Výpis záznamů 4960 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 4960 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

Komunikujte s úřadem ukrajinsky

Městská část Praha 6 zpřístupnila telefonní linky svého úřadu ukrajinským občanům. Ti mohou zavolat na úřad a prostřednictvím připojeného tlumočníka konzultovat v ukrajinštině potřebné záležitosti. Praha 6 službu zprovoznila ve spolupráci se společností Transkript Online.

Praha 6 ví, jak vzdělávat cizojazyčné děti. Znalosti dodává Místní akční plán vzdělávání

Městská část Praha 6 společně se školami vyhodnotila přínosy Místního akčního plánu vzdělávání II (MAP), který se zaměřuje na spolupráci mezi školami a rozvoj pedagogů. Nově získané poznatky vedení škol i samotní učitelé využijí právě nyní, kdy se intenzivně řeší začlenění ukrajinských dětí do výuky ve školách na území městské části.
30.03.2022

Praha 6 bude mít už druhou školní ulici

Bezpečnější cestu do školní budovy budou mít od dubna žáci základní školy Na Dlouhém lánu. Ulice Nechanského se každé školní ráno od 7.30 do 8.30 promění v pěší zónu. Tu budou využívat nejen školáci, ale i rodiče a děti sousedních mateřských školek Čtyřlístek a MŠ Na Dlouhém lánu.  Nový režim začne platit od 4. dubna.
28.03.2022

Praha 6 vypravuje další hmotnou pomoc do města Chmelnický: do sbírky se může zapojit i veřejnost

Osud lidí ve válkou zmítané Ukrajině nám není lhostejný. „Situace v našem partnerském městě Chmelnický na střední Ukrajině je špatná. Jeho zástupci se na nás obrátili s prosbou o materiální pomoc a my jí vyslyšet chceme a taky vyslyšíme,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.
28.03.2022

Praha 6 zahajuje kroky k využití prázdné střední školy při ruském velvyslanectví

Radní městské části Praha 6 dnes schválili záměr omezit vlastnické právo Ruska k budově bývalé střední školy v Bubenči. Budovu její majitel nevyužívá, Praha 6 by ji chtěla získat pro vzdělávání nově příchozích ukrajinských dětí.

Z vodních pump na šestce opět teče voda

Světový den vody, který připadá na 22. března, oslavila Praha 6 stylově. Pět historických vodních pump, které dosud stály bez užitku ve veřejném prostoru, po renovaci znovu slouží svému účelu. Vodu mohou kolemjdoucí využít k opláchnutí, ale třeba i k zalévání.

Praha 6 hledá nové logo a vizuální styl. Soutěž je otevřená všem grafickým designérům

Startuje soutěž na nové logo a celkovou vizuální identitu městské části Praha 6. První fáze soutěže, kterou pořádá odborná organizace Czechdesign, je otevřená všem zájemcům z oboru grafického designu.

Praha 6 si připomněla odkaz Václava Morávka

Městská část Praha 6 si připomněla 80. výročí úmrtí štábního kapitána Václava Morávka, který padl 21. března 1942 při hrdinném odporu během přestřelky s gestapem. U Prašného mostu, kde k incidentu došlo, dnes proběhlo pietní shromáždění za účasti ministryně obrany a slovenského velvyslance.

Školáci v ZŠ Bílá mají nové hřiště

S prvním jarním školním dnem se v základní škole Bílá v Dejvicích otevřelo nové hřiště v areálu školy. Vzniklo v dosud málo využívané části školního pozemku. Nově dokončená část hřiště, které bude sloužit hlavně družině, navázala na předloňskou rekonstrukci školního sportoviště.
21.03.2022

Jak na klima: přihlaste svůj „zelený“ projekt do soutěže Adapterra Awards

Hlavní město Praha a městské části se v tomto roce účastní soutěže nápadů na zlepšení klimatu. Pokud máte i Vy projekt, který pomohl zmírnit důsledky tepelného ostrova ve městě, do konce března ho můžete přihlásit na stránkách soutěže: Adapterra Awards – Hledáme nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu.

15.03.2022

Školy a školky pro ukrajinské děti: Praha 6 chystá informační linku a evidenční systém

Na úřad městské části se v současné době obracejí ukrajinští uprchlíci nebo ti, kteří jim poskytují ubytování, s žádostmi o umístění dětí do šestkových škol a školek. Praha 6 pro tyto případy chystá zřízení speciální informační linky, kde se zájemci dozví odpovědi na dotazy spojené se školstvím.
15.03.2022

V Dejvicích se otevřelo komunitní centrum pro ukrajinské rodiny

Komunitní centrum Slunečnice pro ukrajinské uprchlické rodiny dnes zahájilo svůj provoz. Do centra tak zavítali první návštěvníci – matky s dětmi, které uprchly z Ukrajiny před válkou.
14.03.2022