Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Praze 6 bude zkušebně elektrobus!

Elektrobus zapůjčený vídeňským dopravním podnikem bude v druhé polovině příštího týdne testován v pražské MHD. Svézt se jím budou moci cestující na lince 216. Informuje o tom server prazskypatriot.cz.


náhled souboru

Elektrobus se dobíjí z trolejového vedení. Lze jej tak nasadit do celodenního provozu. V Praze by totiž mohl využívat existující tramvajové trakční vedení i měnírny. Krátkodobé dobíjení v průběhu dne trvá deset až patnáct minut při pobytech na konečné zastávce. V noci se pak může nabíjet v depu.

Plně elektrický provoz umožňuje cestování bez hluku a spalin. Elektrobus je atraktivní nejen pro cestující, ale i pro kolemjdoucí a ty, kteří žijí podél komunikací. Je tichý, čistý, má příjemný interiér a je vybaven elektrickým vytápěním i klimatizací. Přitom je energeticky velice úsporný.

Pražský dopravní podnik si tento elektrobus vypůjčil pro zkušební provoz od vídeňského dopravního podniku, který v minulém roce pořídil celkem dvanáct těchto vozů. Zkušební provoz bude probíhat na lince číslo 216 ve dnech 22. až 26. ledna.

Linka jede po trase Bořislavka – Vozovna Střešovice – Vojenská nemocnice – Poliklinika Petřiny. V pracovní den má třicetiminutový interval, o víkendu hodinový. Elektrobus vypůjčený z Vídně již loni testovali v Pardubicích a Brně, zda zde bude jezdit v běžném provozu, zatím není rozhodnuto.

Praha již v minulosti testovala řadu autobusů s ekologickými pohony. I když se některé v provozu objevily, vzhledem k celkovému počtu prostředků v pražské MHD se vždy jednalo o nevýznamný objem.

Autor: Jan Puci, Pražský patriot
foto:--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/prazsky-patriot-v-praze-6-bude-zkusebne-elektrobus-2014-01-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.