Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 221240 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruRozšíření zberneho mista
Šlikova 62/2400 v  blízkosti. Je možné přidat kontejner na plasty a na olej. Děkujeme.

oznámeno: 14.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.09.2019 » 09:57 • Dobrý den, vzhledem ke stížnostem na obtěžování hlukem v této lokalitě nebudeme další komoditou stanoviště č. 126 v ul. Šlikova osazovat. Projednáme s MHMP možnost navýšení četnosti svozu plastu na 7x týdně či přidání další nádoby.
náhled souboruroh zelene a terronske..
..pretekajici popelnice na trideny odpad, vcetne popelnice na kov! 

diky, 

s pozdravem, 

j. m.

oznámeno: 13.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2019 » 15:14 • Dobrý den, papír i plast se na stanovišti č. 013 Terronská 985/51 vyváží v nejvyšší možné četnosti 7x týdně. Nádoba na kovové obaly 1x za 4 týdny. Zažádáme MHMP o navýšení svozu kovů na nejvyšší možnou četnost, a sice na 1x za 3 týdny.
náhled souboruantigraffity program
Dobrý den, zasílam podnět do antigraffity programu na stavbě (zřejmě veřejné) u zastávky tram Chotkovy sady mezi Baštami sv. Ludmily a Mickiewiczovou. 

Děkuji. 

L. L.

oznámeno: 13.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.09.2019 » 12:42 • Toto zařízení je v majetku PRE a.s., městská část proto odstranění graffiti nezajišťuje.
náhled souboruOprava u přechodu Terronská 20, před MŠ.
Dobrý den,

prosíme o opravu tohoto místečka. Opět vyražený obrubník při projíždění
popelářů. Obrubník byl již načatý, ale popelaři rychlou jízdou obrubník
totálně odhodili do silnice a jejich auto pokračovalo dál v jízdě.

Takto se nám podařilo narychlo dát kousek zpět viz foto a pak i docela
srovnat, aby nedošlo k nějaké havárce. Jinak ležel napříč silnicí.

Bohužel to není poprvé co obrubník někdo poškodil.

Děkujeme za opravu.

LK

oznámeno: 12.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSáčky na psí exkrementy, odpadkový koš - Diskařská ulice
Dobrý den, 

v ulici Diskařská, u přilehlého parčíku je na trávě umístěn stojan se sáčky a koš. Ráda bych upozornila, že toto místo je pro pejskaře zcela nevhodné, protože je hned vedle velmi rušné komunikace, kde není chodník, nemá tedy žádný přístup, pouze přes trávník. 

Většina pejskařů chodí částí parku, který je označen jako ulice Chodecká, nebo pěšinkou uprostřed parčíku. 

Buďte tak laskavi a přemístěte stojan tak, aby byl při procházce dostupný z cestičky či asfaltové cesty . Možná v období letních měsíců si tam pejkař po trávě může dojít, avšak v deštivém období, nebo ve sněhu se nikomu nebude chtít máčet boty a v konečném důsledku pak po pejscích nebude uklizeno. 

Děkuji a přeji hezký den MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.09.2019 » 08:10 • Dobrý den, Vaší žádosti o přesunutí odpadkového koše a stojanu na sáčky na psí exkrementy z ulice Diskařská k vstupu do ulice Chodecká bude vyhověno.
náhled souboruPark Plivátko
Dobrý den, 

ráda bych požádala, zda je možné v parku Plivátko provést ořez stromů tak, aby bylo možné využívat lavičky podél cest? Jedná se horní, rohovou část parku. Současně prosím o odstranění nahnutých větví na nedaleké asfaltové rovince, neboť tam již není možné normálně projít. 

Předem děkuji, MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.09.2019 » 11:36 • Pracovníci organizační složky PRO 6 zajistí v co nejkratší možné době nápravu.
náhled souboruSegway - park Královka
Dobrý den, 

na ulici Bělohorská provozují 2-3 společnosti pronájem vozítek Segway. Součástí nabídky jsou organizované, skupinové/viz. foto 16 osob za sebou/, vyjížďky po okolí. Situace s nimi je už neúnosná. Jezdí po chodnících, ohrožují chodce, v parku Královka obtěžují lidi, jenž zde hledají odpočinek, rodiče s dětmi, jenž sem chodí do dětské části parku, pejskaře, jejichž psi se zde mohou volně venčit a které pohyb vozítek zneklidňuje a mohou se pak zachovat vůči jezdcům i útočně. Je možné prosím zakázat vjezd těchto vozítek do parku Královka. 

Předem děkuji za kladné vyřízení.MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 15:48 • Dobrý den, navzdory nevoli Radnic, ale též většiny chodců se v roce 2016 do novely zákona o silničním provozu dostalo ustanovení, jež dovoluje jízdu těchto přepravníků po chodnících, pěších zónách, stezkách pro pěší, stezkách pro cyklisty a v jízdním pruzích pro cyklisty. Tuto novelu považujeme za velmi nešťastnou a vsuvku o omezení rychlosti na rychlost chůze, resp. jízdy na kole za alibistickou ze strany zákonodárce (v praxi stěží vymahatelnou). Problém těchto vozítek, resp. jejich provozovatelů je, že jsou značně flexibilní, takže když se v centru města vymezila zóna se zákazem pohybu těchto zařízení, přesunuly se za hranici zóny, když jsme zakázali pohyb v oboře Hvězda a v parku Ladronka, našli si průvodci turistů jiné trasy. Není reálné osazovat stovky značek všude, kde provoz těchto strojů omezuje, či ohrožuje ostatní. Jedinou cestou je rozšíření zóny se zákazem vjezdu, které je v přípravě. Jelikož jde o rozsáhlý projekt, prosíme o trpělivost.
náhled souboruZničené keře
Dobrý den,
na základě prosby p. W. Vám zasílám foto poškozených keřů u domu Ciolkovského 7. Keře jsou ze strany od dětského hřiště.
Pokud budete pátrat po pachateli, ptejte se dětí na hřišti, ty se tam pohybují každý den a některé z nich vědí, kdo to byl.

S pozdravem

M. G.

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.09.2019 » 16:06 • Dobrý den. Děkujeme Vám za nahlášení poškozeného keře. Obdobný případ jsme v těchto místech řešili už na jaře. Keře zřejmě systematicky ničí některý z obyvatel domu. Odstranění poškozeného keře jsme zadali naší organizační složce PRO 6.
náhled souboruSmyčka Královka - odhozený válec
Dobrý den, 

od měsíce srpna leží u vjezdových kolejí na tramvajovou smyčku tento kovový válec. Patrně se jedná o vnitřní část kanálu, jenž byl v blízkosti opravován, zaměněn za nový, a část starého zde byla ponechána. Prosím o jeho likvidaci, při případném odkutálení by mohl ohrozit jedoucí tramvaj. 

Děkuji, MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.09.2019 » 08:50 • Děkujeme Vám za oznámení. Původní kovový vnitřní koš kanálu bude co nejdříve odklizen.
náhled souboruChytrá lavička Puškinovo náměstí usychá
Dobrý den 

pokud je problém se zaléváním lavičky, možná by se o to sousedé rádi postarali. Mě osobně vždy přišla moc hezká. Můžete dát nějaký návod jak se to zalévá, resp. doplňuje nádrž? Nebo to dokážete zařídit na radnici? 

J. K.

oznámeno: 10.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 15:55 • Dobrý den. Lavička patří Magistrátu hlavního města Prahy a ve správě ji má Operátor ICT, lavička tedy není ve vlastnictví ani ve správě MČ Praha 6. V tuto chvíli probíhají jednání o osudu lavičky na úrovni Operátora, hlavního města a výrobce lavičky, ze kterých vyplyne další osud lavičky - zda bude zachován současný stav, zda bude lavička převedena do správy či vlastnictví někomu jinému či zda bude odstraněna. Ze strany ÚMČ 6 je intenzivně naléháno na Operátora, aby situaci co nejrychleji vyřešil.
náhled souboruParkování ulice Šumberova 42
Dobrý den, 

po zavedení modrých zón bylo parkoviště před domem zcela nepochopitelně zmenšeno o jedno místo - místo tam stále je, ale není součástí parkovací zóny. Vzhledem k tomu, že jsme konec slepé ulice, je dostatek parkovacích míst zcela zásadní. Můžete se prosím na to podívat a zjistit, co se s tím dá dělat? Na místě samozřejmě neustále někdo parkuje, ale vzhledem k nenechavým sousedům je toto počínání často provázenou pokutou od policie.. 

Díky 

D. P.

oznámeno: 09.09.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRe: Přerostlá zeleň v ulici Farní, Střešovice, Praha 6 (oznámeno 8.9.2019)
Dobrý den, 

v návaznosti na email z 3.9.2019 bych Vám ráda moc poděkovala za rychlé vystříhání zeleně v části ulici Farní, kde jezdí auta. Ještě bych Vás ráda požádala o vystříhání i v části, kde auta parkují, aby větve nebránily výstupu z auta (parkovací pruh je zde relativně dost úzký). Ostříhání větví by bylo možné provést v rámci úklidu komunikací. 

S pozdravem a přáním hezkého dne, 

H. D. K. 

On Tue, Sep 3, 2019 at 7:38 PM H. D. K. <> wrote: 

Dobrý den,

prosím, ráda bych touto cestou požádala o úpravu přerostlé zeleně v ulici Farní na Praze 6. V současné chvíli (ostatně je to tak celé léto, jen jsem se nedostala k tomu Vám napsat dříve) keře zasahují do ulice, takže není možné projet autem bez toho, aniž by větve nenarážely do auta (v horším případě to končí poškrábáním auta).

Předem děkuji za potvrzení přijetí mého emailu a vyřízení žádosti (současně si dovolím požádat o sdělení, do kdy bude věc vyřešena). 

Předem Vám děkuji mockrát, 

s pozdravem, 

H. D. K.

oznámeno: 08.09.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruantigraffity program, nové napisy
Dobrý den, pokud má Praha 6 stále antigraffity program, nové napisy se objevily na hristi U pisecké brany. Kromě basketového koše na veřejném hřišti i na přilehlé soukromé zdi v trochu větším měřítku. 

Děkuji. 

L. L.

oznámeno: 08.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.09.2019 » 17:17 • Nápisy ze sportoviště zajistí odborná firma. Posprejovaná zeď však není zapojena do zmíněného programu, proto jeho odstranění provedeno nebude.
náhled souboruPODNET: parkovani v ulici Farni (Stresovice)
Dobry den, chtel bych se vyjadrit k aktualnimu problemu, a navrhnout reseni. 

V ulici Farni, horni casti (usek od krizovatky s ulici Pod Andelkou ve smeru jizdy), je znacka parkoviste osazena priblizne 30 metru od krizovatky. 

Zminovanych 30 metru dle znaceni parkoviste neni, ceho pravidelne vyuziva Mestska policie Prahy 6 

k udeleni penezneho trestu za spatne parkovani. Za poslednich nekolik mesicu jsem je tady videl dvakrat. 

Chtel bych se zeptat proc tomu tak je, a proc je pas pro parkovani takhle nesmyselne rozdeleny na parkoviste a neparkoviste. 30 metru znamena parkovani pro cca 5-6 aut. 

Zeptam se tedy tak "donutilovsky": Komu tim prospejete, kdyz tato cast silnice bude prazdna? 

Navrhoval bych znacku parkoviste umistit 30 metru vys, hned u vyse zminene krizovatky, a prestat udelovat pokuty za spatne parkovani. 

V pripade, ze nekdo opravdu potrebuje aby techto 30 metru mista na parkovani bolo prazdnych, osadte na krizovatce znacku "Zakaz stani", kterou nasledne zrusi znacka "Parkoviste" jak je osazena v soucasnosti. 

Myslim, ze mistni samosprava tady ma byt predevsim pro lidi, a pomahat jim ke kvalitnimu zivotu, 

a ne je nesmyslne penalizovat. 

Prosim o napravu. V pripade, ze nejste spravnym adresatem tohoto podnetu, preposlete jej prosim dale. 

Prikladam fotografie, ktere problem znazornuji. 

Dekuji a zustavam s pozdravem. 

Verim, ze tento problem je mozne vyresit radove za nekolik dnu.

oznámeno: 07.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 15:52 • Vážený pane, dle dopravních předpisů při stání musí zůstat zachován průjezd šíře min. 3,0 m pro každý směr jízdy. Ulice Farní má proměnlivou šíři a podélné parkování je povoleno až od místa, kde je k dispozici šíře parkovacího pruhu 2,0 m a jízdního pruhu 3,0 m. Přesto se Radnice rozhodla přistoupit k úpravě značení a to s tím, že jde o obytnou zónu a zároveň jde o komunikaci s minimálním provozem. S přihlédnutím k těmto faktům bude začátek parkovacího pruhu posunut ke křižovatce s ulicí U Andělky, přičemž v zůženém úseku budou vozidla pravými koly pojíždět zapuštěný "chodník". V uvozovkách proto, že v obytné zóně se mísí pohyb pěších a vozidel a jejich prostor není oddělen (společný dopravní prostor). Je na místě připomenout, že rychlost v obytné zóně je omezena na max. 20 km/h a řidič je povinen dbát zvýšené opatrnosti vůči chodcům a v případě nutnosti musí i zastavit. Doufáme, že tuto změnu přivítáte nejen Vy, ale i Vaši sousedé a doufáme, že se k sobě vzájemně budete zejména při míjení vozidel s chodci v inkriminovaném úseku chovat ohleduplně. Změna je nyní ve fázi projednávání formou opatření obecné povahy a v platnost vejde během listopadu t.r.
náhled souboruNerespektovaný chodník
Dobrý den, obracím se na Vás opět po roce, kdy se vůbec nic se stavem vyšlapané cesty v zeleni nestalo. Před rokem jsem Vás žádala o řešení, kdy do vnitrobloku Křenova X Peštukova je vyšlapána cesta mimo čerstvě zrekonstruovaný chodník. Je možné tuto část osadit zábradlím tak, jako je to provedeno na jiných částech zeleně v okolí? Nebo tuto pěšinu, která zkracuje cestu o pět kroků, používá také někdo z radnice? :-) Stejná situace je i na hlavní silnici vedle Billy směrem do centra. Také rozšlapaná plocha zeleně opět rok od žádosti o řešení ve stále stejném stavu. Děkuji.

oznámeno: 06.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.09.2019 » 11:23 • Dobrý den. Projednávali jsme Vaši žádost o úpravu plochy zeleně v místě křižovatky ulic Peštukova x Křenova v rámci oddělení městské zeleně včetně vedoucí. Shodli jsme se na tom, že pěší zkratka v tomto místě je skutečně hodně frekventovaná a nebylo by rozumné ji rušit. Navíc oplocování pozemků není také nejvhodnějším řešením. Kovové konstrukce nejsou nijak zvlášť estetické a působí překážky při údržbě zeleně. Nízké kovové zábrany osazujeme zpravidla tam, kde jsou problémy s poškozováním zelených ploch pojezdem vozidel, a to tento případ není. Rozhodli jsme se proto cestu raději přiznat. Vzhledem k tomu, že jsou ale v jejím bezprostředním okolí vzrostlé stromy, není možné zde vybudovat zpevněnou cestu s obrubou, protože by došlo k narušení kořenového systému. Vyšlapaná cesta bude tedy jen vysypána drcenou borkou tak, aby chodci nechodili v blátě a cesta se zbytečně nerozšiřovala.
náhled souboruodklizeni
Dobre rano,

Prosim o zajisteni odklizeni kovove nadoby v miste pred zastavkou Kralovka.

Dekuji a preji pekny den.
MB

oznámeno: 06.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.09.2019 » 12:30 • Děkujeme za upozornění, úklid zajistí organizační složka PRO6.
náhled souboruZakryté zrcadlo v prudké zatáčce ul. Pod Andělkou
Dobrý den, 

Pokud je to ve Vaší kompetenci, ráda bych Vás tímto požádala o odstranění větví před dopravním zrcadlem na konci ulice Pod Andělkou. Teď je zrcadlo úplně zakryté větvemi a neviditelné. 

Děkuji předem za vyřešení nebo předání informace. 

S pozdravem,  

M.B.

oznámeno: 04.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.09.2019 » 09:37 • Děkujeme Vám za upozornění. Dopravní situace bude napravena v co nejkratším termínu.
náhled souboruPosekání středového pásu
Dobrý den, 

bylo by možné posekat/pořezat vysemeněné stromy na středovém pásu v ulici Na Bateriích. 

Některé jsou již přes 2 metry vysoké a jsou v různých výškách po celé délce ulice. 

Děkuji

oznámeno: 04.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
06.09.2019 » 12:31 • Komunikační pásy zeleně jsou ve správě TSk a.s.. Váš požadavek jim byl předán.
náhled souboruPřerostlá zeleň v ulici Farní, Střešovice, Praha 6
Dobrý den,

prosím, ráda bych touto cestou požádala o úpravu přerostlé zeleně v ulici Farní na Praze 6. V současné chvíli (ostatně je to tak celé léto, jen jsem se nedostala k tomu Vám napsat dříve) keře zasahují do ulice, takže není možné projet autem bez toho, aniž by větve nenarážely do auta (v horším případě to končí poškrábáním auta).

Předem děkuji za potvrzení přijetí mého emailu a vyřízení žádosti (současně si dovolím požádat o sdělení, do kdy bude věc vyřešena). 

Předem Vám děkuji mockrát, 

s pozdravem, 

H. D. K.

oznámeno: 03.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
04.09.2019 » 11:24 • Děkujeme Vám za upozornění. Správce pozemku byl zaurgován k zajištění údržby přerostlé zeleně. Dle jeho sdělení bude provedena co nejdříve.
náhled souboruSuchá chytrá lavička-Puškinovo nám.
Chytrá lavička by zasloužila alespoň občasné zalití.
A. H.

oznámeno: 03.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=220&crc=c629040bee80353dcb53159dbb3c16a9 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.