Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Hlavní město vypisuje dotace na snížení vizuálního smogu ulic a na opravy kulturních památek

Hlavní město Praha vypisuje pro příští rok dotační programy pro majitele podniků a provozoven, kteří tak mohou žádat až o 200 tisíc korun na úpravy svých poutačů, výloh nebo reklamních ploch. Dotace může pokrýt až 70 % nákladů na úpravu, která pomůže kultivovat městské prostředí. Nové upravení by přitom mělo sloužit jak podniku, tak veřejnému prostoru.


náhled souboru

Druhý dotační program, který pro rok 2023 hlavní město vypsalo, je určený majitelům tzv. památkově významných objektů. O podporu je možné pro úpravu fasád, oken, maleb a sgrafit, nebo domovních znamení, vstupních dveří, vrat. Žádost je možné také podat například na opravu dvorů, vnitrobloků nebo restaurování movité památky jako jsou obrazy nebo sochy na veřejných místech. Opravy bude dotace hradit až do výše 65 %.

 

Více o obou programech najdete na níže uvedeném odkazu, na úřední desce Magistrátu hlavního města a také v příloze této aktuality.  

 

Památková péče (Odbor památkové péče) (praha.eu)--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/hlavni-mesto-vypisuje-dotace-na-snizeni-vizualniho-smogu-ulic-a-na-opravy-kulturnich--2022-07-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.