Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Dejvicích se otevřelo komunitní centrum pro ukrajinské rodiny

Komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské uprchlické rodiny dnes zahájilo svůj provoz. Do centra tak zavítali první návštěvníci – matky s dětmi, které uprchly z Ukrajiny před válkou.


náhled souboru

Centrum Slunečnice, které nese název podle ukrajinské národní květiny, se nachází v prostorách Arcibiskupského semináře Praha v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích (vchod do centra je z ulice Kolejní 4). Počínaje dneškem je pro ukrajinské rodiny otevřené vždy od pondělí do čtvrtka v dopoledním čase od 9 do 12 hodin.

Kapacitně je komunitní centrum připraveno až pro 50 maminek s dětmi, v první den provozu centra se zde sešla skupina dětí a jejich příbuzných. „Prostory, které za normálních okolností slouží bohoslovcům, jsme poměrně rychle vybavili, aby dobře sloužily dětem: řadu hraček mezi sebou vybrali farníci, další nezbytné vybavení dodala darem Nadace PPF,“ říká radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková a připojuje: „V rámci sbírky na farmářských trzích jsme také získali velké množství batůžků s různými věcmi pro děti. V této batůžkové výzvě budeme na trzích pokračovat.“

Centrum Slunečnice nabízí herní místa, kde si děti mohou ve skupinách například kreslit, zpívat a hrát si. Součástí centra je i prostor, kde si rodiny mají možnost připravovat svačiny či jiné občerstvení. „Počítáme také s kulturním programem. Nabídl se nám například dům dětí a mládeže a nabízí programy pro různé skupiny dětí,“ říká radní pro sociální oblast a zdravotnictví Marián Hošek.

Městská část Praha 6 provoz centra podpořila prvotní dotací ve výši půl milionu korun, o rodiny s dětmi se přímo v centru starají dobrovolníci Arcidiecézní charity Praha. Ta rovněž založila sbírkové konto, kam veřejnost může finančně přispět na péči o děti z Ukrajiny. Konto má číslo 749986/5500, variabilní symbol pro centrum Slunečnice je 436.

Veřejnost také může pomoci s dětským vybavením v centru v rámci výzvy „Přines batůžek“. K charitativnímu stánku na Trzích na Kulaťáku bude i nadcházející sobotu možné přinést batůžek nebo aktovku s osobními věcmi, které využije každé dítě. Vítané jsou psací potřeby, hračky, plyšové postavičky, svačinové boxy aj. Připojit lze i osobní vzkaz.

Prohlédněte si fotogalerii z prvního provozního dne KC Slunečnice - zde.--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/v-dejvicich-se-otevrelo-komunitni-centrum-pro-ukrajinske-rodiny-2022-03-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.