Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

VIDEO: Počasí komplikovalo dopravu - ráno vyhlášena sněhová pohotovost! Výstraha ČHMÚ

AKTUALIZOVÁNO 17:30 - VIDEO Motol - Vypich. Výstraha ČHMÚ. Praha, 22. 1. 2014 – Úderem dnešní šesté hodiny ranní nastoupila v Praze 6 kvůli počasí sněhová pohotovost. V ulicích bylo od rána přes 500 brigádníků, kteří uklízeli chodníky a zajišťovali posyp. Na území městské části Praha 6 jsme posílili po sedmé hodiny ranní strojový úklid. TSK dnes po 7:30 hodině vyhlásila druhé kolo úklidu na Praze 6.


náhled souboru

AKTUÁLNÍ VÝSTRAHA ČHMÚ: Od dnešních 11 hodin hrozí opět náledí! www.chmi.cz

Předpovědní výstražná informace na jevy: Náledí

Pro oblast: platí pro celé území České republiky

Platnost: od 22.01.2014 11:00 do odvolání

„Po šesté hodině ranní byla nejhorší situace na Petřinách, na Dědině, v Břevnově a dopravní komplikace hlásí také Evropská ulice. Vzhledem k předpovědi počasí vyhlašuje Praha 6 dnes od 15:00 hodin mimořádný další nástup brigádníků sněhové pohotovosti. Mimořádně dnes také jednali o aktuální situaci členové Rady městské části Praha 6. Na čtvrtek 23. ledna 2014 jsme vyhlásili další den sněhové pohotovosti,“ řekl Jan Záruba, místostarosta městské části Praha 6.

Dopravní kamery - http://kamery.praha.eu/Situace.jsp

TSK - dopravní kamery: http://dic.tsk-praha.cz/

Dopravní podnik hl. m. Prahy - aktuální informace k dopravě sledujte zde: http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/

ROPID - aktuální informace k dopravě sledujte zde: www.ropid.cz

Co je sněhová pohotovost?

Městská část Praha 6 najímá přes 500 brigádníků, kteří pomáhají s odklízením sněhu v unikátním programu Prahy 6 - „Sněhová pohotovost“. Sněhová pohotovost trvá od 15. listopadu 2013 do 31. března 2014. Praha 6 s projektem začala jako vůbec první městská část v roce 2009.

„Strojové čištění chodníků je sice nejsnazší a bezpochyby nejkvalitnější, Prahu 6 by ale stálo odhadem neuvěřitelných 200 milionů Kč. Tuto částku však dokážeme snížit až o 80 %, protože zima nás díky brigádníkům sněhové pohotovosti stojí přibližně 25 milionů korun,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 pro dopravu a životní prostředí.

V letošní sezóně sněhové pohotovosti byli brigádníci v terénu 7. prosince 2013, 6. ledna 2014 a 22. ledna 2014, kdy zajišťovali odklid sněhu z chodníků nebo posyp proti náledí.

„Letos jsme zpřísnili nástup brigádníků ve sněhový den do práce. „Brigádníci musí být na svém úseku již v 6.30 hodin a úklid musí stihnout do 10 hodin,“ říká místostarosta Jan Záruba.

Sněhová pohotovost letos funguje už pátým rokem. Každý pracovník se v případě, že sněží stará o úsek v délce cca 400 m. Nářadí a posypový materiál mu zajistí radnice Prahy 6.

I letos jsou v provozu stránky www.snehovapohotovost.cz, kde se lidé o celém systému mohou dozvědět víc, naleznou zde mapy s rozdělením jednotlivých úseků.

Kromě „Sněhové pohotovosti“ se o napadaný sníh postará Technická správa komunikací, maximálně však o dvacet procent komunikací v centrálních částech Prahy 6. Úklid nejfrekventovanějších chodníků v části Dejvic, Bubenče a Petřin zajistí strojově úklidové firmy Prahy 6 v rámci pravidelného úklidu.

Autor videa: Jitka Krásová--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/praha-6-stovky-lidi-v-ulicich-pocasi-komplikuje-provoz-vyhlasena-snehova-pohotovost-2014-01-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.