Jde o přístup na vlakovou zastávku Praha-Podbaba od zastávek tramvají a autobusů Nádraží Podbaba. Chodník vedoucí za benzínkou využívá větší množství cestujících a teď je z něj kluziště. 

s pozdravem  

K. O.

oznámeno: 07.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.02.2019 » 15:28 • Děkujeme za upozornění, předáno odpovědnému správci tj. Technická správa komunikací k odstranění závady.
náhled souboruNesprávné parkování
Opětovně si někteří vyvolení dělají z travnaté plochy na Vypichu parkoviště a dopravní značky pro ně neplatí, ačkoliv je plocha na parkování cca o 100m dál a naprosto nevyužitá!! 

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.02.2019 » 14:14 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy.
náhled souboruUlice na Malém Břevnově
Dobrý den, 

takto vypadají ulice na Malém Břevnově tři dny po té, co napadl sníh.  

Auta každé odpoledne projíždějí rozbředlou kaší, ráno „brousí“ spodky o led.  

Jak má ulici přejet žena s kočárkem, vozíčkář, nebo přejít starý člověk?  

U chodníků údržba fungovala dokonale v době sněhové pohotovosti. Po jejím zrušení přebrali tento úkol víceméně znovu (někteří) obyvatelé přilehlých domů. Úklid organizovaný městskou částí dorazí až mnoho hodin po té. Mnohdy při „úklidu“ zahradí už odklizené vstupy do domů a vjezdy do garáží. 

J.C.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.02.2019 » 15:28 • Vážený pane, do loňského zimního období byla schůdnost chodníků zajišťována brigádníky sněhové pohotovosti, kteří nastupovali k výkonu práce do 6.30 hod. Nově jsou však chodníky uklízeny dodavatelskými firmami majetkového správce komunikací. Práce jsou prováděny v souladu s časovými limity, schválenými Radou hl.m. Prahy. Lituji, že Vám nemohu podat příznivější zprávu. Jakékoliv připomínky k zajištění schůdnosti v této oblasti prosím směřujte na TSK hl.m. Prahy email: .
náhled souboruUklid
Dobry den. Dnes byl proveden jakysi úklid ulice Macharovo náměstí v cele délce. Jedna malá dodávka projela (ulezdila)chodník a pak se nasypali štěrk. Ve Vichodni ulici to umí i lépe. Děkujeme za snahu a snad se nikdo nezrani.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruMatka s dítětem slaňuje schody
Schody v parku u polikliniky Pod Marjánkou jsou každoročně neschůdné. Jsme vděční panu starostovi, že nasmlouval na neděli oblevu, která problém bravurně vyřeší. Kde ale proboha jsou ty čety pracovníků, které tu celé léto lítaly se strunovkama a zkoušely posekat neexistující trávu? Upadli do zimního spánku? 

Zdraví 

M.D.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
07.02.2019 » 15:29 • Děkujeme za upozornění , schody v parku jsou opět schůdné.
náhled souboruZlomené větve
Dne 6.2.2019
Dobrý den,
před domem Kamerunská 604/7 došlo vlivem přetížení sněhem
k zlomení dvou větví u borovice. Vzhledem k tomu, že se tento
strom nachází vedle přístupové cesty ke vchodu do domu hrozí
nebezpečí úrazu pádem těchto větví.

S pozdravem J. K.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
07.02.2019 » 14:34 • Děkujeme za upozornění, zlomené větve budou ze stromu odstraněny v co nejkratším možném termínu.
12.02.2019 » 10:49 • Dobrý den. Děkujeme za nahlášení polámané větve. Strom byl již odborně ošetřen a větve odvezeny.
náhled souboruChodník
Dobrý den, 

rád bych oznámil zanedbaný úklid sněhu v ulici Macharovo náměstí a to v celé její délce. Sníh zde od nedělní nadílky nebyl naprosto vůbec odklizen a to jak na chodníku, tak i na vozovce. 

Vidím, že podobných oznámení je zde více a "probíhá u nich řešení". Asi by bylo vhodné tato upozornění řešit přednostně, jelikož zde hrozí možnost úrazu. 

Děkuji. 

oznámeno: 06.02.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.02.2019 » 16:04 • Dobrý den, Technická správa komunikací, nemá tuto komunikaci začleněnou v zimní údržbě komunikací pro rok 2018/2019, takže nelze počítat se zlepšením stavu vozovky. Další podněty ohledně stavu sjízdnosti vozovek, směřujte přímo na technickou správu komunikací. Stížnost na stav chodníku jsem postoupil dodavatelské firmě, která zjedná nápravu v co nejkratším čase.
11.02.2019 » 16:28 • Děkujeme za upozornění, zjednání nápravy bylo opakovaně urgováno u dodavatelské firmy. Omlouvám se za jejich pochybení.
náhled souboruNeodklizený spadlý strom
Dobrý den.
Od víkendu je spadlý strom přes cestu na tomto místě nedaleko kostela sv. Matěje: 50.1149828N, 14.3793919E . Je patrné, že se někdo pokusil cestu aspoň částečně zprůchodnit, nicméně stále je téměř přes celou šířku zablokovaná.
H. V.

oznámeno: 06.02.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
11.02.2019 » 14:29 • Předáno správci Lesy Praha.

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=500&crc=d081c5b0696ee3ab92dd7ab019b39586 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.