Výpis záznamů 1324 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 1324 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

10. ročník VědaFestu v Dejvicích

Stovka expozic v jednom dni se představí na již 10. ročníku VědaFestu ve středu 22. června od 8.30 do 18.30 hodin v Dejvicích. Na zelené ploše na Vítězném náměstí vystavovatelé z vysokých škol, akademických ústavů, volnočasových institucí a firem představí svou práci a výzkum.
20.06.2022

Studenti i senioři si společné bydlení nemohou vynachválit

Posedět a zazpívat si u kytary, vydat se na vycházku po okolí, lépe ovládat internet a mobilní telefon – všem těmto aktivitám se mohou věnovat obyvatelé domů s pečovatelskou službou ve Šlejnické a Liboci. Díky mezigeneračnímu bydlení s vysokoškolskými studenty.
17.06.2022

Úspěšní žáci Prahy 6 převzali ocenění

S blížícím se závěrem školního roku Praha 6 ocenila nejšikovnější a nejpracovitější žáky svých základních škol.
16.06.2022

Na Vypichu vyrůstají červené kaliny

V parku Ladronka na Vypichu bylo vysazeno pět červených kalin. Jde o dar ukrajinských občanů, který Praha 6 přijala jako poděkování za poskytnutí ubytování, pomoc a podporu během stále probíhající války.
15.06.2022

Vzpomínka na Lidice. Praha 6 otevřela přírodní památník

Sedm ořešáků královských tvoří památné místo v Praze 6 věnované připomínce vypálení obce Lidice, od něhož letos uplyne 80 let. Stromy zde vyrostly z ořechů, které byly v létě 1942 posbírány přímo v nacisty obklíčených Lidicích. Přírodní památník na pomezí Vokovic a Veleslavína dnes otevřela městská část Praha 6.

Ocenění nejlepším hasičům, policistům a strážníkům

Představitelé Prahy 6 dnes ocenili práci nejlepších policistů, strážníků a hasičů, kteří působí na území městské části. Pamětní minci a finanční odměnu za vynikající pracovní výkony nad rámec běžných povinností předali starosta Ondřej Kolář, radní pro bezpečnost Zdeněk Hořánek a předsedkyně bezpečnostní komise Kateřina Bartošová.
08.06.2022

Letní kino u Keplera promítne novinky i kultovní klasiky

Sezóna šestkového Letního kina u Keplera startuje ve čtvrtek 9. června ve 21 hodin uvedením záznamu velkolepého koncertu zachyceného ve filmu PRAŽSKÝ VÝBĚR: SYMPHONY BIZARRE.  Film osobně uvede zakládající člen kapely a režisér filmu Michael Kocáb, společně s představiteli městské části.
06.06.2022

Staňte se strážcem zebry: Praha 6 oslovuje dobrovolníky

Cílem výzvy „strážce zebry“ je zvýšení bezpečnosti u škol v ranních hodinách. Do ostrahy přechodů pro chodce, které jsou v blízkosti škol, se může zapojit i veřejnost.  „Zákon totiž umožňuje, aby zajištění bezpečného přechodu dětí přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení prováděla takzvaná osoba pověřená obecním úřadem,“ vysvětluje předseda dopravní komise Vladimír Šuvarina. Městská policie určí na základě svých zkušeností přechody, které je potřeba hlídat, nebo si sami strážci vyberou přechod, přes nějž například doprovázejí do školy své děti či vnoučata. Dohled nad některými problematickými místy budou nadále zajišťovat městští strážníci.
02.06.2022

Šance do škol v plném proudu: žáci pomáhají vylepšit školy vlastními návrhy

Participativní projekt Šance do škol, na který Městská část Praha 6 vyčlenila 2,5 milionu korun, už zná první vítězné projekty, které čeká realizace. Na ZŠ Bílá mezi žáky navrženými projekty nejvíce hlasů získala letní škola, digitální hodiny na chodbu školy, mapa školy s informačními cedulemi, přístřešek na koloběžky a stolní fotbálek. Hlasování je ukončeno také na ZŠ Antonína Čermáka, kde vzniknou relaxační zóny v každém patře, posilovna a mlhovač.
01.06.2022

Šestka hravá a zdravá: vyzkoušejte, co vás baví!

Tradiční akce „Měsíc Zdravé Šestky“ si nově říká „Šestka Zdravá Hravá“. Kromě názvu se změnil i termín konání a akce nyní místo září probíhá po celý červen. Veřejnosti přináší široké možnosti vyzkoušet si zdarma nejrůznější volnočasové aktivity.
31.05.2022

Na Petynku za sportem i zábavou. Den dětí bude v námořnickém stylu

Koupaliště Petynka od června rozšiřuje otevírací dobu. Senioři z Prahy 6, kterým je více než 70 let, mohou po celou sezónu navštěvovat koupaliště bezplatně. 4. června se na Petynce koná Den dětí.

30.05.2022

Maturita s gestapáky v zádech. Pamětník popsal život v okupovaných Dejvicích

Česko si dnes připomíná 80 let od útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Jak tehdejší válečné události ovlivnily životy mladých lidí, které právě čekala maturita na Benešově státním reálném gymnáziu v Dejvicích? Na své učitele i spolužáky vzpomíná Vladimír Brabec.
27.05.2022