Výpis záznamů 112 z celkového počtu 377 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 112 z celkového počtu 377 vyhovujících záznamů.

Praha 6 odmítla Metropolitní plán

Nesouhlasíme s Metropolitním plánem Prahy v jeho současné podobě, usnesli se dnes zastupitelé Prahy 6 na svém zasedání. Městské části vadí, že Metropolitní plán nezohledňuje naprostou většinu jejích zásadních připomínek. O revizi tohoto strategického dokumentu chce s jeho zpracovatelem – Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy – znovu jednat.

Pošli aktovku dál! Startuje další ročník sbírky pro školáky

Městská část Praha 6 po roce vyhlašuje sbírku školních aktovek a dalšího školního vybavení. Čtvrtý ročník akce „Pošli aktovku dál“ letos startuje 4. července.

Praha 6 propojuje generace. Nabízí studentské bydlení v DPS Šlejnická

Výhodné studentské bydlení v domě s pečovatelskou službou (DPS) po roce znovu nabízí Praha 6. Ubytovaný student se zároveň bude starat o volnočasový program pro místní seniory. Jde o pokračování úspěšného projektu na podporu mezigeneračního soužití.

Na Vypichu vyrůstají červené kaliny

V parku Ladronka na Vypichu bylo vysazeno pět červených kalin. Jde o dar ukrajinských občanů, který Praha 6 přijala jako poděkování za poskytnutí ubytování, pomoc a podporu během stále probíhající války.
15.06.2022

Zlatá vařečka Prahy 6: Pokrmy škol a školek hodnotil Lukáš Hejlík a další odborníci

Píseckou bránu provoněla jídla šestkových škol a školek, které se účastnily soutěže Zlatá vařečka Prahy 6. Na jednotlivých pokrmech si mimo jiné pochutnali gastro influencer Lukáš Hejlík a oceňovaný šéfkuchař Jiří Král.

Na WC do restaurace zdarma a bez obav

Nedostatek veřejných toalet v Praze 6 šestková radnice i letos řeší dohodou s provozovateli restaurací. Pokud kolemjdoucím umožní zdarma návštěvu toalety ve svém podniku, získají významnou slevu ze záboru za předzahrádku.

Čarodějnice se vrací na Ladronku

Po dvouleté pauze vynucené protiepidemickými restrikcemi se na Ladronku vrací oslava Čarodějnic. V pořadí již 15. ročník největšího čarodějnického reje v Praze a širokém okolí se na břevnovské pláni koná v sobotu 30. dubna.
26.04.2022

Komunikujte s úřadem ukrajinsky

Městská část Praha 6 zpřístupnila telefonní linky svého úřadu ukrajinským občanům. Ti mohou zavolat na úřad a prostřednictvím připojeného tlumočníka konzultovat v ukrajinštině potřebné záležitosti. Praha 6 službu zprovoznila ve spolupráci se společností Transkript Online.

Z vodních pump na šestce opět teče voda

Světový den vody, který připadá na 22. března, oslavila Praha 6 stylově. Pět historických vodních pump, které dosud stály bez užitku ve veřejném prostoru, po renovaci znovu slouží svému účelu. Vodu mohou kolemjdoucí využít k opláchnutí, ale třeba i k zalévání.

Praha 6 hledá nové logo a vizuální styl. Soutěž je otevřená všem grafickým designérům

Startuje soutěž na nové logo a celkovou vizuální identitu městské části Praha 6. První fáze soutěže, kterou pořádá odborná organizace Czechdesign, je otevřená všem zájemcům z oboru grafického designu.

Praha 6 si připomněla odkaz Václava Morávka

Městská část Praha 6 si připomněla 80. výročí úmrtí štábního kapitána Václava Morávka, který padl 21. března 1942 při hrdinném odporu během přestřelky s gestapem. U Prašného mostu, kde k incidentu došlo, dnes proběhlo pietní shromáždění za účasti ministryně obrany a slovenského velvyslance.

Praha 6 chystá komunitní centrum pro rodiny z Ukrajiny

V Praze 6 vznikne komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské rodiny, které uprchly před válkou. Centrum bude provozovat Arcidiecézní charita Praha za podpory městské části. Zastupitelé Prahy 6 dnes na svém mimořádném zasedání schválili finanční dotaci na provoz centra ve výši půl milionu korun.