Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

STAROSTA KONDOLOVAL NA VELVYSLANECTVÍ FRANCIE

Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář ve čtvrtek 8. ledna 2015 na velvyslanectví Francouzské republiky v Praze kondoloval obětem středečního teroristického útoku v Paříži zápisem do kondolenční knihy. Následně osobně kondoloval velvyslanci Francie v ČR J.E. Jeanu-Pierremu Asvazadourianovi.


náhled souboru

Poté položil před budovou velvyslanectví sídlící na Velkopřevorském náměstí v Praze květiny a zapálil svíčku. 

Na budově radnice městské části Praha 6 před hlavním vchodem jsou tři stožáry pro vyvěšení vlajek. Ve čtvrtek byla od dopoledne uprostřed vyvěšena francouzská vlajka. Vpravo je vlajka České republiky, vlevo vlajka Prahy 6. Všechny vlajky jsou staženy na půl žerdi. Takto to bude po celou dobu ve Francii vyhlášeného národního smutku.

Městská část Praha 6 má již od 60. let 20. století jako své partnerské město francouzské Drancy, ležící v blízkosti Paříže. Proto byl také odeslán kondolenční dopis starosty Prahy 6 přímo starostovi Drancy, francouzského partnerského města Prahy 6, panu Jeanu-Christophemu Lagardeovi.

Text kondolence:

Vážený pane poslanče a starosto, 

s hlubokým zármutkem a pobouřením jsem přijal zprávu o teroristickém útoku na kanceláře redakce týdeníku Charlie Hebdo, během něhož bylo zločinně zavražděno dvanáct francouzských občanů - novinářů, kreslířů, policistů a zaměstnanců. Tento neakceptovatelný výraz lidské zbabělosti, zloby a nenávisti mě hluboce šokoval, stejně jako všechny občany Prahy 6. Přijměte proto, prosím, vyjádření mé upřímné soustrasti. Touto tragédií se cítíme zasaženi všichni. Dovoluji si citovat prezidenta Francouzské republiky pana Françoise Hollandea: „Tito muži a tato žena zemřeli pro to, za co považovali Francii – tedy svobodu.“ Je to přesně tak: teroristé chtěli zavraždit svobodu. Jakožto evropský občan jsem hluboce přesvědčen, že se musíme v boji za svobodu, která je nám tak drahá, všichni spojit. Vážený pane poslanče a starosto, přijměte, prosím, projevy mé nejhlubší úcty. 

Mgr. Ondřej Kolář starosta městské části Praha 6 

Monsieur le Député-maire,

C’est avec une immense tristesse et bouleversement que j’ai appris le crime qui a touché douze citoyens français, journalistes, dessinateurs, policiers, employés, lors de l’attentat terroriste perpetré dans les bureaux de la rédaction du magasine satirique Charlie Hebdo. Cet acte d’une intolérable lacheté, motivé par une haine aveugle m’a profondément choqué, ainsi que tous les riverains de Prague 6.Permettez-moi donc de vous exprimer mes plus sincčres condoléances.

Nous nous sentons tous visés et concernés par cette tragédie. Je me permets de citer le président de la République française, Monsieur François Hollande : „Ces hommes, cette femme, sont morts pour l’idée qu’ils se faisaient de la France, c’est-ŕ-dire la liberté“. Effectivement, c’est la liberté que l’on a voulu assassiner. En tant que citoyen européen, je suis profondément convaincu que nous devons tous nous unir pour défendre cette liberté, qui nous est si chčre.

Je vous prie d'agréer, Monsieur le Député-maire,  l'expression de ma trčs haute considération. --- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/starosta-kondoloval-velvyslanci-radnice-ma-vlajky-na-p366l-zerdi-2015-01-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.