Výpis záznamů 901912 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 901912 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

VIDEO: Sté výročí narození O. Wichterleho oslavily na koncertě stovky zájemců

Mimořádný koncert na výjimečném místě uspořádala v neděli 3. listopadu 2013 od 19 hodin městská část Praha 6 ve spolupráci s Národní technickou knihovnou a Vysokou školou chemicko-technologickou. Ke stému výročí narození profesora Otty Wichterleho zahrál v centrální hale Národní technické knihovny Filharmonický orchestr Iwasaki pod taktovkou Chuheie Iwasakiho, se sólistou Václavem Hudečkem. Ten přednesl díla J. S. Bacha, L. van Beethovena a A. Dvořáka. Koncertu se zúčastnila také manželka vědce paní Linda Wichterlová s rodinou. Videoreportáž a fotogalerie uvnitř článku.
04.11.2013

Koncert ke 100. výročí narození vědce O. Wichterleho

Mimořádný koncert na výjimečném místě pořádá v neděli 3. listopadu 2013 od 19 hodin městská část Praha 6 ve spolupráci s Národní technickou knihovnou a Vysokou školou chemicko-technologickou. Ke stému výročí narození profesora Otty Wichterleho bude v centrální hale Národní technické knihovny uspořádán výjimečný koncert. Filharmonický orchestr Iwasaki pod taktovkou Chuhei Iwasakiho, se sólistou Václavem Hudečkem přednese díla J. S. Bacha, L. van Beethovena a A. Dvořáka. Vstupné pro čestné hosty je na pozvánky, pro veřenojst zdarma.
03.11.2013

Rekonstrukce tramvajové trati Bělohorská

Společnost Metroprojekt Praha a. s. poskytla následující informace k chystané rekonstrukci tramvajové trati Bělohorská pro veřejnost. Informace přinášíme v plném znění včetně fotogalerie.
01.11.2013

Přijďte na jedinečnou výstavu a slavnostní křest

Praha, 30. 10. 2013 – Nahlédněte dovnitř unikátní Müllerovy vily a dalších staveb světoznámého architekta Adolfa Loose. Už tento čtvrtek 31. října 2013 v 17 hodin otevírá městská část Praha 6 v Galerii Chodník letošní pátou unikátní výstavu. Tentokrát jsme spojili síly s Muzeem hlavního města Prahy a k 80. výročí úmrtí světoznámého architekta Adolfa Loose připravili jedinečnou výstavu nazvanou „Funkce a barva“. V rámci výstavy bude také pokřtěna jedinečná kniha „Osada Baba“. Vstupné do galerie je zdarma.
30.10.2013

Praha 6: 95. výročí vzniku samostatné ČSR

Starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková zahájila v pondělí 28. října 2013 před Píseckou bránou společně s dalšími osobnostmi z řad politického a společenského života slavnostní shromáždění v Praze 6 k 95. výročí vzniku samostatné Československé republiky.
29.10.2013

SPECIÁL: PRAHA 6 - VOLBY 2013

AKTUALIZOVÁNO: 14:00 - Je rozhodnuto. Hlasování v mimořádných volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky skončilo úderem sobotní druhé hodiny odpoledne. Začíná sčítání hlasů.

Volební účast v městské části Praha 6 byla v jednu hodinu odpoledne téměř 66 %.

V pátek 25. října 2013 odvolila také Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

23.10.2013

POZVÁNKA: 95. výročí vzniku Československého státu

Starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková zahájí v pondělí 28. října 2013 v 16:00 hodin před Píseckou bránou slavnostní shromáždění u příležitosti 95. výročí vzniku Československého státu. Zároveň bude představena také výstava "Osobnosti Prahy 6 v éře první republiky".
22.10.2013

PRAHA 6: PODZIMNÍ ANKETY SE ÚČASTNILO 600 OBYVATEL, DĚKUJEME!

Praha, 21. 10. 2013 – Podzimní anketa městské části Praha 6 zaznamenala velký ohlas. Dotazník vyplnilo celkem 600 respondentů. Děkujeme Vám! Dnes po 12 dnech anketa končí. Nyní se začnou zpracovávat výsledky pro veřejnou prezentaci.
21.10.2013

PRAHA 6: Děti mají unikátní zelenou učebnu, radnice na ni přispěla desítkami tisíc korun

Meteorologická stanice, speciální naučné panely a nově i japonský červený javor. Tak vypadá unikátní venkovní zelená učebna Základní školy Dlouhý lán v Praze 6. Slavnostně ji ve čtvrtek odpoledne otevřela Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6 a speciální host – populární meteoroložka Dagmar Honsová. Radnice na zřízení venkovní učebny přispěla 53 tisíci korunami.  V Praze 6 je to už osmá zelená učebna a budují se další.

PRAHA 6: MÁTE SLOVO! OTEVÍRÁ SE PODZIMNÍ ANKETA

Praha, 10. 10. 2013 – S čím jste nebo nejste v Praze 6 spokojeni? Na jakou oblast by se měla radnice Prahy 6 zaměřit? To jsou jen některé ze 13 otázek, na které mají občané městské části Prahy 6 možnost odpovídat prostřednictvím internetových stránek www.praha6.cz/anketa
10.10.2013

Jubilejní 20. Břevnovské posvícení už tento pátek! Vstup zdarma

Jedna z nejnavštěvovanějších akcí v Praze - Břevnovské posvícení se blíží. Uvnitř článku najdete kompletní program a všechny informace. Jste zváni, těšíme se na vás! Vstup je zdarma.
08.10.2013

VIDEO: Během pětihodinového sportovního maratonu závodily stovky seniorů

Praha 6 uspořádala na Mezinárodní den seniorů pětihodinový sportovní maraton - první ročník sportovních her „Sportujeme v každém věku. V areálu FTVS na Praze 6 soutěžilo na dvě stě seniorů. Součástí sportovní akce bylo 7 soutěžních a bodovaných disciplín a 3 nesoutěžní disciplíny. Nechyběly přednášky, ukázka tajchi a sebeobrany, centrum městské rekreace, nordic walking, outdoorové aktivity, lanový park, zdravá výživa, měření krevního tlaku a další. PODÍVEJTE SE NA VIDEOREPORTÁŽ!
03.10.2013