Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Cukrovarnická ulice opravena

Ulice Cukrovarnická ve Střešovicích je letos už devatenáctou opravenou ulicí a od zahájení chodníkového programu už pětasedmdesátou, kterou předala radnice Prahy 6 do užívání občanům.


“Ulice byla zařazena k celkové opravě hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem byl stav především chodníků, na kterých se podepsaly jak mnohačetné zásahy do inženýrských sítí, tak prorůstající kořeny stromů. Druhým důvodem bylo zklidnění provozu vozidel na této rovné a široké komunikaci,“ zdůvodnil rekonstrukci starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Ulice Cukrovarnická je dlouhá zhruba 1,2 km a spolu s ulicemi Patočkova, Střešovická nebo Na Ořechovce patří mezi nejvýznamnější dopravní tepny Střešovic.

Projektová příprava byla zahájena v roce 2005, avšak vzhledem k nutnosti provést rekonstrukci a opravy na inženýrských sítích mohla být samotná realizace zahájena až v letošním roce. Samotný návrh na zklidnění komunikace se odvíjel od již realizované ulice Na Ořechovce. Byly zde navrženy tři zpomalovací stavební prahy integrovanými s přechodem, tři přechody s přisvícením, prostor komunikace byl zúžen jak opticky vodorovným dopravním značením tak v místech přechodů fyzicky. Úsek komunikace (V průhledu - Pod vyhlídkou) byl zjednosměrněn.

Oprava komunikace byla zahájena od křižovatky s ulicí V průhledu a po etapách postupovala směrem ke křížení s ulicí Patočkova. Nejprve byly provedeny práce na inženýrských sítích, které zahrnovaly rekonstrukci vodovodu a opravy plynovodních řadů, poté bylo přistoupeno k opravě povrchů komunikace. Vozovka je obnovena asfaltová, povrchy chodníků jsou provedeny v betonové dlažbě v kombinaci barev přírodní a antracit. Náklady na celkovou opravu a zklidnění komunikace Cukrovarnické dosáhly výše 42 mil. Kč.


S blížícím se koncem roku se také uzavřel chodníkový program v lokalitě Baterie II, který zahrnul opravy chodníků v ulicích Voříškova, Brixiho, Dusíkova, Rejchova, Rybova a Myslivečkova. Kromě oprav povrchů zde bylo nutné zasahovat i do poškozených konstrukcí vozovek i chodníků. Celé území má nyní jednotný ráz, barevně oddělené vjezdové plochy a doplněné obrubníky. Za opravu všech šesti ulic zaplatila městská část 30 milionů korun.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/cukrovarnicka-ulice-opravena-2007-12-19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.