Pošli aktovku dál! Startuje další ročník sbírky pro školáky

Městská část Praha 6 po roce vyhlašuje sbírku školních aktovek a dalšího školního vybavení. Čtvrtý ročník akce „Pošli aktovku dál“ letos startuje 4. července.

Máte-li doma nevyužitou aktovku, přineste ji na radnici a přenechte ji školákovi, kterému přijde vhod. Totéž platí pro penály, pracovní sešity či výtvarné a psací potřeby. „Aktovky se u dětí mění s tím, jak rostou nebo jak se vyvíjí jejich vkus. To zná snad každý rodič. Zachovalé aktovky, ale i další věci do školy by ovšem neměly zůstat nevyužité, jestliže v jiných rodinách scházejí. Právě toto řeší naše výměnná akce – lidé si navzájem pomohou a zároveň se zachovají hospodárně a ekologicky,“ vysvětluje Marián Hošek, radní Prahy 6 pro sociální oblast.

Aktovky a další školní pomůcky je možné přinést na radnici vždy v pondělí a ve středu od 9 do 18 hodin, a to přímo do kanceláře radního Hoška (místnost č. 404). Ve stejných termínech si také rodiče mohou darované aktovky a školní pomůcky pro své děti bezplatně vyzvednout. Jiný termín je možný po individuální domluvě – volejte Denise Boháčkové, asistentce radního Hoška (tel. číslo:  778 116 642), nebo napište na facebookovou stránku projektu Pošli aktovku dál. Na této stránce bude také možné průběžně sledovat, jaké aktovky a pomůcky pro školáky jsou zrovna k dispozici.

Akce poběží do 15. září. Vloni se podařilo vybrat bezmála 150 aktovek a nespočet školních pomůcek, které pak udělaly radost řadě školáků. Část byla darována do Diakonie Broumov, jež sídlí v Praze 6, a také do Klokánku ve Štěrboholích.

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/posli-aktovku-dal-startuje-dalsi-rocnik-sbirky-pro-skolaky-2022-06-29 ---