Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 darovala partnerskému městu Bayreuth sochu od umělce Michala Gabriela

Dílo „Červený kůň“ od známého umělce Michala Gabriela bude od dubna 2022 trvale zdobit foyer bayreuthské radnice. Delegace zástupců Prahy 6 darovala partnerům sochu koně v rámci dlouholeté přátelské spolupráce, která začala Memorandem o partnerství v roce 2008.


náhled souboru

Od počátku partnerství jsou s bayreuthskou radnicí udržovány nadstandardní vztahy založené na spolupráci a výměně know-how v oblasti kultury, sociální práce, vzdělávání a komunální politiky. Senioři z obou měst se pravidelně účastní výletů s návštěvou partnerské radnice, zástupci partnerského města se obvykle účastní také podzimních oslav Dnů Prahy 6.

Letos darovaný odlitek koně v červené barvě je jedním ze tří, které sochař Michal Gabriel vyrobil. Další dva kusy jsou umístěné v prostorách Úřadu městské části a v zahradě Galerie Villy Pellé. Bronzové verze sochy jsou pak ozdobou Parku Petra Šabacha.--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/praha-6-darovala-partnerskemu-mestu-bayreuth-sochu-od-umelce-michala-gabriela-2022-04-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.