Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na Vítězném náměstí bude nová víceúčelová budova

Na místě bývalého tržiště na Vítězném náměstí v Praze 6 by měla vzniknout nová víceúčelová budova. Její výstavbu zajistí firma, kterou založí radnice s finanční skupinou PPF.


Záměr dnes schválili zastupitelé šesté městské části. V nové budově by měly být různé obchody a služby a zejména kanceláře. Náklady se odhadují na miliardu korun.

Budova by mohla nabídnout zhruba 11.000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 3000 metrů čtverečních plochy pro obchody a služby. V podzemních garážích by mohlo být 300 až 350 parkovacích stání.

Pozemek na Vítězném náměstí je jednou z posledních lukrativních parcel, kterou radnice Prahy 6 vlastní. Pro výstavbu budovy by jej poskytla do pronájmu. Výstavbu a následný provoz nové budovy by zajišťovala akciová společnost, v níž by Praha 6 měla podíl 45 procent, většinu by držela firma PPF.
"Městská část není developerský subjekt a nemá v úmyslu se jím stát," řekl místostarosta Jiří Fárek.

Praha 6 by vložila do společného podniku 65 milionu korun, PPF 79 milionů korun. Výstavba budovy by dále byla financována z bankovního úvěru. Šestá městská část by mohla v budoucnu koupit podíl PPF a stát se jediným vlastníkem objektu, nebo naopak. Možný by byl i společný prodej budovy. Další konkrétní kroky vedoucí k založení společného podniku by mělo vedení radnice projednat zhruba do poloviny příštího roku.

V minulosti radnice zvažovala výstavbu na pozemku jeho vložením do společného podniku. Partner by budovu postavil a její část převedl na úřad. Úvahy směřovaly k tomu, že by v ní mohla být nová radnice Prahy 6. Nynější záměr předpokládá, že radnice by mohla ovlivnit to, jak by byly prostory pro obchody a služby využity. 

(převzato z ČTK, autor. M. Burian)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/na-viteznem-namesti-bude-nova-viceucelova-budova-2007-12-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.