Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 bude mít už druhou školní ulici

Bezpečnější cestu do školní budovy budou mít od dubna žáci základní školy Na Dlouhém lánu. Ulice Nechanského se každé školní ráno od 7.30 do 8.30 promění v pěší zónu. Tu budou využívat nejen školáci, ale i rodiče a děti sousedních mateřských školek Čtyřlístek a MŠ Na Dlouhém lánu.  Nový režim začne platit od 4. dubna.


náhled souboru

„Jde již o druhou školní ulici v Praze 6. První vznikla v loňském školním roce při základní škole Na Hanspaulce a po skončení zkušebního provozu se většina rodičů vyslovila pro trvalou úpravu. Věřím, že i u této školy dopravní omezení povede ke zklidnění provozu a většímu bezpečí pro děti,“ říká místostarosta pro oblast dopravy Jiří Lála.

V ulici Nechanského běžně docházelo před začátkem vyučování k chaotickým a nepředvídatelným situacím způsobeným auty, jimiž rodiče školáky do školy přiváželi. Loni se škola zapojila do projektu Bezpečné cesty do školy, protože chtěla často nepřehlednou dopravní ulici řešit. Díky dotazníkovému šetření, které bylo součástí samotného projektu, pak získala informace o tom, jak se děti do školy dopravují a jaká místa vnímají jako nebezpečná. Výsledky průzkumu ukázaly, že skoro polovina dětí považuje ranní provoz před školou za nepříjemný, 58 % rodičů by uvítalo bezpečnější cesty pro pěší a skoro stejný počet rodičů také zklidnění dopravy v bezprostředním okolí školy. Ulice Nechanského, odkud se do školy vchází, byla jedním z nejčastěji zmiňovaných míst, která děti označily jako nebezpečná.

Jak bude školní ulice fungovat?

Režim školní ulice v ulici Nechanského bude zahájen 4. 4. ve dnech školního vyučování v čase 7:30–8:30. V této době se ulice dočasně změní v pěší zónu bez povoleného vjezdu motorových vozidel. Zákaz vjezdu bude proveden dopravními značkami a vymezen dopravními kužely. Výjezd z oblasti bude umožněn, stejně jako případný vjezd vozidel integrovaného záchranného systému. Pro rodiče, kteří dovážejí děti autem, budou vyhrazena parkovací stání v ulici Na Dlouhém lánu, nebo budou moci využít volné parkovací kapacity v okolí (ulici Na Dlouhém lánu, Kladenskou nebo ulici Nad Bořislavkou).--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/praah-6-bude-mit-uz-druhou-skolni-ulici-2022-03-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.