Školy a školky pro ukrajinské děti: Praha 6 chystá informační linku a evidenční systém

Na úřad městské části se v současné době obracejí ukrajinští uprchlíci nebo ti, kteří jim poskytují ubytování, s žádostmi o umístění dětí do šestkových škol a školek. Praha 6 pro tyto případy chystá zřízení speciální informační linky, kde se zájemci dozví odpovědi na dotazy spojené se školstvím.

Pro všechny zájemce o umístění dětí do škol a školek vzniká evidenční systém. Podle něj bude možné připravit adekvátní kapacity ve školských zařízeních pro různé věkové skupiny dětí a rozřadit je podle aktuálního místa pobytu. Evidence bude sloužit pouze ukrajinským dětem ubytovaným na území MČ Praha 6 a bude na ni navazovat specializovaný zápis. Systém bude spuštěn v nejbližších dnech.

Postup Prahy 6 v oblasti přijímání dětí z Ukrajiny:

1. Vytvoření specializované telefonní linky pro poradenství

2. Spuštění evidenčního systému

Школи та садочки для українських дітей? Прага 6 готує інформаційну лінію та систему реєстрації

Українські біженці або ті, хто їм надає житло, зараз звертаються до районного управління про влаштування дітей в школи та дитячі садочки. Прага 6 готується створити спеціальну інформаційну лінію, де зацікавлені отримають відповіді на питання, пов’язані з освітою.

Для всіх бажаючих влаштувати дітей в школи та садочки створюється система реєстрації. Згідно ситеми у шкільних закладах можна буде підготувати відповідні приміщення для різних вікових груп дітей та розподілити дітей за місцем проживання. Реєстрація можлива лише для українських дітей, які проживають у районі Прага 6,  це буде спеціалізована реєстрація. Система почне працювати найближчими днями.

Дії Праги 6 стосовно прийому дітей:

1. Створення спеціалізованої телефонної лінії для консультування

2. Запуск системи реєстрації

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/skoly-a-skolky-pro-ukrajinske-deti-praha-6-chysta-informacni-linku-a-evidencni-system-2022-03-15 ---