Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 13211340 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPONIČENÉ DOPRAVNÍ ZNAČENÍ (ZNAČKA)
Pěkný den, informuji o opětovném vyvrácení dopravní značky v ulici Bělohorská u tram zastávky Drinopol (ZC- z centra). Zřejmě ji vždy ohne nějaká dodávka (možná ta která vyzvedává textil z blízkého kontejneru na textil). Děkuji za vyřízení. P.J.

oznámeno: 25.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.03.2017 » 11:38 • Děkujeme za Vaše upozornění, toto bylo předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy, spolu s výzvou ke zjednání nápravy.
náhled souboruŠpatně provedená rekonstrukce chodníku - Sídliště Červený vrch
V roce 2014 byla provedena stavební úprava schodů k přechodu pro chodce u zastávky MHD Sídliště Červený vrch - byla vybudována bezbariérová rampa a opraveny schody. Celá akce byla ve spěchu ukončena těsně před volbami do místních zastupitelstev. 
Při stavební úpravě byly zcela ignorovány odtokové sklony chodníku, takže po každém dešti vznikají v místě velké louže, zasahující prakticky přes celý chodník. Jedná se přitom o velmi frekventované místo, kterým denně prochází stovky chodců. 

oznámeno: 25.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:02 • Dílo bezbariérové rampy bylo krátce po dokončení z důvodů absence odvodnění horního chodníku reklamováno. Vzhledem ke složitým poměrům je správcem komunikace zadán samostatný projekt řešení odtoku vod z uvedeného chodníku. Předpokládáme,že bude úprava realizována v tomto roce.
náhled souboruParkování na trávníku
Dobrý den, 

zasílám Vám fotografie z běžné víkendové situace v blízkosti hokejového stadionu Hvězda v ulici  Na Rozdílu.  

Před zavedením parkovacích zón nestálo nikdy žádné auto na trávníku. Nyní jsou standardní parkovací místa obsazena (jedná se o oblast bez parkovacích zón ovšem v těsném sousedství oblastí se zónami) a návštěvníci stadionu parkují divoce doslova kdekoliv.  

Chápu potřebnost parkovacích zón, ovšem nerozumím vůbec naplánování těchto zón. Např. v ulici Na Rozdílu je parkování volné, přestože dochozí vzdálenost ke stanici metra není ani 5 minut. Plánování zón bylo jednoznačně chybné. Zajímalo by mne, kolik jsme z našich daní zaplatili projektantovi za takový plán.  

Dokážete zabránit parkování vozů na trávníku? Plánujete změnu parkovacích zón? 

Děkuji za informaci.  

S pozdravem  

R. M.

oznámeno: 25.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
02.03.2017 » 11:25 • Vážený pane, rozsah zón placeného stání je jednoznačně dán nařízením Hlavního města Prahy. V místech, kde ZPS zavedeny nejsou, platí úprava parkování vycházející z instalovaného dopravního značení, případně ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. Parkování na zeleni je jednoznačným přestupkem, k jehož řešení je oprávněna pouze Policie ČR a městská policie. Oběma složkám bylo Vaše oznámení předáno k prověření a následnému výchovnému působení na neukázněné řidiče. Na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala v loňském roce rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hl.m. Prahu o umožnění zavedení ZPS v celé Praze 6, tedy i v ulici Na Rozdílu (pokud o to ovšem budou mít tamní občané zájem).
náhled souboru(NE)pořádek Praha 6
Dobrý den, 

foto posílám jen pro ilustraci. V Praze 6 se v podstatě neuklízí. Ovšem s výjimkou těsného okolí Úřadu. Úroveň úklidu se vrátila asi o 30 let zpátky. Před cca 10 lety nám přátelé z jiných částí Prahy záviděli…. 

Městská policie kolem nepořádku chodí naprosto nevšímavě. Na upozornění občana reaguje např. takto: "Oni musí šetřit". 

Tak doufejme, že si brzo našetří na nějaký nový úřad.  

K. H.

oznámeno: 24.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.03.2017 » 08:06 • Z Vámi přiložené fotografie vyplývá, že v ul. Terroské žádný neuklizený nepořádek ( odpadky, nedopalky, ...) není. Rozfoukané listí v ulici, která má vzrostlé uliční lipové stromořadí je naprosto normální. Listí a okvětí je v takových lokalitách odklízeno v průběhu celého roku.
náhled souboruVyvrácený strom
Dobrý den, 

v ulici Ruzyňská, hned u zastávky Ruzyňská je vyvrácený strom.

oznámeno: 24.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPruh zeleně před domy Evropská 39 – 45
Dobrý den, pruh zeleně před domy Evropská 39 – 45. Letos (od 11/2016) jste nám ani neshrabali spadané listí o průběžném úklidu ani nemluvě viz přiložené foto. Takhle vítá Praha 6 návštěvníky, přijíždějící od letiště? Prosím o nápravu. Děkuji. K. K.

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:10 • Dobrý den. Plochy zeleně v okolí domů č.o. 39 - 45 v ulici Evropská jsou zahrnuty do pravidelné údržby. Úklid je zajišťován dle potřeby v pravidelných intervalech min 1 x za 10 dnů. Listí v plochách v okolí domů bylo hrabáno ve dnech 18.11.2016, 1.12.2016 a 6.1.2017. Zároveň s pohrabáním listí byl vždy proveden i komplexní úklid ploch. V posledním uvedeném termínu byly provedeny také průklesty stromů podél chodníku v ulici Evropská. Z toho jasně vyplývá, že plocha není opomíjena a jsou zde zajišťovány standardní údržbové práce. Bohužel předzahrádky domů se nacházejí ve velmi exponovaném místě. Podél velkých silnic orientovaných západ - východ je vždy zvýšené proudění větru, a proto zde prakticky neustále dochází ke znečišťování okolních ploch odpadem. Větrné počasí, které panovalo v minulém týdnu je příčinou znečištění prakticky všech ploch, ne jen těchto exponovaných. Správcovská firma dostala pokyn, aby úklidu věnovala maximální pozornost, ale není kapacitně možné zajistit úklid okamžitě na všech místech. Prosíme tedy o strpení, úklid bude zajisté v brzké době proveden.
náhled souboruJEDNALO SE O ZKOUŠKU SIRÉN?
DOBRÝ DEN JSME SI NEJISTÍ- JEDNALO SE DNES (23.2.2017 V 9:56) O ZKOUŠKU SIRÉN? NENÍ PRVNÍ STŘEDA V MĚSÍCI ANI NENÍ 12:00HOD???

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.02.2017 » 10:42 • Sirény byly spuštěny na počest zemřelého hasiče.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ (23.2.2017 9:45)
(23.2.2017 9:45) Hlásím nepořádek v okolí nádob tříděného odpadu (tj. stanoviště č.228- Bělohorská 1643/90) . Tyto nádoby jsou již vyvezené ale nepořádek se shromáždil u nich. Žádáme o úklid tohoto stanoviště- než se tyto kartony, papíry, plasty... opět rozlétají na tramvajový pás, pod zaparkovaná auta či ke vchodu domu ( od vás máme odpověd: ,,Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob.`` Dnes ale není víkend proto žádáme o úklid tohoto stanoviště. Předem děkuji za vyřešení. S pozdravem P.J.

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:07 • Doúklid na stanovišti provádí jiná posádka vozu než ta, která zajišťuje svoz odpadu. Z tohoto důvodu nejsou tyto služby prováděny zároveň. Dle vyjádření svozové společnosti a doložené fotografie s uvedenou hodinou došlo k doúklidu v 10:22 hod.
náhled souboruPrechod Na Vetrniku x Ankarska
Utrzeny obrubnik v ceste prechodu Na Vetrniku a Ankarska.

oznámeno: 21.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
21.02.2017 » 10:24 • Vyvrácený obrubník byl již dne 17.2.2017 nahlášen majetkovému správci komunikací.
náhled souboruVnitroblok Dr. Z. Wintra 8
Dobrý den, 

ve vnitrobloku Dr. Z. Wintra 8 trvale na pozemku města parkují auta, která pravděpodobně nejsou držiteli parkovacího oprávnění v zóně a je otázka, jestli má s provozovateli aut město smlouvu na nájem parkovacího stání ve vnitrobloku. Jedná se např. o auta s RZ Ruska, Rakouska, motorka bez RZ, auto-vrak bez RZ plný odpadků se splasklými pneumatikami a několik aut s mimopražskou RZ. Neutíkají tak městu peníze? Každý večer tam parkuje tak 10 - 18 aut. 

Ze SNEO jsem se dne 9.6.2016 od pana Jílka dočkal odpovědi, že "Nejedná se o parkování veřejné, není zde vybírán žádný poplatek. Na dvůr domu není volný přístup,... dvůr je uzavřen uzamykatelnými vraty." Co mám já, jako občan Prahy 6, udělat pro to, bych mohl také parkovat na tomto neveřejném parkovišti, které provozuje MČ Praha 6, parkoviště je chráněno uzamykatelnými vraty a jako bonus za to MČ ani nevybírá žádný poplatek? 

Děkuji 

J. S.

oznámeno: 20.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNeoprávněné parkovací zábrany Velflíkova
Dobrý den, 

rád bych se zeptal, kdy už konečně budou odstraněny neoprávněně umístěné parkovací zábrany soukromé firmy na veřejném pozemku parcela 608 ve vnitrobloku ulice Velflíkova. Již od léta tam visí cedule, že nejpozději 8.8.2016 budou zábrany odstraněny firmou Sneo, Správa a údržba pozemků a kde nic tu nic. 

Děkuji.

oznámeno: 18.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.03.2017 » 13:26 • Vyvěšená cedulka vyzývala vlastníky zábran k jejich odstranění do 8.8.2016 , nikoli oznámení, že správce SNEO provede odstranění. Vzhledem k tomu, že vlastníci zábran do dnešního dne na výzvu nereagovali, městská část rozhodla, že odstraní zábrany na vlastní náklady. Bude tak učiněno do konce března 2017.
náhled souboruukopnutý odpadkový koš - metro Nádraží Veleslavín
Žádáme o opravu již několik týdnů ukopnutého odpadkového koše u výtahu a vstupu do metra stanice Nádraží Veleslavín.  

Za vyřešení děkuji. R. Z.

oznámeno: 17.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruÚklid schodu za autobusovym nádražím Veleslavin
Jsme jeste Praha 6? Chtel bych pozadat o uklid schodu za autobusovym nádražím Veleslavin (z Evropske ul. k hotelu Krystal. Mimochodem,je to nově značená cesta informačními tabulemi k ústřední knihovně Univerzity Karlovy.

oznámeno: 17.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.02.2017 » 09:35 • Úklid předmětných schodů zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruZayerova Alej
Proč parkovat na placené zóně a třeba i zaplatit, když to jde na chodníku a zadarmo, Středočechu? Dnes v 19.45 hod.

oznámeno: 15.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.03.2017 » 12:11 • Vážená paní, s povděkem kvitujeme Váš zájem o dění v okolí Vašeho bydliště, nicméně v případě zjištění podobného přestupkového jednání by, pro příště, bylo vhodnější rovnou kontaktovat Policii ČR, nebo městskou policii na jejich bezplatných telefonních číslech, neboť pouze tyto složky jsou, na rozdíl od městských částí, oprávněny tyto přestupky řešit. Vaše oznámení jsme si dovolili oběma složkám předat.
náhled souborurozbitý chodník - Na Vlčovce 1960/9, Dejvice
Dobrý den,

6. prosince 2016 začala před vchodem do domu Na Vlčovce 1960/9 oprava vodovodního potrubí, což všichni obyvatelé přilehlých domů uvítali. Před vchodem do domu č. 1960/9 vznikl v důsledku opravy velký kráter, který byl 20. prosince zasypán a povrch chodníku "opraven" tak, že dělníci dlažební kostky spolu s pískem, další zeminou a kamením jen udusali. Předpokládám, že to bylo dočasné řešení a že pravděpodobně nebylo možné vzhledem k počasí chodník opravit pořádně. Nevím, zda je v plánu nějaká komplexní oprava celého chodníku v ulici Na Vlčovce, ale chodník před domem teď vypadá jako vykotlaná polní cesta - zimní údržba stav chodníku ještě zhoršila. Kostky, kamení a písek jsou rozmetané daleko od původní jámy - foto v příloze.

Můžeme se v dohledné době těšit na opravený chodník?

Děkuji mnohokrát, M. Š.

oznámeno: 13.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.02.2017 » 08:18 • Skutečně se jedná o provizorní řešení, definitivní povrchová úprava bude provedena  až to umožní klimatické podmínky.
náhled souboruAUTOVRAK PATOČKOVA/BŘEVNOVSKÁ
Žádost o odstranění autovraku, který již pět let zabírá a blokuje další parkovací místa, poškozuje životní prostředí a komplikuje řádné pravidelné čištění komunikací. Ulice Patočkova, před č.p. 89/1713. 

Vozidlo Mercedes-benz RZ SPZ ……. Nemá od srpna roku 2012 hrazeno povinné rušení-pojištění, sjednané u pojišťovny Kooperativa.

oznámeno: 11.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.02.2017 » 08:19 • Vozidlo v žádném případě není vrakem ve smyslu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích (v platném znění), nicméně možné přestupkové jednání dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, je oprávněna řešit Městská policie hl.m. Prahy.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ II
Hlásím nepořádek v okolí kontejnerů na tříděný odpad (ul. Bělohorská 1643/90)-leží zde sklo, střepy, papíry, plasty, kartony... Žádáme o nějaké opatření! Odpad je pod zaparkujícími auty ale také na chodníku a před barákem-hrozí poranění psů, dětí....! Je to velmi neekologické, nehygienické a neestetické. Děkuji za vyřešení. S pozdravem P. J.

oznámeno: 11.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.02.2017 » 15:30 • Pokud máte na mysli stanoviště č. 228, vedené na adrese Bělohorská 1685/80, tak zde dochází ke svozu papíru 3x týdně a plastů 2x týdně. Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob. Vzhledem k tomu, že se jedná v této lokalitě o poměrně nízkou četnost vývozu, je možno, za určitých podmínek, zažádat MHMP o navýšení četnosti vývozu papíru či plastů. K tomu je zapotřebí několik fotografií z různých období dokládajících oprávněnost požadavku. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat, Vaše fotografie uložíme, pokud budete disponovat dalšími fotografiemi přeplněných nádob, včetně volně loženého odpadu kolem komodit, prosíme o jejich zaslání. Přiložíme je k žádosti o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ
Zdravím, opakovaně žádám a prosím o úklid v okolí kontejnerů na tříděný odpad v ulici Bělohorská 1643/90!! Odpad tu je na chodníku! Opakovaně nejsme spokojeni se službami které vykonávají pověření pracovníci úklidu chodníku (jsme ujištěni že práci neprovádí tak jak by měli). Děkuji P. J.

oznámeno: 10.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.02.2017 » 15:31 • Pokud máte na mysli stanoviště č. 228, vedené na adrese Bělohorská 1685/80, tak zde dochází ke svozu papíru 3x týdně a plastů 2x týdně. Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob. Vzhledem k tomu, že se jedná v této lokalitě o poměrně nízkou četnost vývozu, je možno, za určitých podmínek, zažádat MHMP o navýšení četnosti vývozu papíru či plastů. K tomu je zapotřebí několik fotografií z různých období dokládajících oprávněnost požadavku. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat, Vaše fotografie uložíme, pokud budete disponovat dalšími fotografiemi přeplněných nádob, včetně volně loženého odpadu kolem komodit, prosíme o jejich zaslání. Přiložíme je k žádosti o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruohnutá dopravní značka + zničený a špatně umístěný kontejner na štěrk
Dobrý den. 

Prosím o opravu stabilizace dopravní značky. Značka je nakloněna a otočená. Všiml jsem si, že toto se již před několika měsíci opravovalo. Nešlo by umístit značku na lampu? Nebo prostě jen provést lepší uchycení v zemi. 

+ 

Umístění kontejneru na štěrk v zatáčce je nevhodné. Dochází ke střetu s kontejnerem při průjezdu větších vozidel. Kontejner je též zničený a již není uchycen k lampě kovovým lanem. Uchycené zůstalo pouze víko kontejneru. 

Děkuji 

M.K.

Je to zde: 

https://mapy.cz/s/1ogXP

oznámeno: 09.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzničený chodník
Dobrý den. 

Prosím o opravu rozbitého chodníku. Asfalt je v celé šířce rozdrolen a pokleslý. V důsledku toho se na místě označeném červenou šipkou sráží voda, která se při deštích rozlévá do trávy. Místo je tak neprůchozí. 

Chodník se nachází zde: 

https://mapy.cz/s/1ogCi 

Foto přikládám. 

Děkuji za opravu 

M.K.

oznámeno: 09.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.03.2017 » 12:09 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí má v plánu provést úpravu chodníku a zajištění jeho bezproblémové schůdnosti. Rovněž se pokusíme najít vhodné řešení tak, aby parkující vozy nebránily chodcům v průchodu. Úpravy ale bude možné zajistit teprve po dokončení revitalizace potoka Brusnice, která by měla být realizována v průběhu tohoto roku.

 © 2023 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/mms/?vynechat=1320&crc=099e6177558c359440e93082632eeae5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.