Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 241260 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruProsba - zeleň
Dobry den,
dovoluji si Vas pozadat o zajisteni posekani travy na chybejicich mistech v ulici na Valech - vlevo - podel plotu Ministerstva obrany a vpravo - v zadni casti Statniho archivu a pred blokem domů cp 34,32. Trava nebyla posekana jiz min. 2 mesice, byť jine casti ano - viz foto. Mimo tento ojedinely vypadek, dekuji za jinak peclivou upravu parků a zelene na Praze 6.
Jeste si dovolim navrhnout umisteni Toi Toi budky do slepe ulice U archivu, nebot do teto ulice ve vecernich hodinach si zajizdeji ulevit taxikari , ve dne pracovnici spravy zelene, metari a tez cizinci a navstevnici Prazskeho hradu, kteri nemaji jine reseni.
Pokud byste vsak byli zamestnani stehovanim Koněva na Ruskou ambasadu,
tak se mymi drobnostnmi vubec nezabyvejte.

Predem dekuji za pochopeni a preji vam hodne sil.
J. O.

oznámeno: 02.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.09.2019 » 12:31 • Komunikační pásy zeleně jsou ve správě TSK a.s., kterou jsme již několikrát k posekání vyzývali. Váším podnětem k osazení mobilního WC do ul. Na Valech se budeme zabývat.
náhled souboruNavrácení keřů - Evropská 1481/43
Dobrý den, 

obracím se na vás s prosbou. V těchto místech - v ulici Evropská 1481/43 (viz. foto č.1) dlouhé roky rostli tyto keře, bohužel byly zničeny při nárazu automobilu a odstraněny (viz foto č.2). Chtěla bych Vás tedy požádat o sjednání vysazení nových keřů. Bez těchto keřů je z ulice přímo vidět do našich oken a tím pádem došlo odstraněním ke ztrátě soukromí. 

Předem děkuji za kladné vyřízení. 

S pozdravem,
VK 

foto č.1 

foto č.2

oznámeno: 02.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 16:08 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí přijal Vaši žádost o dosázení chybějících keřů do předzahrádky domu č.o. 43. Bylo rozhodnuto, že do předzahrádky budou vysázeny 2 nové keře šeříku. Upozorňujeme však, že tato plocha zeleně má soukromé majitele a ti by o ni měli pečovat. Odbor dopravy a životního prostředí zde zajišťuje pravidelnou údržbu zeleně jen z dobré vůle. V podstatě bychom na tento pozemek a ještě spoustu dalších pozemků ve vnitrobloku za domem vůbec vstupovat neměli natož na ně vysazovat nové dřeviny. Neočekáváme však, že by skutečný majitel pozemku výsadbu provedl, a proto jsme se rozhodli Vaší žádosti vyhovět.
náhled souboruFwd: Pozemek k.u. Ruzyně 2115/1
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o informaci.Pozemek k.ú. Ruzyně č.p. 2115/1. Majitel Hlavní město Praha.Pozemek je veřejná cesta, část vede mezi zahradami nově postavených domů.Developeři po obou stranách cesty nasázeli různě vzrůstné keře, které párkrát ostříhalia pak je ponechali vlastnímu osudu. Nyní je cesta zarostlá keři, nelze po ní chodit, jezdit na kole/větve se motají do drátů/, jezdit s kočárkem atd. Vzhledem k tomu, že je to veřejná cesta, měla by být průchozí.Kdo se o tento pozemek má starat Hl.m. Praha, Praha 6?Děkuji a jsem s pozdravem
K.

oznámeno: 02.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.09.2019 » 14:40 • Požádali jsme MHMP a zajištění zprůchodnění veřejné cesty.
18.09.2019 » 17:44 • Odstranění nežádoucí vegetace zajistí vlastník pozemku, tj. Magistrát hl.m. Prahy.
25.09.2019 » 08:11 • Dobrý den paní K., pozemek č.parc. 2115/1 k.ú. Ruzyně předal Magistrát hl. m. Prahy do správy Technické správy komunikací a.s. oblastní správa Severozápad.
náhled souboruumístění vysvětlovací tabule
Prosím, aby se Praha 6 zasadila o umístění vysvětlovací tabule či tabulí (vícejazyčné), v jakém historickém kontextu vznikl tento reliéf ve vestibulu metra Hradčanská, jaký režim reprezentoval, kolik obětí má tento režim za sebou atd. V souvislosri s děním kolem Koněva nelze přehlížet další místa na Praze 6 (byť třeba v majetku DPP). Nejen z úcty k politickým vězňům, ale i kvůli dalším generacím i turistům, kteří právě tudy chodí na Pražský hrad.  Děkuji. 

L. L.

doplneni

P.S. 

Byl jsem upozorněn, že tam jakási nálepka na jednom ze sloupů je, ovšem toto jsem tedy namysli neměl.  

Mám namysli důstojné podání přímo pod reliefem. Klidně tam, kde jsou nyní uvedeni autoři díla.

oznámeno: 30.08.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPraha 6 - Liboc / Libosky rybník
Dobrý den, 

rád bych se informoval jakým způsobem je řešena péče a údržba nově vysazených stromů u Libockého rybníka? 

Na přiložené fotografii je patrné, že "Chmel otáčivý" naprosto pohltil nově vysazené habry. 

Předem děkuji za pomoc. 

S pozdravem 

T. L.

oznámeno: 30.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.09.2019 » 16:32 • MHMP, oddělení vodních toků zajistí údržbu.
náhled souboruZastavka autobusu 108
Moc kvalitně odvedena prace.

oznámeno: 30.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozpadající se lavičky na Dědině
Dobrý den, 

Dlouhé lavičky na Sídlišti na Dědině jsou napadené houbou a rozpadají se před očima, viz fotka. 

Pro jejich zachování i v nadcházejících letech bude třeba odstranit tyto houby a zpevnit je nejlépe nějakou pryskyřicí. 

Děkuji 

S pozdravem 

M. S.

oznámeno: 27.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.09.2019 » 11:24 • Dobrý den, děkujeme za Váš podnět ve věci stavu lavic z masivního dřeva na sídlišti Dědina. Lavice byly instalovány v roce 2008 v rámci Revitalizace sídliště Dědina, tedy více jak před deseti lety. V průběhu této doby již byly třikrát kompletně opravovány včetně tmelení prasklin a sešroubování ze spodní strany. Provedeme kontrolu jejich stavu a zvážíme, zda je jejich oprava ještě realizovatelná nebo budou muset být v příštím roce lavice nahrazeny novými.
náhled souboruopakovaný dotaz - kdy dojde k úpravě zeleně
Dobrý den,  

dne 22.7.2019 jsem zaslala dotaz na oddělení městské zeleně Vašeho úřadu, konkrétně paní vedoucí Ing.L.Baumové a referentce Bc.J Čapkové, s cílem zjistit, kdy dojde k úpravě zeleně / posekání, úklidu atd./ v lokalitě Farní ul. ve Střešovicích. 

Už tehdy byl stav kriticky neutěšený, přerostlý plevel spadal do vozovky a silně znepříjemňoval parkování. 

Bohužel jsem do dnešního dne / více než 1 měsíc/ neobdržela z Vaší strany, ať už od kohokoliv, žádnou odpověď, což si dovoluji považovat za projev nezdvořilosti. 

Navíc nevyřešení popsané situace, která je po měsíci logicky ještě tíživější, je Vaše reakce - tedy spíše její absence - projevem hlubokého nezájmu o naše problémy. 

Zřejmě nám nezbyde než tiše čekat, zda situaci vyřeší první mrazíky , případně sněhová pokrývka. 

Ing.J. D. 

oznámeno: 26.08.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
27.08.2019 » 14:34 • Dobrý den. Zeleň v ul. Farní je ve správě Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. Městská část Praha 6 zde nezajišťuje ani sekání trávy ani péči o dřeviny. Věc jsme předali k vyřízení na TSK. Pro bližší informace ohledně údržby zeleně se případně můžete obrátit na pracovnici TSK paní Konradyovou ( ).
náhled souborudotaz na postřik herbicidem
Dobrý den, 

na níže označeném místě se před časem pokácel strom (tuším, že topol) a ten vyhnal z kořenů spoustu výmladků. Nyní jsou ze strany cesty "suché" a z nepřístupné strany od vody zelené (viz fotografie). Dle mého jde o použití nějakého jedu-herbicidu, což je patrné právě díky tomu, že byl pravděpodobně aplikován jen z přístupné strany. Přijde mi to jako hodně velká ekologická "p......." používat takové přípravky na veřejném, obydleném místě a k tomu ještě nad vodou, která teče do Džbánu, kde se koupou lidé a rybáři loví ryby. Prosím o prošetření a zpětnou informaci jak se ve věci postupovalo.

Předem děkuji, 

přeji pěkný den 

H. A. 

Vokovice

oznámeno: 26.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.09.2019 » 12:37 • Vyjádření HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, Odbor ochrany prostředí, Oddělení péče o zeleň: Dobrý den, Jedná so o pařezové výmladky z pokáceného topolu. Výmladky byly ošetřeny herbicidem schváleným pro tento druh aplikace. Dřeviny byly odstraněny z důvodu plánované rekonstrukce Vokovického rybníka.
náhled souboruCesta kolem Dzbanu (u Cube)
Dobry den,
dneska jsem mel rozhovor se starsim manzelskym parem na ceste podel Dzbanu, kteri byli zoufali, ze si nemaji mam sednout. Pulka lavicek znicena a druha pulka zarostla koprivami. Krome toho prakticky zadne kose a tim padem odpadky vsude.
Dekuji, J. L.

oznámeno: 25.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOstuda Prahy
Dobry den,
muzete uz prosim po mnoha letech slibu udelat neco s ostudou Prahy a odstranit ohorele a nebezpecne haly nad autobusovym nadrazim.

Dekuji.
J. Ch.

oznámeno: 24.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozšiřeni
Dobrý den, bylo by možné rozšířit svozové místo o jednu popelnici na plasty, a přidat i popelnici na olej. V ulici Šlikova, svozové místo 126. Děkujeme

oznámeno: 24.08.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.08.2019 » 14:59 • Dobrý den, vzhledem k tomu, že se nám podařilo nashromáždit několik fotografií přeplněné nádoby na papír, schválil Magistrát hl.m.Prahy od 1.9. přidání další nádoby. Fotodokumentace nedostatečnou četnost svozu plastu neukázala. V minulosti jsme obdrželi stížnosti občanů na hlučnost a nepořádek při třídění odpadu na tomto stanovišti. Proto jsme přesunuli kontejner na drobné elektrozařízení jinam. Další komoditou (nádobou na olej) stanoviště osazovat nebudeme. Na webu Prahy 6 najdete seznam všech stanovišť, na kterých jsou umístěny nádoby na sběr použitého potravinářského oleje a tuku. Nejbližší stanoviště s nádobou na olej najdete na adrese Bělohorská 118. www.praha6.cz
náhled souboruChybějící poklop Nepálská 3, Praha 6
Dobrý den,

v ulici Nepálská u č.p. 803/3 chybí poklop od kanálu viz foto. Vzhledem k množství dětí tudy procházejících na hřiště to považuji za nebezpečné. Prosím o předání k řešení kompetentní osobě.

Děkuji.

S pozdravem
G. B.

oznámeno: 23.08.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.08.2019 » 13:45 • PVK a.s. zajistí urychlené dodání.
náhled souboruViadukt schodiště
Dobrý den,
Z ulice Slunna přes zahradni osadu do ulice Glinkova vedou pod viadukt schody, které se rozpadají a hrozí úrazu pro chodce. Prosím o zajištění opravy.
Prikladam foto
Děkuji
T.

oznámeno: 22.08.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.08.2019 » 10:35 • Postoupeno SŽDC k zajištění opravy.
náhled souboruSlunna 25
Dobrý den,
Mohu požádat o zajištění prujezdne komunikace (ostříhat keře, které rostou do ulice).
Nedá se projíždět, zvlášť když jsou zde zaparkovana auta.
Děkuji
I. T.

oznámeno: 22.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruCyklostezka Sedlec
Dobrý den, na jaře tohoto roku, kvůli pracem na řece, vyjezdila těžká technika cestu přes travnatý pás a cyklostezku k Vltavě před domy Roztocká 25 a 27. V době prací na řece bylo místo na cyklostezce vyznačené jako nebezpečné, takže si cyklisté i pěší dávali pozor. Práce ale už dávno skončily, a po vyježděné cestě teď často jezdí auta a karavany přímo na okraj řeky a tam kempují nebo se jinak rekreují. Tím nanášejí bahno a kameny na cyklostezku, znemožňují návrat zeleně na vyježděná místa a v neposlední řadě mohou ohrozit chodce, cyklisty nebo venčící se psy. Navíc před místem, kde tato neoficiální cesta protíná cyklostezku je už poměrně košatý strom přes který není dobře vidět, je tedy větší šance, že si jak chodec, tak řidič, nevšimnou, že by se mohli střetnout. Prosím proto o řešení situace, alespoň pomocí značky zákazu vjezdu nebo cokoli jiného, co by odradilo motoristy od přejíždění z Roztocké ulice k řece. 

Děkuji

oznámeno: 22.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
27.08.2019 » 12:59 • Povodí Vltavy bylo vyzváno, aby uvedlo pozemek mezi silnicí a cyklostezkou do původního stavu, tedy travnatý povrch, a tím se zamezí možnosti vjíždění k vodě. Instalace značek nebo sloupků je nepatřičná.
náhled souborusekani travy (oznámeno 22.8.2019)
Dobry den,
Prosim,bylo by mozne posekat travu v parku Kralovka a v blizkem parciku mezi Belohorskou ulici a konecnou zast.tram 23?!Oba parky pusobi neudrzovane - trava je prerostla a misty zahnivajici (po predchozi seci zustala v mensim parku posekana trava na miste).
Dekuji.s pozdravem MB

oznámeno: 22.08.2019
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
27.08.2019 » 14:32 • Dobrý den. Plochy zeleně v parku Královka, v ul. Vaníčkova a na tramvajových točnách Malovanka a Dlabačov byly již pokoseny a uvedeny do řádného stavu.
náhled souboruSpadlý sloup
Dobrý večer.  

Na cestě kopcem Šedivákem (spojka mezi Babou a Šatovkou) uhnul sloup po bývalém osvětlení. Leží šikmo nad cestou záleský ve stromě. Myslím že to je dost nebezpečné. O kousek dál je v cestě spadlý strom.  

V. J.

oznámeno: 16.08.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOprava
Dobrý den,  

na křižovatce ulic Talichova a Na Bateriích je podemletá vozovka. Pod asfaltem je již díra cca 20-30cm.  

Děkuji

oznámeno: 16.08.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.08.2019 » 16:21 • Postoupeno správci komunikací k provedení opravy.
náhled souboruRe: Nefunkční veřejné osvětlení
Dobrý den, minimálně 2 týdny nefunguje lampa veřejného osvětlení před domem Národní obrany 9. Prosím o zajištění opravy.
Děkuji
J. P.

oznámeno: 15.08.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.08.2019 » 11:40 • Postoupeno Technologii hl.m. Prahy k zajištění opravy.

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=240&crc=46c1083bf90b07117f3f7646c5feb0c4 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.