Výpis záznamů 112 z celkového počtu 204 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 112 z celkového počtu 204 vyhovujících záznamů.

Praha 6 odmítla Metropolitní plán

Nesouhlasíme s Metropolitním plánem Prahy v jeho současné podobě, usnesli se dnes zastupitelé Prahy 6 na svém zasedání. Městské části vadí, že Metropolitní plán nezohledňuje naprostou většinu jejích zásadních připomínek. O revizi tohoto strategického dokumentu chce s jeho zpracovatelem – Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy – znovu jednat.

Pošli aktovku dál! Startuje další ročník sbírky pro školáky

Městská část Praha 6 po roce vyhlašuje sbírku školních aktovek a dalšího školního vybavení. Čtvrtý ročník akce „Pošli aktovku dál“ letos startuje 4. července.

Zlatá vařečka Prahy 6: Pokrmy škol a školek hodnotil Lukáš Hejlík a další odborníci

Píseckou bránu provoněla jídla šestkových škol a školek, které se účastnily soutěže Zlatá vařečka Prahy 6. Na jednotlivých pokrmech si mimo jiné pochutnali gastro influencer Lukáš Hejlík a oceňovaný šéfkuchař Jiří Král.

Na WC do restaurace zdarma a bez obav

Nedostatek veřejných toalet v Praze 6 šestková radnice i letos řeší dohodou s provozovateli restaurací. Pokud kolemjdoucím umožní zdarma návštěvu toalety ve svém podniku, získají významnou slevu ze záboru za předzahrádku.

Komunikujte s úřadem ukrajinsky

Městská část Praha 6 zpřístupnila telefonní linky svého úřadu ukrajinským občanům. Ti mohou zavolat na úřad a prostřednictvím připojeného tlumočníka konzultovat v ukrajinštině potřebné záležitosti. Praha 6 službu zprovoznila ve spolupráci se společností Transkript Online.

Praha 6 hledá nové logo a vizuální styl. Soutěž je otevřená všem grafickým designérům

Startuje soutěž na nové logo a celkovou vizuální identitu městské části Praha 6. První fáze soutěže, kterou pořádá odborná organizace Czechdesign, je otevřená všem zájemcům z oboru grafického designu.

Praha 6 si připomněla odkaz Václava Morávka

Městská část Praha 6 si připomněla 80. výročí úmrtí štábního kapitána Václava Morávka, který padl 21. března 1942 při hrdinném odporu během přestřelky s gestapem. U Prašného mostu, kde k incidentu došlo, dnes proběhlo pietní shromáždění za účasti ministryně obrany a slovenského velvyslance.

Praha 6 chystá komunitní centrum pro rodiny z Ukrajiny

V Praze 6 vznikne komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské rodiny, které uprchly před válkou. Centrum bude provozovat Arcidiecézní charita Praha za podpory městské části. Zastupitelé Prahy 6 dnes na svém mimořádném zasedání schválili finanční dotaci na provoz centra ve výši půl milionu korun.

Praha 6 jednotně stojí za Ukrajinou

Zastupitelstvo městské části Praha 6 jednohlasně odsoudilo vojenskou invazi Ruska na výsostné území státu Ukrajina a rovněž vyjádřilo vůli městské části pomáhat válečným uprchlíkům. Na podporu Ukrajiny a ukrajinských občanů se jednotně vyslovili zástupci koaličních i opozičních stran.

Praha 6 podpoří Ukrajinu. Na financování pomoci připravila 111 milionů korun

Zastupitelé městské části Praha 6 dnes odhlasovali finanční krizovou rezervu v celkové výši 111 milionů korun. Prostředky bude možné čerpat na podporu válkou zasažené Ukrajiny a na pomoc ukrajinským občanům. Praha 6 již ubytovala první ukrajinské válečné uprchlíky a je připravena přijmout další. Jim určenou podporu bude koordinovat speciální pracovní skupina se zastoupením všech politických stran zvolených do zastupitelstva.

Praha 6 vyvěsila ukrajinskou vlajku

Na znamení solidarity s Ukrajinou dnes vyvěsila městská část Praha 6 ukrajinskou vlajku. Stalo se tak v reakci na eskalaci rusko-ukrajinského konfliktu a obsazení východní části ukrajinského území Ruskou federací.

Praha 6 se připravuje na zápisy do škol a školek

Zápisy do základních i mateřských škol v Praze 6 městská část rodičům zjednoduší přehledným a systematickým návodem. Veškeré informace zájemci naleznou v tištěných brožurách, nebo v jejich elektronické verzi umístěné na specializovaných webech věnovaných školství. Informace jsou k dispozici i v anglické verzi.