Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6: Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2014

Praha, 13. prosince 2013 - Zastupitelé městské části Praha 6 dnes schválili rozpočet šesté městské části na rok 2014. Praha 6 je tak první pražskou městskou částí, která má rozpočet schválený. Počítá s příjmy v celkové výši 672 milionů korun a výdaji v celkové výši přes 1,2 miliardy korun. Výši rozpočtu kritizovala opozice. Návrh rozpočtu byl nakonec přijat při hlasování 31 hlasů pro a 6 hlasů proti. V PŘÍLOZE ČLÁNKU DOKUMENT - ROZPIS VÝDAJŮ V ROCE 2014.


náhled souboru

ČTK: Praha 6 bude hospodařit s rozpočtem ve výši 1,2 miliardy

BLESK - Praha 6 bude hospodařit s rozpočtem na rok 2014

novinky.cz - Vaše zprávy: Zastupitelé Prahy 6 schválili rozpočet na rok 2014

tyden.cz - Ulice: Šestka má schválený rozpočet! Kam půjdou peníze?

Vybrané příklady výdajů

V oblasti městská infrastruktura:

Běžné výdaje v celkové výši 59 milionů korun zahrnují především výdaje určené na celkové opravy prováděné v rámci „Chodníkového programu“, kdy Praha 6 opravuje na své náklady chodníky, o které by se ale mělo starat hlavní město, ale protože to město nedělá a Praha 6 chce mít chodníky v dobrém stavu, tak nezbývá nic jiného, než chodníkový program.

Kapitálové výdaje v celkové výši 63, 1 milionů korun zahrnují následující investiční akce: „Centrální park Hanspaulka – Kotlářka“ ve výši 6 milionů korun, „Zápolí Písecké brány“ ve výši 8 milionů korun, „Revitalizace parku Vokovická“ ve výši 11 milionů korun, „Revitalizace parku Evropy“ ve výši 9 milionů korun, „Revitalizace parku Lazáro Cardénase del Rio – parku osobností“ ve výši 20 milionů korun a dále například revitalizace parků.

V oblasti školství:

Plánuje se například rekonstrukce mateřské školky Čínská a Sbíhavá, u základní školy Na Dlouhém lánu rekonstukci sportoviště, u základní školy Červených vrch zateplení štřešního pláště budovy.

V oblasti zdravotnictví a sociálních věcí:

Rozpočet počítá se 40 miliony korun na výstavbu nové léčebny dlouhodobě nemocných.

V oblasti hospodářství:

V kapitálových výdajích v celkové výši 246 milionů korun jsou především zařazeny finanční prostředky na dokončení akcí, které byly rozpracovány v roce 2013. Jedná se o akce „Nad Kajetánkou 2,4,6 a Patočkova 31, 33, 35, 37- II. a III. etapa rekonstrukce objektu“ ve výši 91,2 milionů korun, dále na akci „Půdní vestavby - dokončení“ je určena částka ve výši 50 milionů korun a na akci „Výstavba bytového domu s malometrážními byty – Rakovnická – Stochovská“ je určena částka ve výši 40 milionů korun a na akci „Náměstí Svobody – Skleňák – rekonstrukce vytápění a elektro“ je určena částka ve výši 47,5 milionu korun.

Kompletní materiály k rozpočtu ke stažení zde:

www.praha6.cz--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/praha-6-zastupitele-schvalili-rozpocet-na-rok-2014-2013-12-13 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.