Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ocenění za zveřejňování programů a zápisů na webu

Nejhorší přístup ke zveřejňování informací má podle výsledků pátého ročníku soutěže Otevřeno x Zavřeno starosta obce Hajany u Brna. Naopak nejvstřícnější postoj k občanům projevili zastupitelé ze sdružení SOS pro Šternberk. Podobně vstřícná je také radnice Prahy 6, která dostala ocenění za zveřejňování programů a zápisů z jednání komisí i výborů.


náhled souboru

Skupina zastupitelů SOS pro Šternberk, vítěz kategorie Otevřeno, byla nominována za svoje aktivity, kterými nahrazuje informační činnost městského úřadu. Na vlastních webových stránkách zastupitelé pravidelně informují o jednání zastupitelstva i o výsledcích jednotlivých hlasování.
Druhé místo obdržel společně s Kuchtovou Krajský soud v Ostravě, který jako jediný z deseti oslovených soudů poskytl kopii pravomocného rozsudku.
Bronzovou příčku obsadil úřad Prahy 6.
"Nejde nám o tituly či ocenění, přesto doufám, že tyto skutečnosti potvrzují naší snahu o vyšší kvalitu veřejné správy nejen v Praze 6, ale i celé zemi. Transparentnost, otevřenost, připravenost k diskusi, aktivní zveřejňování informací o postupech, rozhodnutích, podkladech, hlasování, struktuře a dalších aspektech činnosti úřadu…to jsou priority, o které se snažíme a to nejen proto, že jsme je slíbili v programovém prohlášení. Prostě nám připadají jako základní principy slušnosti, které by každý úřad měl respektovat a dodržovat. Nemluvil bych však pravdu, kdybych řekl, že nás jak letošní třetí místo, tak loňské vítězství v soutěži Otevřeno za přiznání majetkových a finančních vztahů zastupitelů k obci, netěší. Obě ceny vnímám jako potvrzení cesty, po kterou se již několik let snažíme jít," hodnotí výsledek starosta Chalupa.

Titul Zavřeno udělila porota starostovi jihomoravské obce Hajany, který svým ignorováním povinnosti poskytovat informace způsobil vydání exekučního rozhodnutí na svou obec.
Za útok na svobodu projevu si druhé místo vysloužil starosta Neratovic společně s Policií ČR v Mělníku.
Třetím "oceněným" se stalo koaliční vedení Magistrátu města Karlovy Vary, které podle Otevřené společnosti mimo jiné zneužívá radniční periodikum ke své politické propagandě.

Vítězové obdrželi smaltovanou ceduli s nápisem Otevřeno nebo Zavřeno a jménem, kterou si mohou vyvěsit na vhodné místo úřadu nebo instituce. Porota vybírala ze čtyřiceti návrhů. "Zvláštností letošního ročníku bylo několik nominací týkajících se porušování svobody projevu, například zneužívání radničních periodik, která devastují demokracii na regionální úrovni," řekl koordinátor soutěže Oldřich Kužílek.

Další informace ZDE


Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/oceneni-za-zverejnovani-programu-a-zapisu-na-webu-2007-09-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.