Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Lávka se otevřela lidem

Nebezpečné přecházení ulice Patočkova v Břevnově je minulostí. Lidem už několik dnů slouží lávka, která byla dnes slavnostně otevřena. Lávka spojuje Slavníkovu a Anastázovu ulici.


náhled souboru
„Od této chvíle by všichni měli myslet na to, že chtějí-li přejít přes Patočkovu ulici, mají použít lávku. Je to totiž bezpečnější,“ řekl při dnešním otevření lávky starosta Tomáš Chalupa zhruba stovce přítomným.

„Těším se na léto, až se okolí lávky zazelená,“ doplnil starostu autor projektu architekt Marek Houska a dodal: „Lávka totiž zcela nezakrývá prostor pod ní, takže i v místech, kde u jiných nadchodů běžně trávu nevidíme, zde může vyrůst.“

Lávka se budovala letos od července do listopadu a radnice za ní zaplatila 14 miliónů korun.

Architektonické řešení lávky respektuje terén i to, že se nachází nedaleko Břevnovského kláštera. Navržena je tak, aby bylo propojení ulic bezbariérové. Konstrukční systém tvoří střední oblouk bez podpory, ramena lomená pod rozdílnými úhly a schodiště. Drobná konstrukce jen minimálně stíní zeleň.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/lavka-se-otevrela-lidem-2004-12-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.