Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 propojuje generace. Nabízí studentské bydlení v DPS Šlejnická

Výhodné studentské bydlení v domě s pečovatelskou službou (DPS) po roce znovu nabízí Praha 6. Ubytovaný student se zároveň bude starat o volnočasový program pro místní seniory. Jde o pokračování úspěšného projektu na podporu mezigeneračního soužití.


náhled souboru

Nabídka se týká DPS Šlejnická, k dispozici je zde jednopokojový byt pro studenta či studentku o výměře 33 m2. Nový nájemník by zde měl ve spolupráci s dalším studentem, který v DPS Šlejnická bydlí téměř rok, pomáhat jako dobrovolník. „Rozšiřujeme tím dosavadní mezigenerační soužití, které funguje v DPS Šlejnická i v DPS Liboc a velmi se nám osvědčilo. Vedle výhodného bydlení je to pro studenty příležitost, jak od starších lidí načerpat určité zkušenosti a životní nadhled. Různé volnočasové aktivity, které studenti organizují, zase pomáhají seniory aktivizovat,“ vysvětluje radní Prahy 6 Marián Hošek, do jehož gesce patří sociální politika a zdravotnictví.   

„Senioři například chtějí pomoci s nastavením a zprovozněním chytrého telefonu, s připojením na internet. Jedna z žen si přála zřídit instagramový účet, protože ho má vnučka, a chtěla se s ní jeho prostřednictvím potkávat,“ vypráví dobrovolník Zdeněk z DPS Šlejnická své zkušenosti z projektu. Dva studentské páry, Johana s Filipem a Michaela s Tomášem, pak bydlí v Liboci. Mezigenerační soužití si všichni dobrovolníci pochvalují (více o projektu a zkušenosti studentů zde).

Zájemce o účast v projektu musí studovat prezenční formou na vyšší odborné nebo vysoké škole, výhodou je přitom zaměření na sociální či zdravotní oblast. Vedle čistého trestního rejstříku a motivačního dopisu pak musí uchazeč předložit i návrh programu, jak plánuje využít své schopnosti a dovednosti při dobrovolnické činnosti. Uzavření nájemní a dobrovolnické smlouvy s vítězem výběrového řízení se předpokládá na jeden rok s možností opakovaného prodloužení.

Podrobnosti k výběrovému řízení v příloze, přihlášku je možné podat do 15. srpna.--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/praha-6-propojuje-generace-nabizi-studentske-bydleni-v-dps-slejnicka-2022-06-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.