Praha 6 darovala partnerskému městu Bayreuth sochu od umělce Michala Gabriela

Dílo „Červený kůň“ od známého umělce Michala Gabriela bude od dubna 2022 trvale zdobit foyer bayreuthské radnice. Delegace zástupců Prahy 6 darovala partnerům sochu koně v rámci dlouholeté přátelské spolupráce, která začala Memorandem o partnerství v roce 2008.

Od počátku partnerství jsou s bayreuthskou radnicí udržovány nadstandardní vztahy založené na spolupráci a výměně know-how v oblasti kultury, sociální práce, vzdělávání a komunální politiky. Senioři z obou měst se pravidelně účastní výletů s návštěvou partnerské radnice, zástupci partnerského města se obvykle účastní také podzimních oslav Dnů Prahy 6.

Letos darovaný odlitek koně v červené barvě je jedním ze tří, které sochař Michal Gabriel vyrobil. Další dva kusy jsou umístěné v prostorách Úřadu městské části a v zahradě Galerie Villy Pellé. Bronzové verze sochy jsou pak ozdobou Parku Petra Šabacha.

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/praha-6-darovala-partnerskemu-mestu-bayreuth-sochu-od-umelce-michala-gabriela-2022-04-21 ---