Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 401420 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruUsychající stromy na Ladronce
Dobrý den,
spousta stromů má viditelné problémy se suchem.
Zajímá mě, jestli se to na Praze 6 nějak řeší, třeba speciálně na Ladronce, abychom nepřišli o vzrostlé stromy.
Děkuji

oznámeno: 29.04.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.05.2019 » 12:46 • Dobrý den, stromy na Vámi přiložené fotografii jsou jasany, které raší později. Stromy raší v celé ploše koruny a žádné silnější suché větve nejsou patrné, s výjimkou větve nalomené. Problémy se suchem řešíme především při ujímání nových výsadeb. V těchto případech se zvyšuje zálivka, na některých stromech budou instalovány závlahové vaky. Ze vzrostlých mají problémy hlavně krátkověké břízy a jeřáby ptačí. Tyto stromy se snažíme nahrazovat druhy, které jsou vůči suchu odolnější.
náhled souborusuchá bříza
Dobrý den,
ul. Bělohorská,dům č.51.Ve dvoře je suchá bříza,je vidět přes střechu domu.asi tam nikdo nebydlí.Je to nebezpečné, z druhé strany je úzká ulička.
 
foto nemám
druhý problém-ulička z Bělohorské do ulice Pod Marjánkou-průchod mezi školou Marjánka a novou cukrárnou.Bude tam parčík dle participace. Nyní ale po dešti bláto na chodníku a louže.Děkuji. J. F.

oznámeno: 29.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruneúnosný stav chodníku v ulici Na Petynce
Dobré odpoledne, 

Stav chodníku v ulici Na Petynce je po letošní zimě bez přehánění katastrofální. V špatném stavu je chodník již pěknou řádku let, ale poslední dva roky je to prakticky neúnosné. Za posledních patnáct let byl chodník nejméně dvakrát rozkopán a následně velmi nekvalitně opraven. V příloze je fotografie chodníku v jeho nejhorší části před domem 142/136. 

Jak vidíte díry jsou už tak veliké, že dlažba na velkých částech chodníku prakticky není. V odhalené zemině roste tráva a po dešti se tvoří blátěné louže. V dírách se hromadí odpadky, nedopalky od cigaret a staré psí extrementy. Dlažební kostky jsou z vetší části uvolněné a podle zkušeností našich nájemců jen vybízí k zakopnutí, nebo zvrtnutému kotníku. 

Co by se s tím dalo udělat? 

Přeji hezký den. 

J. a D. Č.

oznámeno: 29.04.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNeoprávněné průjezdy mezi dětským Hřištěm a domem náměstí Bořislavka 2028
Prosíme o přidání ještě jednoho sloupku, dochází k ničení trávy a zároveň chodníku vedle domu i k ohrožení chodců .Děkuji za SVJ Náměstí Bořislavka 20 28 I. B.

oznámeno: 29.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVelkosť terasy
Dobrý deň prajem, 
bolo by možné preveriť či terasa (zahrádka) prevádzky Staročeská krčma na ul. V.P. Čkalova 935/15 spĺňa kritéria veľkosti a ďalej priechodnosti chodníka? Terasa zaberá asi 3/4 chodníka a je problém prejsť okolo. Priechod s detským kočíkom, psom je obtiažny a o vizuálnom smogu nehovoriac.. 
Ďakujem. 

S pozdravom 
pk 

oznámeno: 26.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruMMS, v parku van de Stoela - prostor pod GJK - neuvěřitelný nepořádek
Dobrý den, dnesni ráno v parku van de Stoela - prostor pod GJK - neuvěřitelný nepořádek. Všude pohozene plasty, rozbité flašky, střepy, spoustu pohazeneho papíru. Zdokumentovano. Předpokládám, že asi akce GJK. Pokud ano, budu si stěžovat i u ředitele školy.

oznámeno: 26.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNelegální reklama ?
V ulici José Martího 13 a blízké okolí. Zobrazováná společnost pravděpodobně často využívá druhé objekty k reklamám daného typu. Soudním tak ze způsobu provádění. 

Otázka je zda majitel objektu určeného k reklamě je odměňován či alespoň seznámen se skutečností, že jeho majetek je využíván k reklamním účelům.

oznámeno: 26.04.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNebezpečí číhá hned za dveřmi - ulice Šlikova
Dobrý den, dnes jsem vyšel na chodník před dům a málem mě přejela horda na segway. Já měl tentokrát štěstí, všechny zaparkované auta také, nicméně jeden jezdec to neměl zdaleka pod kontrolou a způsobil hromadný pád a to bohužel i se zraněním jednoho z nich... Ptám se, proč se toto děje na Praze 6, když v centru je to již dlouho zakázané? Proč se tato nebezpečná zábava ještě vůbec někde toleruje? Máme zde spoustu krásných, ale téměř nevyužívaných cyklostezek, tak by je tito líní turisté mohli alespoň trochu využít!

oznámeno: 25.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSpojka Nad Strakovkou - Kozlovská
Dobrý den,

po nápravě havárie vody v ulici Nad Strakovkou došlo k nepravostem na spojce do Kozlovské ul. (kolem domu č. 5 dolů). Ucpalo se zde víko kanálu bahnem. Voda nemá kudy odtékat do kanalizace, a valí se po povrchu.
Kromě toho u na konci u Kozlovské došlo k poničení schodů - v minulosti byly opraveny, dle mého laického názoru, podivným způsobem, a tato nová část (cca čtvrtina délky schodu) se nyní po zásazích těžké techniky odlomila.

oznámeno: 24.04.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.04.2019 » 19:59 • Požadavek na opravu schodů jsme předali správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Ucpaný poklop není kanálem, ale dle sdělení pracovníka Pražských vodovodů a kanalizací revizní šachtou, která neslouží k odvodnění komunikace.
náhled souboruSchody spojující Šáreckou a Kolejní ulici
Dobrý den,

nebylo by, prosím, možné zařídit rekonstrukci schodů mezi Šáreckou a Kolejní ulicí? Již několik let jsou ve špatném stavu - viz přiložené fotografie. Zároveň se domnívám, že by zde starším spoluobčanům posloužilo zábradlí, aby bylo čeho se chytit, když se zatočí hlava nebo je náledí.

Děkuji,
TT.

oznámeno: 24.04.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.05.2019 » 11:06 • Děkujeme za upozornění. Komunikace a schodiště nejsou ve správě městské části. Váš podnět předáme majetkovému správci komunikací, kterým je Technická správa komunikací a.s.
náhled souboruZbytečné sekání trávníku na Petřinách
Dobrý den, prosím zvažte současnou situaci: 

1. Celou republiku trápí silná sucha, Prahu nevyjímaje. 

2. Růst trávy je díky tomu minimální, a v současnosti opravdu není potřeba (konkrétně např. na sídlišti Petřiny). 

3. Sekání trávy je zátěž pro vše, co by v trávníku ještě mohlo přežít (hmyz, který v současnosti také vymírá, apod.) 

4. Sama posekaná tráva mnohem snáze podléhá suchu, což má za následek, že se z Prahy během letních měsíců stává ještě větší výheň, než by musela být. 

5. Nepotřebná údržba jistě něco stojí a navíc (stále zcela zbytečně) obtěžuje obyvatele vysokým hlukem (strunové i jiné sekačky, foukání posekané trávy, atd atd), jakožto i zvýšeným množstvím alergenů v místě sekání. 

Důrazně Vás prosím, vezměte tato fakta na vědomí a přehodnoťte přístup k údržbě zeleně na Praze 6. 

S pozdravem a s díky, 

J.Š.

P.S.: Takto to vypadá v praxi, hluk že při otevřeném oknu není slyšet vlastního slova - člověk by to chápal, kdyby to ovšem mělo nějaký účel:

oznámeno: 24.04.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
25.04.2019 » 16:23 • Dobrý den. Seč trávníků ve správě odboru dopravy a životního prostředí je zajišťována standardním způsobem, tedy s ohledem na výšku travního porostu. V současné době byla provedana jedna seč. Další bude zajišťována s ohledem na vývoj porostu. V průběhu roku se počítá přibližně s osmi úkony. Chápeme Váš názor ohledně výše travního porostu a jistě je s ohledem na přírodu dobrý. Parkové plochy a zeleň v zástavbě se však udržují podle jiných pravidel než volné plochy mimo obec. Zde je potřeba přihlížet i potřebám nemalého počtu obyvatel. Pokud je travní porost příliš vysoký, přijímáme stížnosti na zvýšený výskyt klíšťat, alergie až po nekomfort při sbírání psích exkrementů. Z tohoto důvodu jsme nuceni udělat kompromis, abychom pokud možno vyhověli všem občanům. Byly vyčleněny méně vytížené plochy, kde se seč zajišťuje pouze 4x ročně nebo zkoušíme květinové louky. V letním období loňského roku byly seče pozastaveny na dobu dvou měsíců. Obdobným způsobem budeme postupovat i letos.
náhled souboruDokončení revitalizace potoka v Ruzyni
Dobrý den, loni jste nechávali odkrýt potok v Račické ulici. Udělali Nám nový můstek, ale na který se nedá jezdit kočárkem a ani invalidním vozíkem, protože je z obou stran vysypán hrubým štěrkem. Dále tu nechali odkrytý kabel od lampy veřejného osvětlení a ceduli Lávka pro pěší je uzavřena.
S pozdravem J. K.

oznámeno: 23.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNebezpecna zed
Ulice Sestupná , Praha 6. Jen cas kdy spadne a pripadne nekoho zabije, tak jako se tomu stalo pri padu stěny domu v pražské ulici Na Neklance

oznámeno: 22.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruodpadky u zastavky Marjanka

oznámeno: 19.04.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.04.2019 » 16:12 • Děkujeme za upozornění, nepořádek bude uklizen.
náhled souboruOdstranění parkovacího místa Verdunská 17
Dobrý den, 

prosím o sdělení, z jakého důvodu bylo odstraněno parkovací místo na adrese Verdunská 17. Jsem si jistý, že jste si vědomi obecného nedostatku parkovacích míst v lokalitě, kdy bývá běžné, že ve večerních hodinách člověk hledá volné parkovací místo desítky minut. 

Za takové situace mi přijde zrušení byť jen jednoho dalšího poměrně svévolné a komplikující situaci, nicméně chci věřit, že pro to existuje relevantní a oprávněný důvod. 

Pro ilustraci přikládám foto aktuální místní úpravy s označením o které místo se jedná. 

 

Děkuji a jsem s pozdravem 

L. K.

oznámeno: 18.04.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.04.2019 » 16:11 • Vážený pane, důvod úpravy samozřejmě existuje. Obdrželi jsme opakované stížnosti uživatele vjezdu, že z důvodu častého parkování 3 vozidel v inkriminovaném místě není možné provést odbočovací manévr a to jak při vjezdu, tak při výjezdu. Byli jsme tedy nuceni stav ověřit. Dle ČSN 736056 je základní šíře kolmého parkovacího stání 2,5 m, u krajního (u překážky - např. u stromořadí) se přidává 0,25 m. Tj. pro 3 stání je potřeba 7,75 m, což platí pro případ, kdy je před parkovacím stáním prostor 6,0 m (šíře průjezdu). To však není případ Verdunské - jsou zde necelé 4 m a v takovém případě se uvažuje s rozšířením parkovacích míst (manévr při výjezdu lze začít dříve, resp. s větším natočením kol). Pro některé rozměry je zpracována tabulka, v jiných případech se ověří vlečnými křivkami, nicméně orientačně - s uvažováním manévru s 1 nadjetím je potřebná šíře manévrovacího prostoru (rozměr "c") při šíři průjezdu 4,25 m - 2,65 m, při 3,75 m - 2,8 m, tedy při cca 4 m - cca 2,7 m, tedy 2x2,7 + 1x(2,7+0,25)=8,35 m. Původně vyznačená šíře parkování byla cca 6 m, což odpovídalo 2 místům s malou rezervou, do potřebných 8,35 m naopak chyběly více než 2 m. Vlečná křivka také prokázala, že pokud vozidlo stojí až na samé hraně vyznačeného parkování, nelze provést odbočovací manévr. Nedostatečná šíře pro parkování 3 vozidel vedle sebe se v praxi také projevovala přesahem přes vyznačený parkovací pás, což situaci dále komplikovalo. Stěžovateli jsme tedy dali zapravdu a požádali správce komunikace a dopravního značení o uvedení stavu do souladu s ČSN. Jak tedy vyplývá z výše uvedeného, nedošlo k odstranění 1 parkovacího stání, nýbrž k redukci 2 nadstandardně širokých míst na normový rozměr (i když z fotografie se lze domnívat, že je stěží dodrženo normových 3,05+2,7 m, což však na situaci nic nemění).
náhled souboruuklid
Dobrý den,

dovoluji se na Vás obrátit s požadavkem. Chtěla bych Vás poprosit o zajistění úklidu na dětském hřišti na Dědině, v ulici Letecká., za rodinnými dvoudomky, vedle ulice Evropská. Již jsem to hlásila nějakému uklízeči před cca dvěma týdny, který se pobyhoval blízko nákupního centra Delta. Slíbil, že požadavek předá. Včera jsem to byla zkontrolovat, nic se nezměnilo.

Jde o obyčejné hřiště, s altánem a pískovištěm. Kolem altánu je skládka odpadu, většinou plasty. Chtělo by to vyhrabat a posekat, aby se maminky nebály tam pustit děti. Včera jsem tam zahlédla sklo i psí výkaly.

Byla bych Vám velice vděčná, kdybyste úklid co nejdříve zajistili, abychom místo mohli využívat k danému účelu.

Děkuji za pochopení a vstřícnost.

S pozdravem
D. B.

 

Dobrý den,
 
snad přiložené fotky Vám pomohou udělat si lepší představu o stavu objektu. Velice bych ocenila, kdyby se místo uklidilo, vyčistilo, posekalo, vyhrabalo. Hodilo by se i vyplít vyčistit pískoviště vedle altánu. Nedaleko místa, u chodníku, je odpadkovýb koš, zřejmě ale ne tak blízko, aby do něj odpadky někdo donesl. Možná by bylo dobré přidat jeden koš vedle altánu.
 
Snad kdyby se to uklidilo, by si někteří nedovolili místo nadále odpadky neznečišťovat a děti by měli kde si hrát.
 
S pozdravem a přáním hezkého dne
D. B.


oznámeno: 16.04.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.04.2019 » 17:34 • Vážená paní B., stav ostatní plochy mezi ulicemi Letecká a Evropská (pozemků č.parc. 1378/1, 3, 5, 6 a 8 k.ú. Ruzyně) je nám znám. Jedná se o soukromý pozemek, kde bude probíhat výstavba polyfunkčního centra. V současné době se již nejedná o veřejnou zeleň, proto není možné provádět Vámi navrhované opatření.
náhled souboruOdpad (oznámeno 16.4.2019)
Když se vydáte po schodech ze zastávky Divoká Šárka přes parkoviště Mc`donalds a po prvních schodech se dáte uličkou doleva a obejdete stanici CNG ze spoda tak přímo na cestě se nachází odpad.

oznámeno: 16.04.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruchybějící lavička
Dobrý den, 

Bylo by možné doplnit chybějící lavičku v ulici Nad Hradním vodojemem před dům 59/67? Již několik let zde schází. 

Děkuji V. Z.

oznámeno: 16.04.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVěc: ŽÁDOST O ODSTRANĚNÍ NOCLEHÁRNY PRO BEZDOMOVCE
Lokalita: Poliklinika Pod Marjánkou, pod můstkem plicního oddělení, vstup z ulice Pod Marjánkou
Od 28.2. 2019 pod můstkem plicního oddělení a oddělení kardiologie Polikliniky Pod Marjánkou opět přespává bezdomovec. 

Zdůvodnění: 


1. Osoba, která během všedních dnů teplých měsíců roku trvale sedí ve vestibulu polikliniky, který je tímto pro pacienty nepoužitelný a následně na všech okolních lavičkách. Poté dochází k jeho nákupům alkoholu, které doprovází i slovním napadáním personálu okolních prodejen, ve kterých alkohol nakupuje a v posledních letech bohužel přibylo bezdůvodné slovní i hlasité napadání a obtěžování občanů, zejména po neúspěšné žebrotě. 

2. Přítomnost této osoby pod trvalým vlivem omamných a návykových látek v prostoru zdravotnického zařízení je tudíž naprosto nepřijatelná již jen z hygienických důvodů. Personálu polikliniky je ostatně tato osoba velmi dobře známa. 

3. V době přespávání této osoby pod můstkem polikliniky a výskytu těchto dalších závadových osob, docházelo v letních měsících opakovaně i ke vloupání do přilehlého kontejneru na textil, poškozením zámku dveří a odcizováním jeho obsahu. 

P.S. Jelikož se jedná o osobu místní, vychytralou a znalou poměrů, velmi úspěšně se jí daří parazitovat na systému. Vstupy pod podpěry můstků by bylo třeba zcela zakrýt a zamezit tak přístupu. Veškeré kontrolní obchůzky bezpečnostní agentury ve večerních hodinách se míjí účinkem. Jsou příliš čitelné a v časech jejich provádění se zde pochopitelně nikdo nezdržuje.  

Děkujeme

oznámeno: 15.04.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOdpad
Zastávka busu Divoká Šárka z centra.Odpad se nachází pod stanicí CNG .

oznámeno: 15.04.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.04.2019 » 13:46 • Bohužel v okolí zastávky nebyl odpad nalezen, prosím o bližší identifikaci.

 © 2023 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=400&crc=45f1a78ae722e51e14e05c95b4dc310a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.