Výpis záznamů 6172 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 6172 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

Praha 6 chystá komunitní centrum pro rodiny z Ukrajiny

V Praze 6 vznikne komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské rodiny, které uprchly před válkou. Centrum bude provozovat Arcidiecézní charita Praha za podpory městské části. Zastupitelé Prahy 6 dnes na svém mimořádném zasedání schválili finanční dotaci na provoz centra ve výši půl milionu korun.

Přines batůžek: Praha 6 zahajuje sbírku batohů a aktovek pro ukrajinské děti

Tajemství dětského batůžku znají nejlépe děti samotné. Zapojte je do akce, v rámci které Praha 6 společně s Arcidiecézní charitou Praha vybaví ukrajinské děti batůžky s osobními potřebami. Sbírka „Přines batůžek“ začíná v sobotu 12. března ve stánku Arcidiecézní charity Praha na farmářských trzích na Kulaťáku, v případě potřeby se bude opakovat každou sobotu.
11.03.2022

Vlajka pro Tibet, Praha 6 se připojuje k mezinárodní iniciativě

Na radnici Prahy 6 po roce vlaje tibetská vlajka. Městská část se tak znovu symbolicky připojuje k mezinárodní iniciativě, jež upozorňuje na porušování lidských práv v Tibetu a na celém světě.
10.03.2022

Jídelny na cestě ke zdravějšímu stravování: radnice ve spolupráci se školkami vydala kuchařku

Zdravá strava ve školách a školkách není v Praze 6 novinkou. Třináct mateřských škol již využívá finanční podporu určenou na spolupráci s nutriční terapeutkou, která pomáhá školkám najít vyvážené a přitom časově i finančně dostupné recepty. Právě takové recepty se staly základem pro kuchařku, kterou zástupci radnice a mateřských školek 7. března slavnostně pokřtili.
08.03.2022

Dočasné pozastavení pořadových čísel na cestovní doklady

Vzhledem k zvýšenému zájmu o vydávání cestovních dokladů je možné, že úřad městské části v tomto týdnu dočasně pozastaví výdej pořadových čísel.
07.03.2022

Mimořádné, 25. zasedání zastupitelstva MČ - návrh programu

V pátek 11. března 2022 se od 11:00 v zastupitelském sále úřadu městké části (6. patro) uskuteční mimořádné zasedání Zastupitelstva.

Jediným navrženým bodem programu je realizace a výše pomoci Ukrajině:

1. Pomoc Ukrajině - Mgr. Ondřej Kolář

2. Poskytnutím finanční dotace Arcidiecézní charitě Praha - Rada městké části Prahy 6

04.03.2022

Potvrzeno, zastupitelé Prahy 6 se postavili proti výstavbě na Džbánu

Městská část Praha 6 definitivně odmítla výstavbu v okolí koupaliště Džbán. Stalo se tak na základě dnešního usnesení zastupitelů městské části, kteří potvrdili předchozí rozhodnutí radních v této věci.

Praha 6 jednotně stojí za Ukrajinou

Zastupitelstvo městské části Praha 6 jednohlasně odsoudilo vojenskou invazi Ruska na výsostné území státu Ukrajina a rovněž vyjádřilo vůli městské části pomáhat válečným uprchlíkům. Na podporu Ukrajiny a ukrajinských občanů se jednotně vyslovili zástupci koaličních i opozičních stran.

Praha 6 podpoří Ukrajinu. Na financování pomoci připravila 111 milionů korun

Zastupitelé městské části Praha 6 dnes odhlasovali finanční krizovou rezervu v celkové výši 111 milionů korun. Prostředky bude možné čerpat na podporu válkou zasažené Ukrajiny a na pomoc ukrajinským občanům. Praha 6 již ubytovala první ukrajinské válečné uprchlíky a je připravena přijmout další. Jim určenou podporu bude koordinovat speciální pracovní skupina se zastoupením všech politických stran zvolených do zastupitelstva.

Trhy na Kulaťáku v sobotu zahajují již 13. sezónu

Letošní sezóna Trhů na Kulaťáku začne po krátké zimní přestávce již 26. února. První trhy se krom běžného sortimentu zaměří na zabijačkové speciality, jitrnice, jelita, tlačenky a další dobroty. Nebude chybět prejt se zelňáky, prdelačka nebo halušky s uzeným kolenem.

Praha 6 vyvěsila ukrajinskou vlajku

Na znamení solidarity s Ukrajinou dnes vyvěsila městská část Praha 6 ukrajinskou vlajku. Stalo se tak v reakci na eskalaci rusko-ukrajinského konfliktu a obsazení východní části ukrajinského území Ruskou federací.

Praha 6 se připravuje na zápisy do škol a školek

Zápisy do základních i mateřských škol v Praze 6 městská část rodičům zjednoduší přehledným a systematickým návodem. Veškeré informace zájemci naleznou v tištěných brožurách, nebo v jejich elektronické verzi umístěné na specializovaných webech věnovaných školství. Informace jsou k dispozici i v anglické verzi.