Výpis záznamů 2536 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 2536 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

JAK SE ŽIJE V BŘEVNOVĚ? MÍSTNÍ SPOLEK ZVEŘEJŇUJE VÝSLEDKY PRŮZKUMU SPOKOJENOSTI

Jak se žije v Břevnově? Výzkum realizovaný spolkem Nesedím, sousedím rozdělil tuto otázku na několik oblastí a po roce přichází s výsledky i návrhy řešení.

Jídlo a kultura spojí národy na Festivalu ambasád

Chcete vyzkoušet chutě ze všech koutů světa? Seznámit se s kulturou pěti desítek zemí? Vydejte se v sobotu 4. června na Kulaťák na Festival ambasád a ochutnejte svět.

Architekta pro dostavbu Vítězného náměstí najde mezinárodní soutěž, zapojit se může i veřejnost

Severozápadní část Vítězného náměstí se dočká zástavby pro kanceláře, obchody, služby a bydlení. Na místě také vznikne nová budova Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Nejvhodnější řešení vzejde z mezinárodní architektonické soutěže, do přípravy podkladů se nyní může zapojit i veřejnost.

Křižovatka Na Petřinách a Na Větrníku dostane semafor

Technická správa komunikací zahájí v pondělí 23. května rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena světelným signalizačním zařízením. Během stavební akce, která skončí v srpnu, se řidiči musejí připravit na dopravní omezení, včetně úplné uzavírky.

Kotlíkové dotace pokračují i letos

O peníze na výměnu starého kotle mohou lidé žádat i v tomto roce. Domácnosti s nižšími příjmy získají na výměnu starého kotle až 95 %.

Festival Open House Praha opět zavítá i do Prahy 6

Svátek městské architektury, festival Open House Praha, se uskuteční od 16. do 22. května. Osmý ročník festivalu zpřístupní o víkendu veřejnosti zdarma 101 budov na území hlavního města, včetně řady objektů v Praze 6.
17.05.2022

Zlatá vařečka Prahy 6: Pokrmy škol a školek hodnotil Lukáš Hejlík a další odborníci

Píseckou bránu provoněla jídla šestkových škol a školek, které se účastnily soutěže Zlatá vařečka Prahy 6. Na jednotlivých pokrmech si mimo jiné pochutnali gastro influencer Lukáš Hejlík a oceňovaný šéfkuchař Jiří Král.

16. května startuje rekonstrukce Barrandovského mostu

V pondělí 16. května 2022 se naplno rozjedou práce na Barrandovském mostě. Technická správa komunikací (TSK) prostřednictvím svého dodavatele, společnosti PORR, zahájí rozsáhlou rekonstrukcí nejvytíženější dopravní tepny v České republice. S dopravním omezením musí řidiči počítat již od soboty 14. května, kdy se začne stavět dopravní značení. Postupné omezování provozu bude trvat dva dny a vyvrcholí v neděli úplným uzavřením rampy ze Strakonické ulice.
13.05.2022

Den pro Trojskou kotlinu nabídne bohatý program věnovaný městu a řece

V sobotu 14. května 2022 se uskuteční čtvrtý ročník Dne pro Trojskou kotlinu. Od 10 do 18 hodin ožije několik míst u Vltavy, na Císařském ostrově a v Podbabě zábavným programem pro celou rodinu. Akce naváže na mezinárodní konferenci Město a řeka, která se koná v pátek 13. května.

Na WC do restaurace zdarma a bez obav

Nedostatek veřejných toalet v Praze 6 šestková radnice i letos řeší dohodou s provozovateli restaurací. Pokud kolemjdoucím umožní zdarma návštěvu toalety ve svém podniku, získají významnou slevu ze záboru za předzahrádku.

Oprava tramvajové trati na Hradčanské

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne od pátečního večera 29. dubna od cca 19:00 s opravou tramvajové tratě v ulici M. Horákové v úseku od křižovatky Špejchar po Prašný most. Práce potrvají zhruba dva týdny do neděle 15. května.
28.04.2022

Metropolitní plán připraven k připomínkování

Institut plánování a rozvoje zveřejnil návrh Metropolitního plánu – nového územního plánu Prahy. Představuje ho na aktuální výstavě „To je Plán!“ v Centru architektury a městského plánování (CAMP). K vidění je do 30. června a po tu dobu se k němu může vyjadřovat veřejnost.