Hlavní město vypisuje dotace na snížení vizuálního smogu ulic a na opravy kulturních památek

Hlavní město Praha vypisuje pro příští rok dotační programy pro majitele podniků a provozoven, kteří tak mohou žádat až o 200 tisíc korun na úpravy svých poutačů, výloh nebo reklamních ploch. Dotace může pokrýt až 70 % nákladů na úpravu, která pomůže kultivovat městské prostředí. Nové upravení by přitom mělo sloužit jak podniku, tak veřejnému prostoru.

Druhý dotační program, který pro rok 2023 hlavní město vypsalo, je určený majitelům tzv. památkově významných objektů. O podporu je možné pro úpravu fasád, oken, maleb a sgrafit, nebo domovních znamení, vstupních dveří, vrat. Žádost je možné také podat například na opravu dvorů, vnitrobloků nebo restaurování movité památky jako jsou obrazy nebo sochy na veřejných místech. Opravy bude dotace hradit až do výše 65 %.

Více o obou programech najdete na níže uvedeném odkazu, na úřední desce Magistrátu hlavního města a také v příloze této aktuality.

Památková péče (Odbor památkové péče) (praha.eu)

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/hlavni-mesto-vypisuje-dotace-na-snizeni-vizualniho-smogu-ulic-a-na-opravy-kulturnich--2022-07-22 ---