Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 141160 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPoníčená autobusová zastávka Jiviny
Vážení, 

do přístřešku autobusové zastávky Jiviny na Drnovské ulici před asi 14 dny narazilo auto (předpokládám, že nákladní) a od této doby to tam vypadá takto (viz) foto: 

Napsala jsem opakovaně Dopravnímu podniku, ovšem bez jakékoliv reakce. 

V čvrti bydlí starší občané a zastávka je hojně využívaná rodinami s malými dětmi a školáky.  

Dnes ráno znovu přijeli z Pražských služeb vyprázdnit odpadkový koš, ale rozstříštěné sklo zůstává na zemi. 

Sběrný dvůr ražských služeb je asi 500 m níže na stejné ulici.  

Můžete v tom něco podniknout? Kdo je zdopovědný za úklid? Kdo za opravu? 

Děkuji Vám mockrát za pomoc... 

J. M.

oznámeno: 13.11.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.11.2019 » 11:27 • Úklid rozbité zastávky po dopravní nehodě zajistí pracovníci organizační složky PRO 6. Jedná se přístřešek v majetku městské části. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruTříděný odpad v ulici Rooseveltova
 Dobrý den, 

rád bych informoval o přetrvávajícím stavu kontejnerů na tříděný odpad v ulici Rooseveltova. Kapacita kontejnerů (společně se současnou frekvencí jejich vyprazdňování) nestačí na množství odpadu, které se do nich nosí. To má za následek hromadění odpadu v jejich okolí (viz přiložené foto). Prosím o nápravu tohoto stavu. 

Předem děkuji za odpověď. 

S pozdravem, 

D. M.

oznámeno: 13.11.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNesvítící lampy ul.U stanice
Dobrý den, 

v ulici U stanice směr z Libocké ulice od Litovického potoka nesvítí 4. lampy veřejného osvětlení. 

Děkuji Vám M.S.

oznámeno: 12.11.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.11.2019 » 14:08 • Správce veřejného osvětlení Technologie Praha již na nahlášené závadě pracuje.
náhled souboruPodzimni orez stromu
Dobry den, prosim o podzimni orez nekolika stromu seriku, ktere mame pred domem v okrasne predzahradce, nekolik let nebyl prorez realizovan. Ciolkovskeho 859/10. 

Dekuji

oznámeno: 08.11.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruUprava zelene
Prosim o serezani naletoveho kere seriku na Ciolkovskeho 859/10, je nevzhedny a svadi k odhazovani odoadku. 

Dekuji

oznámeno: 08.11.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborupoškozená dlažba na chodníku (oznámeno 8.11.2019)
Vítězné náměstí, výstupní zastávka autobusů 107. 

WS

oznámeno: 08.11.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.11.2019 » 08:18 • Závada byla předána dodavateli k opravě.
náhled souborupodnět z 30.9. 19 ohledně skládky v Hošťálkově 33
Dobrý den, řeší někdo podnět z 30.9. 19 ohledně skládky v Hošťálkově 33, kdy je mezi sutí nebezpečný azbest, který včera zase přibyl?! R.H.

oznámeno: 08.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.11.2019 » 09:17 • Řeší odbor výstavby ÚMČ 6.
náhled souboruNěkolik let žádáme opravit chodník ul. Na Markvartce, Dejvice, u Julisky - havarijní stav!

oznámeno: 07.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.11.2019 » 15:53 • Váš podnět jsme předali pověřenému správci, kterým je Technická správa komunikací. Zde je jejich vyjádření: "Opravu chodníku v ul. Na Markvartce zařadíme do plánu oprav běžné údržby komunikací na rok 2019. Realizována bude v závislosti na přidělení finančních prostředků a ve vhodných klimatických podmínkách."
náhled souboruJak dlouho ještě bude trvat katastrofální stav chodníku ul. Na Markvartce, Praha 6

oznámeno: 07.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.11.2019 » 15:51 • Váš podnět jsme předali pověřenému správci, kterým je Technická správa komunikací. Zde je jejich vyjádření: "Opravu chodníku v ul. Na Markvartce zařadíme do plánu oprav běžné údržby komunikací na rok 2019. Realizována bude v závislosti na přidělení finančních prostředků a ve vhodných klimatických podmínkách."
náhled souboruStav chodníku ul. Na Markvartce, Praha 6 - u stadionu Juliska

oznámeno: 07.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.11.2019 » 15:52 • Váš podnět jsme předali pověřenému správci, kterým je Technická správa komunikací. Zde je jejich vyjádření: "Opravu chodníku v ul. Na Markvartce zařadíme do plánu oprav běžné údržby komunikací na rok 2019. Realizována bude v závislosti na přidělení finančních prostředků a ve vhodných klimatických podmínkách."
náhled souboruPraskaji nám zdi domu u Julisky díky stavebních práci na parkovišti u stadionu

oznámeno: 07.11.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruFoto - Malá ukázka pořádku a údržby zeleně
Malá ukázka pořádku a údržby zeleně před domy Evropská 39, 41, 43 a 45. S pozdravem D.

oznámeno: 07.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.11.2019 » 10:31 • Hrabání listí bude provedeno současně s poslední letošní sečí. Práce jsou na spravovaných plochách zajišťovány postupně a nebude vynechán ani vnitroblok v okolí vašich domů. Upozorňujeme, že hrabání listí je zajišťováno 2x ročně, tedy 1x na podzim po opadu většiny listí a 1x v předjaří dohrabávání. Zároveň si dovolujeme upozornit, že značná část ploch v okolí Vašich domů, včetně těch, které uvádíte na fotografiích, jsou v soukromém vlastnictví, a městská část Praha 6 o ně pečuje pouze z dobré vůle. Doporučujeme Vám obrátit se příště s připomínkami také na skutečné vlastníky, kteří o své pozemky vůbec nepečují.
náhled souborunepořádek kolem kontejnerů
Dobrý den,

nepořádek kolem kontejnerů tříděného odpadu u zastávky autobusů Malovanka (směr Strahov). Foceno dnes ráno (7.11.19)

Děkuji.

E.M.

oznámeno: 07.11.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborupoškozená dlažba na chodníku
Dvě místa před Pelleova 18 a Pelleova 20. 

WS

oznámeno: 06.11.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.11.2019 » 08:38 • Poškozená dlažba bude opravená v nejbližším možném termínu.
náhled souboruZavlažování v mrazu na Dědině
Dobrý den, 

Venku již klesla teplota pod bod mrazu, ale na sídlišti na Dědině stále probíhá každou noc automatické zavlažování trávníku a stejně tak každý den stále funguje fontána u hodin, která nyní způsobuje spíše náledí. 

Oboje je třeba na zimu vypnout, aby mráz neroztrhal trubky. 

S pozdravem 

M. S.

oznámeno: 31.10.2019
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
11.11.2019 » 12:11 • Dobrý den, z důvodu špatného přístupu k ovládání vodních prvků na sídlišti Dědina došlo ke zpoždění jejich zazimování. V současné době jsou fontány i závlahový systém vypnuté.
náhled souboruJIVINY Dotaz k řešení problémů.
Dobrý den ,nevím jestli je vám situace známá. Ale už se to nedá trpět ke to už dlouhodobý problém a píší za všechny z naší oblasti pod Karlovarskou silnicí a ulice (Na Jivinách) a mělo by se stím něco dělat týká se to oblasti (Jiviny Praha-6 Ruzyně). Je tu problém že ulicí (Netřebská) a ulicí (Na Jivinách) si denně zkracují cestu tisíce aut
(PŘÍLOHA OBRAZEK 1). 

A je to zde hodně nebezpečné, v ulici (Netřebská) chybí kus retardéru!!(PŘÍLOHA OBRÁZEK 2) který někdo pořád odmontovavá příloha 2 a 3 obrázek a tím je ulice (Netřebská) válkou mezi řiďiči kdo projede rychleji než tam bude auto z druhé strany aby nemuseli zpomalovat a někdy zbývají milimetry ke střetu vozidel.
Je tu hodně rodin s malými dětmi které se nemohou volně pohybovat aniž by rodiče netrnuli hrůzou jestli se jim něco nestane. Nejhorší provoz je tu od 12:00 do 18:00 kdy si lidé zkracují cestu aby nemuseli stát v ulici (Drnovská) na semaforu směr hostivice (Karlovarská).
Já žijící v ulici Pod Karlovarskou silnicí který vyjede z ulice a jede do ulice na Jivinách nikdo tu nedává přednost i když jsou tu Zpomalovací hrby a je to o střet automobilů když je tady zóna 30km/h a jezdí tu 60km/h a řidiči ani neví a nezajímá je že je tu přednost z prava a bojím se kdy mě kdo sejme nebo kohokoliv ostatního z naší ulice. Budeme moc rádi když rychle najdete nějaké řešení a bude se tato situace řešit aby se to zde bylo klidné jako to bývalo když ulice Netřebská ještě nebyla.
Děkuji za odpověď.
R. V. Pod Karlovarskou silnicí. PRAHA 6 Ruzyně.

oznámeno: 31.10.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.01.2020 » 11:17 • Dobrý den, co se týče poškozeného retarderu, tento poznatek jsme předali správci (Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.) k nápravě, nicméně v obdobných případech (poškození komunikací, či jejich součástí, včetně dopravního značení) je lépe se obracet na TSK přímo - pro tyto účely má TSK na svém webu www.tsk-praha.cz sekci hlášení poruch a závad. Co se týče nedodržování přednosti na křižovatce Na Jivinách x Pod Karlovarskou silnicí, tak zde máme zónu Tempo 30, která už v metropoli není ojedinělým prvkem a řidiči si tak dozajista jsou vědomi faktu, že v tomto typu zón je přednost zprava základním prvkem dopravního zklidnění. Pro ty agresivnější řidiče jsou napříč ulice Na Jivinách instalovány zpomalovací prahy. Více Radnice zajistit nemůže a už to je jen o dohledu nad dodržováním dopravních předpisů ze strany policie. Co se týče množství průjezdné dopravy, tak byly provedeny 2 krátké dopravní průzkumy ve Vámi uváděném časovém rozmezí, které nepotvrdily zvýšenou dopravní zátěž. Nemáme pochybnost, že nárazově v případě dopravních kongescí na Karlovarské a na vjezdu do světelně řízené křižovatky z Drnovské volí řidiči rychlejší průjezd rezidenční lokalitou (což potvrdil i oslovený rezident), nicméně neděje se tak pravidelně a už vůbec ne od 12 do 18 hodin. Během 15 minut měření projelo ulicí Na Jivinách 5 vozidel, z toho 3 od Karlovarské dolů, která si zjevně nezkracovala cestu, což odpovídá frekvenci 20 vozidel/hod. (1 vozidlo/3 minuty), což je na dnešní hustoty dopravy opravdu velmi nízká hodnota. Druhý průzkum měl takřka totožné výsledky (4 voz./15 min.). Tyto výsledky nebyly překvapivé, jelikož na SSZ křižovatce se netvořily fronty vozidel - řadící pruhy se uvolnily ještě před naskočením červeného signálu "stůj" a tedy řidiči na Drnovské neměli důvod odbočovat do zástavby. Pokud uvádíte, že "by se s tím mělo něco dělat", tak v zásadě to je možné, ale chtěli bychom návrh, na němž se shodne převážná většina místních. S regulací průjezdu zjednosměrněním nemáme právě dobré zkušenosti. Vždy totiž existují 2 až 3 tábory obyvatel. Jeden chce směrnost tam, druhý opačně (oba se smíří s prodloužením dojezdové vzdálenosti domů/z domova) a třetí argumentuje kdo mu proplatí zbytečně projetý benzin a čas (a pokud se trefí zrovna do času kongescí, bude popojíždět až do místa odbočení do lokality - Na Jivinách) a poukazuje na zvýšené emise vlivem většího nájezdu. V daném případě, aby mělo zjednosměrnění efekt, přichází v úvahu pouze směr od Drnovské ke Karlovarské. Asi není nutné měnit směrnost v celé délce alternativní trasy, ale měl by postačit 1 úsek, což zmírní negativní dopady alespoň na část rezidentů. Samozřejmě nejlépe by byl úsek od Drnovské, ale jsou zde i podnikatelské subjekty, takže nejen s ohledem na ně, ale zejména na zbytný průjezd obytnou lokalitou je nutno najít jiný úsek. Řidiči by také začali místo objíždět Unhošťskou, takže zde opravdu nikoliv. Tedy některý z následných úseků s užitím značky "slepá pozemní komunikace". Nabízí se buď Netřebská v úseku Hořelická - Na Jivinách, nebo jeden ze dvou úseků Na Jivinách. S ohledem na jednosměrnost západní části Netřebské by bylo logické, že by se zjednosměrnila i ta navazující (zjednosměrnění Na Jivinách by nutilo vozidla ze západu lokality při odjezdu směr Pražský okruh/Hostivice dojet až na Drnovskou). Pokud se tedy s tímto řešením ztotožníte, proberte se sousedy (všemi dotčenými) a formou petice, kde bude podepsány min. 2/3 obyvatel lokality, požádejte o tuto dopravní úpravu. Je třeba si uvědomit, že dopravní zátěž je záležitostí dopravní špičky a to ještě ne pravidelně, kdežto negativum prodloužení dojezdové vzdálenosti platí 24 hodin denně.
náhled souboruminimální průchozí profil na chodníku
Dobrý den, 

je prosím, možné nějakým způsobem ochránit alespoň minimální průchozí profil na chodníku v případě povoleného parkování automobilů? Na snímku jde o zcela běžný stav z Eliášovy ulice (zde konkrétně úsek Českomalínská - Sibiřské náměstí), kdy je nemožné kvůli "přetahovačům" chodník využít například s kočárkem.

S díky a pozdravem 

P. Š.

oznámeno: 30.10.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.11.2019 » 14:45 • Dobrý den, zde je nutné si určit priority. Chtějí místní obyvatelé komfortní šíři chodníku, kde se budou bez problémů míjet a k tomu pár podélných parkovacích stání, nebo násobně více kolmých stání při zúženém profilu pro chodce? Hloubka zakreslených stání je totiž 4,5 m, což odpovídá podskupině vozidel O1, která odpovídala převážné části tehdejšího vozového parku (kolmo se zde parkuje drahně let). Rozměry nových vozidel však stále rostou, čehož důsledkem je, že stále více jich přesahuje vyznačená parkovací místa. Pojďme se podívat co by se stalo, pokud bychom vytyčili koridor pro pěší v požadované šíři (1,5 m, jež nyní vymezuje vodorovné značení). Na úkor délky parkovacího stání by se umístily tzv. balisety - plastové zelené sloupky průměru 20 cm (ponechme stranou jejich estetický "přínos"). Rázem by ze 4,5 m dlouhého stání zbylo 4,3 m. To však není vše. Normová vzdálenost vozidla od stěny garáže (v daném případě stěnu představuje baliseta) činí 0,25 m. Pak by se vešlo vozidlo délky max. 4,05 m, což jsou vozidla segmentu B - nižší třída (např. Škoda Fabia HB, Hyundai i20 atd.). To tedy není cesta, jelikož takto malých vozidel je pouze cca 10%. Pak se tedy podívejme na přínos změny způsobu stání z kolmého na šikmé. Dle ČSN 736056 je hloubka šikmého stání pod úhlem 60° 5,2 m, tedy o 0,2 m více, než u kolmého (podskupiny vozidel O2 - např. VW Passat), u šikmého pod úhlem 45° (šikmější se nenavrhují) pak 4,8 m, což je stále o 0,3 m více, než máme k dispozici. Zbývá tedy možnost podélného parkování. Délka podélného stání pro najíždění couváním je 5,75 m, u krajního 6,75 m. Rozestupy stromů jsou však povětšinou menší, takže by se podařilo umístit v daném úseku 3 podélná namísto 19 kolmých (nezapočítáno vyhrazené parkování pro ambasádu), tedy úbytek 16 stání. Při kontrole v terénu průchozí koridor zužovalo cca 50% vozidel. Nejužší mezera činila 1 m (mezi podezdívkou oplocení a Mercedesem E-classe), což je stále větší hodnota, než připouští ČSN 736110 pro průjezd invalidního vozíku (90 cm). Šíře kočárků pro dvojčata se pohybuje těsně pod 80 cm (aby projely interierovými dveřmi). Zbývá tedy otázka vyhýbání se chodců v protisměru. Zde je nutno konstatovat, že pohyb chodců je zde minimální, pravděpodobnost míjení tedy ještě menší a pokud k takové situaci dojde, je vždy možné se vyhnout před vjezdy, u stromů, či před parkujícími kratšími vozidly, jež nepřesahují vodorovné značení. Vraťme se tedy k otázce uvedené na začátku této úvahy. Bude z veřejného zájmu přínosnější zredukovat počet parkovacích stání o 16 a zajistit tak komfortní šíři chodníku, nebo strpět nynější stav, kdy chodec bez problémů projde, projede i invalidní vozík a dvojkočárek a zaplacenou cenou bude pouze nutnost vyhnutí se 2 chodců. když k němu dojde párkrát za den? Jsme toho názoru, že nynější stav je pro obyvatele výhodnější, byť vnímáme, že není ideální.
náhled souboruKeře opakovaně zasypané "popelem" - Petřiny Čílova
Dobrý den,

u kořenů keřů, kolem kterých chodíme každý den, se začal opět hromadit
hrubý popel, či nějaká podobná směs. Bohužel nemáme dostatečné náčiní,
abychom si s odpadem poradili sami, proto se na Vás obracím.

Místo se nachází zde: https:// a zde: https://
 
Souřadnice: N 50°5.28105`, E 14°20.81398`, N 50°5.26348`, E 14°20.84062`

V příloze posílám fotografie přímo z místa pro upřesnění situace.

Děkuji a přeji pěkný den

L. K.
 
PS: Již jsem se na Vás jednou obracel a záležitost jste rychle vyřešili.
Za to moc děkuju. Mrzí mě, že se situace opakuje a budu se snažit najít
"tvůrce" hromádek a situaci s ním osobně řešit.

oznámeno: 25.10.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.10.2019 » 18:10 • Odvoz zajistí opět pracovníci organizační složky PRO6. Bohužel se stejně jako v předchozím případě nepořadilo zjistit původce odpadu.
náhled souboruNepořádek u popelnic
Dobrý den, 

u popelnic ve vnitrobloku ulic Na Okraji X Čílova u smesnych popelnic si nekdo založil něco jako skládku. Povalují se tam poměrně dlouho kusy nábytku, nějaké desky atd.  

Prosím o odstranění a úklid, mockrát vam dekuji.  

A. T.

oznámeno: 25.10.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.11.2019 » 09:45 • Vážená paní, vzhledem k tomu, že za pořádek kolem nádob na směsný odpad odpovídá jejich nájemce (vlastník přilehlé nemovitosti, který si nádoby od svozové společnosti pronajímá), byla odpovědnému subjektu zaslána výzva k odstranění skládky.
náhled souboruOprava lavicky
Dobry den, 

Bylo by mozne opravit lavicku na detskem hristi Dejvická za Billou na Evropske?  

Dekuji predem, 

S pozdravem  

V. K.

oznámeno: 24.10.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2022 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=140&crc=c5b11434784c98e399221fa222b86ee6 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.