Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Stovky lidí přihlížely rozsvícení vánočních stromů

Stovky lidí se v sobotu i v neděli podvečer přišly podívat a odpočítat rozsvícení dvou vánočních stromů – v Břevnově a v Dejvicích. Na zhruba dvou patnáctimetrových stromech se rozzářilo téměř 3000 žárovek.


náhled souboru

Vánoční program v Praze 6 je letos rozdělen do dvou lokalit. Tradičně do Dejvického vytápěného stanu na Vítězném náměstí, kde potrvá až do 19. prosince, a nově také do Písecké brány.

"Tak jako každý rok v tento čas nikdo nevíme, jak vše stihnout, každý z nás by potřeboval nejen 24 hodin, kolik má den, ale nejlépe 36 hodin. Proto pojďme zbývající dny v tomto roce využít k tomu, abychom se zklidnili. Aby svátky, které zanedlouho přijdou byly skutečnými svátky a ne jen probuzením z nějakého stresu či letargie. A popřál bych všem, aby v čase adventu, a na Vánoce obzvlášť, nezapomněli na lidi, kteří jsou sami. Pro které sama vzpomínka je možná víc, nežli když se jim koupí drahý dárek,“ tvrdí starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Rozsvěcení stromů bylo v Břevnově provázeno dětským koncertem. "Rozsvícení břevnovského vánočního stromu je symbolickým završením letošních oslav sto let Břevnova. Shodou okolností oslavy začaly před rokem také rozsvícením vánoční výzdoby v ulicích Břevnova. Definitivní tečku však za oslavami uděláme svatoštěpánskou zábavou 26. prosince. Všichni jste zváni," popřál za pořadatele slavnostního rozsvícení vánočního stromu předseda Spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera. Přáním občanům se přidal také převor Břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek. V Dejvicích pak o den později zněly tóny žesťového sextetu Posádkové hudby Praha.

Video z rozsvícení vánočního stromu v Břevnově ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/stovky-lidi-prihlizely-rozsviceni-vanocnich-stromu-2007-12-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.