Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 181200 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souborugraffity
Dobrý den, na zdi bašty v ulici Na Valech (naproti č.26) je nové graffity. Prosim o odstranění. Děkuji. 

L. L.

oznámeno: 14.10.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSestupná ul.
Nebylo by od věci umístit na sloupky reflexní prvky pro auta, která se vyhýbají protijedoucím najetím na chodník..

oznámeno: 11.10.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.10.2019 » 14:06 • Podnět jsme předali správci komunikace, TSK hl.m.Prahy, který má uvedené zařízení v péči.
náhled souboruznepřístupnění veřejné cesty
Vážený Městský úřade Prahy 6! 

Na Jenerálce se na cestě sloužící veřejnému účelu objevila tato závora a upozornění o soukromém majetku (viz fotografie v příloze). 

Fotografie jsou z tohoto místa: 50.1074786N, 14.3548611E .  

Dle katastru nemovitostí se jedná o parcelu ve vlastnictví Hlavního města Prahy (parc. 4785/1 k.ú. Dejvice se způsobem využití „ostatní komunikace“.). 

Prosím o prověření a sdělení, zda je znepřístupnění této cesty, kudy mj. vede i značená cyklostezka č. A17,  oprávněné.  

S přátelským pozdravem 

K. D.

oznámeno: 11.10.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruprosime o zajisteni
Dobry den,prosime o zajisteni,aby majitele domu v Sestupne 31 odstranili obri rostlinu,ktera zabira celou siri chodniku!Loni na Vasi vyzvu nereagovali a situce je neunosna.Chodnik je pro chodce a zde nelze projit,s kocarkem musim jet po silnici!Misto se nachazi v neprehledne zatacce a na druhe strane silnice chodnik neni.Predem dekujeme za ucinne zakroceni

oznámeno: 10.10.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.10.2019 » 08:46 • Vážená paní, inspektoři odboru dopravy a životního prostředí vyzvali vlastníka k provedení nápravy, která z našeho hlediska byla provedena dostatečně. Pokud trváte na tom, že ani po zákroku není možné s kočárkem projet, budem kontaktovat znovu majitelku nemovitosti s žádostí, aby byly popínavé rostliny úplně zlikvidovány.
náhled souboruvíko - chodník
Dobrý den,

mám na Vás velkou prosbu, bydlíme na adrese Juárezova 427/13. Chodník začal praskat okolo šachty, která je nyní v jednom místě nestabilní, nevím na koho se obrátit ohledně opravy, v případě zhoršení se obávám možného propadu nějakého chodce do šachty. Přímo naproti se staví zcela nový dům (základy) atd. tak nevím zda tam může být nějaká souvislost. 

děkuji  

S pozdravem 

K. D.

oznámeno: 09.10.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.10.2019 » 13:03 • Šachta je zařízení, které náleží přilehlé nemovitosti včetně údržby. Pokud je to před Vaším domem, tak bude potřeba zajistit opravu na Vaše náklady.
náhled souboruZlomená větev
Dobrý den,  

prosím o odstranění nebezpečné zlomené visící větve v parku u ulice Tobrucká (konkrétně foceno z Tobrucká 25). 

Díky, 

P.

oznámeno: 05.10.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.10.2019 » 12:21 • Dobrý den. Děkujeme za nahlášení zlomené větve. Zajistíme její odstranění a ošetření stromu.
náhled souboruOdstranění větví visících nad chodníkem
Dobrý den, 

na Petřinách, ve vnitrobloku mezi ul. Na Okraji a Pěštukovou, směr škola Petřiny sever, vede velmi frekventovaný diagonální chodník, nad nímž visí už poněkud přerostlé větve. Za deště a sněžení, kdy větve ztěžknou, se jim už musíme vyhýbat, zejména jdeme-li s deštníkem. Prosím o zkrácení větví. 

Děkuji. 

AD

oznámeno: 04.10.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruUmístění piktogramu
Dobrý den, 

obracím se na Vás s prosbou zda by bylo možno umístit piktogram - volné pobíhání psů. 

Jedná se o cestu mezi ZŠ Dlouhý lán, Hygienická stanice HMP a MŠ Dlouhý lán na straně jedné a bývalé Strnadovo zahradnictví na straně druhé a k tomu přilehlý plácek mezi Zimním stadionem a hřištěm ZŠ.  

Cesta je nezpevněná a používaná hlavně pejskaři, tedy lidmi všech věkových kategorií.  

Boužel v poslední době stále více hrozí kolize s cyklisty, kteří si zde zkracují cestu a protože je cesta z mírného kopečka jezdí zde docela rychle. Taktéž plácek na kterém dříve stávala budova družiny  která byla později stržena, slouží k setkávání obyvatel této čtvrti  při venčení jejich pejsků. Nejedná se o žádný park a jak je vidět z přiložené fotky, stále více slouží jako parkoviště zvláště v odpoledních a nočních hodinách.. Nevidím tedy důvod proč tento plácek a přilehlou cestu tímto piktogramem neoznačit. Věřte, že spoustě lidem by to udělalo radost. Děkuju.  Š. T.

oznámeno: 03.10.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.10.2019 » 12:30 • Dobrý den, pravidla pro umísťování piktogramů a specifikaci území, kde je volné pobíhání psů povoleno, upravuje obecně závazná vyhláška hl. města Prahy. č. 6/2001 Sb., o veřejné zeleni. Vámi požadovaný piktogram se dá umístit jen na pozemky, které jsou v katastru nemovitostí vedeny jako zeleň či ostatní zeleň. Parcely, které zmiňujete, tzn. 1192/1, 1108/8, 1108/9, 1108/1 v k.ú. Vokovice, nejsou klasifikovány jako zeleň, nýbrž jako ostatní plocha, sportoviště a ostatní komunikace, proto ÚMČ Praha 6 nemůže piktogram umístit ani požádat o zařazení této plochy do přílohy výše uvedené obecně závazné vyhlášky, jakožto plochy, kde je volné pobíhání psů povoleno.
náhled souboruRadčina ulice
Toto je moc pěkné. Tímto obrázkem se těší nejen obyvatelé přilehlých ulic. Ale i cizinci, kteří vozí děti do British skool. Proč tento objekt není zabezpečen?

oznámeno: 03.10.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.10.2019 » 13:07 • Vlastník nemovitosti bude opakovaně vyzván k zabezpečení objektu do doby ukončení demoličních prací.
náhled souboruBrodecká
Dobrý den,
ulice Brodecká, není možné vysadit nějaké traviny nebo alespoň posekat (plevel), když už je nový chodník ?
Děkuji

oznámeno: 01.10.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.10.2019 » 12:36 • Dobrý den paní T., předmětným správcem pozemku č-parc. 2253/1 k.ú. Ruzyně ve vlastnictví Hlavního města Prahy je Technická správa komunikací a.s. - oblastní správa severozápad, které jsem postoupil Váš podnět k řešení (viz. příloha).
náhled souboruRuzyňské schody - zábradlí
Dobrý den, rád bych upozornil na akutní potřebu nátěru zábradlí u Ruzyňských schodů, nejlépe ještě před zimou. S pozdravem L.G.

oznámeno: 01.10.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
01.10.2019 » 13:28 • Požadavek byl postoupen TSK a.s. k zajištění.
náhled souboruzbylá Toi toika
 Dobrý den,

po opravě povrchu refýže zůstala Toi toika na zastávce Drinopol směr Vypich.

Prosím o zařízení odstranění.

Děkuji.

E.M.

oznámeno: 28.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.09.2019 » 15:39 • Toi toi byla opomenuta společností SKANSKA. Zajistí její odvoz. Děkujeme za upozornění.
náhled souborustavební suť
Dobrý den, zajímalo by mne, zda majitel domu v Hošťálkově 33 má povolení skladovat stavební suť, včetně nebezpečného azbestu v podobě odhozeného komínového dílu. Stavební suť je zde uložena několik měsíců. R.H.

oznámeno: 26.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.11.2019 » 09:19 • Řeší odbor výstavby ÚMČ 6.
náhled souborunepéče o zeleň 2747/47, 4262/1 Dejvice
Dobry den, 

jiz nekolik let se marne snazim presvedcit TSK, aby se alespon zakladnim zpusobem starala o travniky v Zelene a Zemedelske ulici a uz ztracim trpelivost. Letos se uplne PRVNI sekani v Zemedelske uskutecnilo minuly tyden (pul metru vysoke rumiste sice posekali, ale vse zustalo lezet nevyhrabane na miste), Zelena ulice posekana letos nebyla zatim ani jednou. Neudrzovane kere vrustaji do zaparkovanych aut. Uz nevim, jak na ne apelovat, tak zkousim tudy. Drive tady byl krasny travnik. Dnes je to odpudivejsi nez neudrzovany vesnicky pangejt. Trava je nenavratne pryc, zelene plochy plne pchacu, vykalu a odpadku. Chapu, ze v lete se nesekalo kvuli suchu. Ale letos uplne chybelo prvni jarni sekani a nasledne sekani po skonceni sucha, soucasny stav vidite na fotkach.   

Diky za pomoc s resenim, ty ulice se staly ostudou Dejvic.  

M. W.

oznámeno: 25.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
30.09.2019 » 11:19 • Přikládáme vyjádření pověřeného správce, kterým je TSK a.s. : K Vašemu podnětu v záležitosti údržby zeleně sděluji, že opožděný nástup sečí v letošním roce způsobily administrativní problémy. Bez schválených, tedy podepsaných smluv o dílo vedením společnosti nemohly být dodavatelům zadávány jakékoliv zásahy v rámci údržby zeleně, tedy i seče. V současné době seče probíhají a to jak v lokalitách Prahy 6, tak Prahy 7. Posekaná tráva se uklízí následně, a to z důvodu zajištění snížení obsahu vody v rostlinných pletivech , což poté umožní bezproblémové vyhrabání dotčené plochy. Středové pásy v ul. Zelená nejsou ve správě TSK HMP, a.s., ale MČ Praha 6. Komunikační pásy v ul. Zelená, které jsou ve správě TSK HMP, a.s. byly již posekány, jako i travní porosty v ul. Zemědělská. Keřové porosty v ul. Zemědělská byly tvarovány řezem pouze částečně neboť zaparkované automobily bránily celkové úpravě dotčených keřů. Zajištění parkovací profilu keřů bude součástí komplexního čištění ul. Zemědělská, které proběhne začátkem října. Stávající keře, které po letech vytvořily požadovaný zapojený porost, nevytváří nejvhodnější stanovištní podmínky pro ostatní zeleň, včetně travních porostů. I psí výkaly, které jsou velmi agresivní vůči zeleni, negativně ovlivňují zapojení porostů a napomáhají vzniku nežádoucích proluk. Tyto proluky jsou následně obsazeny plevelnými, tedy nežádoucími druhy rostlin.
náhled souboruRozbitý chodník/parkovací plocha před domy Bubenečská 51 a 53
Dobrý den. 

Prosím o nové vyasfaltování chodníku/parkovací plochy před domy na adrese Bubenečská 51 a 53. Současný stav je nebezpečný jak pro pneumatiky aut, která zde parkují na placené modré zóně, tak i pro chodce. Pro nás jako obyvatele těchto domů je i extrémně neestetický. 

Prosím o sdělení termínu, kdy k novému vyasfaltování dojde. 

Děkuji velice! 

J.M.

oznámeno: 25.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
30.09.2019 » 15:46 • Váš podnět jsme předali pověřenému správci, kterým je Technická správa komunikací a.s. a připojujeme jejich vyjádření: "Daný prostor není technicky uzpůsoben pojíždění vozidel. Jedná se o stání v zeleném pásu mezi stromy, byť DZ povolené. Již v loňském roce byl předán požadavek na realizaci dostavby těchto ploch na parkovací stání na náš Investiční úsek."
náhled souboruOdpadkové koše u laviček - II.
Děkuji za Vaši reakci k mému podnětu, je pro mne však zcela neuspokojivá. Možná by na to Hygiena hl. m. Prahy měla jiný názor a názor občana, který nemá chuť se zvednout z lavičky a popojít ke koši, by nebrala jako relevantní. Nehledě na to, že ti, kdož dělají nepořádek, ho nedělají proto, že nemají koš po ruce, ale proto, že jsou nevychovaní a odhazují věci kolem sebe jak se jim zlíbí. A nejde ani o to, že je laviček v parcích více a lze si možná sednout na jinou. Nepatřím k lidem, kteří tyto lavičky hojně využívají, domnívám se však, že když se životní prostředí v Praze 6 v mnoha věcech , step by step, zlepšuje i umisťování košů by mělo mít nějakou úroveň. A v tomto případě jde opravdu o maličkost, jenž je realizovatelná velmi snadno. Nové foto - ulice Za Strahovem/Závěrka.

S přáním hezkého dne, MB


23.09.2019 » 08:06 • Dobrý den, umísťování odpadkových košů bylo nejprve plošně optimalizováno (počet odpadkových košů a místa, kam byly odpadkové koše instalovány) v letech 2009 – 2011. Nyní se jejich počet udržuje cca na 1000 ks. Konkrétní umístění bylo posléze na některých místech upravováno podle požadavků občanů. Žádná jednotná metodika neexistuje a ani nebude tvořena. Každý občan má svoji představu, co je nejlepší – zatímco Vám se zdá umístění odpadkového koše vedle lavičky nepřípustné, jiní občané nás o instalaci odpadkových košů k lavičkám žádají, aby ten, kdo na nich sedí, mohl odhodit odpad a nemusel nikam popocházet (zvýšení se tím šance na to, že bude v parku čisto). Nelze tedy vyhovět požadavkům všech, protože jsou často naprosto protichůdné. V parku je většinou větší počet laviček než odpadkových košů – lze tedy najít takovou, vedle níž odpadkový koš instalovaný není.

oznámeno: 24.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborucigaretové nedopalky na zastávce Vypich
Dobrý den,

prosím o úklid na zastávce tramvají Vypich - směr Bílá Hora.

Děkuji.

E.M.

oznámeno: 24.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruchybějící odpadkový koš Ladronka
Dobrý den,

připomínám se s chybějícím odpadkovým košem u vstupu na Ladronku směrem
z Vypichu ... již jsem psala 8.6. Od té doby stále probíhá řešení.

Je to místo, kde koš citelně chybí.

Děkuji.

E.M.

oznámeno: 24.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.09.2019 » 15:41 • Dodání nového odpadkového koše, jako náhradu za zcizený, bylo objednáno u dodavatelské firmy.
náhled souborukřížení ulice Hošťálkova a Štefkova v Praze 6 Břevnově
Dobrý den, 

na výše specifikovaném křížení ulic je již několik let založen "parčík". Zeleň roste bujně, trávník nebyl založen, je zde více náletů než trávy. Tento týden někdo posekal levou část, asi se už nemohl dívat na zarostlou plochu. Zbývá tedy posekat zbývající část. Místo slouží nejen k venčení psů, ale i k "ulevování " si dospělých a dětí, kteří nedoběhnou. Lavičky by potřebovaly také natřít, ale asi bude lépe vyměnit desky než provádět běžnou údržbu. 

Přikládám dnešní foto a dávám jako podnět pro sjednání nápravy. 

S pozdravem 

J. M.

oznámeno: 24.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.10.2019 » 12:22 • Údržba zeleně předána správci komunikací, ošetření laviček zajistí městská část.
náhled souboruSmyčka Malovanka
Dobrý den,  

prosím i likvidaci jakéhosi kovového stojanu z tramvajové smyčky Malovanka. 

Děkuji, s pozdravem MB

oznámeno: 24.09.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=180&crc=cc3c7f04c8e92446fb7a3d60ddb89727 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.