Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

POHÁR VĚRY ČÁSLAVSKÉ: SPORTOVNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ Z PRAHY 6 ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Čtvrtého ročníku soutěže pojmenované po legendě sportu Věře Čáslavské se účastnilo 20 základních škol a víceletých gymnázií z Prahy 6. Tři tisíce mladých sportovců měřily své síly v průběhu celého roku v šestnácti odvětvích. Soutěžilo se například v mini fotbale, v házené, v přespolním běhu, ale také v přetahování lanem.


náhled souboru

„Například na Věře Čáslavské, která je mimo jiné čestnou občankou Prahy 6, bylo krásně vidět, že člověk, který se s láskou věnuje sportu, má věci zdravě srovnané i v hlavě. Děkuji všem sportovcům, kteří se účastnili letošního ročníku za to, že se hýbete a přál bych vám, aby vám to vydrželo celý život,“ řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který  modro-stříbrné poháry předával žákům tradičně v zimní zahradě radnice. „Ty nejlepší výsledky ve sportu nepřicházejí zadarmo, musí se na nich trpělivě a tvrdě pracovat – a to jsou vlastnosti, které se hodí nejen ve sportu,“ dodala radní pro oblast školství Marie Kubíková.

Poděkování všem přítomným učitelům přidali také zástupci Domu dětí a mládeže Prahy 6: ředitel Martin Vejvoda a vedoucí oddělení sportu Renata Mrzenová.

Vítězem letošního ročníku se stala se 168 body ZŠ Pod Marjánkou. Druhé místo obsadila ZŠ a MŠ Věry Čáslavské (156 bodů), třetí příčku pak ZŠ Nebušice (70 bodů). Další poháry si odnášely zástupci ZŠ Dědina (54 bodů), ZŠ a MŠ Emy Destinnové (41 bodů) a ZŠ Marjánka (38 bodů).

Fotografie z předávání ocenění si můžete prohlédnout na tomto odkazu.  --- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/pohar-very-caslavske-sportovni-soutez-zaku-z-prahy-6-zna-sve-viteze-2022-06-24 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.