Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Potvrzeno, zastupitelé Prahy 6 se postavili proti výstavbě na Džbánu

Městská část Praha 6 definitivně odmítla výstavbu v okolí koupaliště Džbán. Stalo se tak na základě dnešního usnesení zastupitelů městské části, kteří potvrdili předchozí rozhodnutí radních v této věci. 


náhled souboru

Podle usnesení zastupitelstva představuje okolí vodní nádrže Džbán cennou lokalitu celopražského významu s přírodní a rekreační funkcí. Zastupitelé proto formálně vyjádřili nesouhlas s místní změnou územního plánu, která již dříve – konkrétně letošního 24. února – neprošla na Zastupitelstvu hlavního města Prahy. Právě hlavní město má výhradní pravomoc o změně územního plánu rozhodnout. Vedle toho zastupitelé Prahy 6 svým stanoviskem navázali na usnesení rady městské části ze 7. února letošního roku, jež bylo vůči výstavbě na Džbánu rovněž odmítavé.

Změnu územního plánu v okolí Džbánu požadovala společnost Molepo, která vlastní a provozuje místní koupaliště. „Molepo bohužel přišlo s neférovými podmínkami – jednostranně ohlásilo, že koupaliště uzavře pro veřejnost, a jeho znovuotevření podmínilo změnou územního plánu a bytovou zástavbou, která by však nenávratně změnila charakter této úžasné lokality. Takový postup je pro Prahu 6 nepřijatelný, na čemž panuje široká shoda napříč politickým spektrem,“ říká místostarosta Prahy 6 pro územní rozvoj a veřejný prostor Jakub Stárek.

Zastupitelstvo městské části také vyzvalo Radu hlavního města Prahy k obnovení jednání se všemi vlastníky pozemků v bezprostředním okolí vodní nádrže Džbán. „Pro Prahu 6 je prvořadé, aby areál odpovídajícím způsobem sloužil veřejnosti. Ve spolupráci s hlavním městem jsme proto připraveni jednat o směně a výkupu pozemků. Pokud bychom dostali pozemky kolem vodní nádrže pod vlastní kontrolu, můžeme pracovat na revitalizaci areálu. Rádi bychom ze Džbánu vybudovali sportovně-rekreační areál s rozšířenými funkcemi, kde vedle koupání budou další možnosti pro kvalitní trávení volného času,“ doplňuje Jakub Stárek.

Usnesení na zasedání zastupitelstva předložily společně koaliční i opoziční strany v Praze 6, schváleno pak bylo hlasy všech přítomných. Proti výstavbě na Džbánu se postavila také občanská petice, kterou během několika dnů podepsalo přes jedenáct tisíc lidí.  --- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/potvrzeno-zastupitele-prahy-6-se-postavili-proti-vystavbe-na-dzbanu-2022-02-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.