Lávka se otevřela lidem

Nebezpečné přecházení ulice Patočkova v Břevnově je minulostí. Lidem už několik dnů slouží lávka, která byla dnes slavnostně otevřena. Lávka spojuje Slavníkovu a Anastázovu ulici.

„Od této chvíle by všichni měli myslet na to, že chtějí-li přejít přes Patočkovu ulici, mají použít lávku. Je to totiž bezpečnější,“ řekl při dnešním otevření lávky starosta Tomáš Chalupa zhruba stovce přítomným.

„Těším se na léto, až se okolí lávky zazelená,“ doplnil starostu autor projektu architekt Marek Houska a dodal: „Lávka totiž zcela nezakrývá prostor pod ní, takže i v místech, kde u jiných nadchodů běžně trávu nevidíme, zde může vyrůst.“

Lávka se budovala letos od července do listopadu a radnice za ní zaplatila 14 miliónů korun.

Architektonické řešení lávky respektuje terén i to, že se nachází nedaleko Břevnovského kláštera. Navržena je tak, aby bylo propojení ulic bezbariérové. Konstrukční systém tvoří střední oblouk bez podpory, ramena lomená pod rozdílnými úhly a schodiště. Drobná konstrukce jen minimálně stíní zeleň.

Martin ©alek
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/lavka-se-otevrela-lidem-2004-12-15 ---