Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Centrum 6, šance pro živnostníky i občany Prahy 6

Centrum 6, jak se bude občansko-podnikatelské centrum nazývat, připravuje radnice Prahy 6 k otevření v polovině tohoto roku.


náhled souboru

Má se stát informačním uzlem pro místní obyvatele, nabídnout by mělo rychlé a kvalifikované informace o dostupných službách, obchodu a řemeslech, poradenský servis v oblasti daňové, sociální a právní, a to nad rámec činností veřejné správy.

„Usnadní život také obyvatelům Prahy 6, kteří rychle a jednoduše získají potřebné informace z praktického života,“ domnívá se radní Ondřej Balatka, který vznik centra připravuje.

Centrum má poskytnout prezentaci malým a středním podnikatelům nebo nabízet pravidelnou vzdělávací činnost. Se zřizováním centra začne městská část tento rok, umístěno má být pravděpodobně v přízemí Skleněného paláce. Praha 6 získala na projekt osmimilionovou dotaci z evropských fondů, z obecních peněz půjde necelá desetina nákladů. „Chceme vytvořit opravdu pečlivou databázi, proto nemůžeme spuštění centra uspěchat,“ řekl šéf živnostenského odboru úřadu Prahy 6 Svítek a dodal: „Praha 6 má zhruba 100 tisíc obyvatel a asi 55 tisíc domácností. Většina obyvatel však bohužel nezná skutečné možnosti trhu, obchodu, řemesel a služeb v této lokalitě. Chceme lidem ukázat, že je zbytečné nakupovat nebo volat firmy z druhého konce města, protože v Praze 6 jsou tyto služby také dostupné a mnohdy levněji.“

„Vytvořením Centra 6 podpoříme malé a střední podnikání a tím zlepšíme služby pro širokou veřejnost,“ vysvětlil jeden ze smyslů projektu radní Balatka. Šestá městská část si tímto způsobem chce na svém území udržet drobné podnikatele, kteří mají kvůli hospodářské krizi mnohdy problém s úbytkem zákazníků. Pro živnostníky by totiž mělo centrum znamenat velké zlepšení služeb, především z hlediska propagace. „Velmi často se setkáváme se žádostmi podnikatelů o nějakou formu prezentace, lidé zase chtějí, abychom jim sdělili, kde najdou například obuvníka, jenže to my nemůžeme,“ popsal velkou poptávku ředitel živnostenského odboru úřadu Prahy 6 Milan Svítek.

Zájemci se na webu či přepážkách Centra 6 dozvědí podrobné informace o všech provozovatelích služby, kterou shánějí, včetně otevírací doby nebo cen. Podnikatelům pak bude centrum sloužit kromě bezplatného zařazení do databáze i jako kontaktní bod, kde najdou například přehled lidí shánějících krátkodobou brigádu. Radnice Prahy 6 chce totiž prostřednictvím centra zmírnit dopady hospodářské krize na své obyvatele. Přestože v hlavním městě je stále nejnižší nezaměstnanost z celé republiky, počet zájemců o práci v lednu i v šesté městské části vzrostl.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6

tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/centrum-6-sance-pro-zivnostniky-i-obcany-prahy-6-2010-01-18 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.