Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Běžkařský areál na Strahově zůstane zachován pro veřejnost

Praha 6 a Hl.m.Praha se dnes dohodly na zachování běžkařského areálu, připraveného pro nedávné závody Tour de Ski.


náhled souboru
Veřejnost bude moci zdarma areál využívat tak dlouho, dokud to počasí dovolí. Prognózy jsou pro fanoušky "bílé stopy" příznivé. V příštích dnech má v Praze mrznout a dokonce i připadnout sníh.

"Areál, který má 700 metrů, bude oplocený a pravidelně upravovaný, takže by si každý milovník běžkařského sportu mohl přijít na své. Považujeme to za mimořádnou příležitost, jak rozšířit pro veřejnost možnost zimního sportovního vyžití v Praze 6," řekl po jednání s hlavním městem radní Prahy 6 Jan Záruba.

Běžkařskou trať na Strahově si dnes přišlo vyzkoušet několik stovek lidí. "Sníh byl na rozdíl od pondělí, kdy zde závodili profesionální lyžaři, výborný," řekl ředitel organizačního výboru závodů Ota Linhart.

Po pondělním závodě Tour de Ski byla dnes uměle zasněžená trať na jeden den otevřena pro veřejnost. Původní záměr pořadatelů byl, že dnes večer začnou sníh odvážet do Riegrových sadů. Po jednání Prahy 6 a Hlavního města Prahy se tak však nestane a trať zůstane pro veřejnost zachována na původním místě. Každý si tak bude moci i nadále vyzkoušet trať, na které ještě včera závodili nejlepší běžkaři světa.

V roce 2008 po soutěži Pražská lyže sníh z Výstaviště posloužil k vytvoření běžkařské trati pro veřejnost ve Stromovce. V roce 2007 z Hradčanského náměstí odváželi organizátoři sníh, který byl na místě také kvůli závodu Pražská lyže, do Dolního Sedlce v Praze 6, kde byl vytvořen dočasný okruh pro běžkaře.

Video z trati 

Videoreportáž TV6 ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6

tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/bezkarsky-areal-na-strahove-zustane-zachovan-pro-verejnost-2010-01-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.