Výpis záznamů 109120 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 109120 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

Od 15. listopadu se platí za parkování na Babě i v Liboci

Od pondělí 15. listopadu se rozšiřují zóny placeného stání v Praze 6 o oblast Baby a část Liboce. Zóny platí ve všední dny vyjma času od 6 do 8 hodin, víkendy jsou zadarmo.
12.11.2021

Na šestce rozkvetly vlčí máky

Městská část Praha 6 si připomněla odkaz hrdinů z bojišť první a druhé světové války. Na Den válečných veteránů, tedy 11. listopadu, představitelé Prahy 6 společně s Armádou České republiky položili věnce u pomníků československých vojáků. Okolí těchto pomníků vyzdobily děti z šestkových mateřských školek vlastnoručně vyrobenými vlčími máky – symbolem válečných veteránů.

Soutěž na podobu školky a bytových domů v Ruzyni má vítěze

Plánovaná výstavba bytových domů a mateřské školy na obecních pozemcích v Rakovnické ulici v katastru Ruzyně v Praze 6 má svou předběžnou podobu. Rada městské části schválila výsledky architektonické soutěže a ocenila její účastníky.
09.11.2021

Milostivé léto: Poraďte se, jak ven z dluhů

Potýkáte se s exekucemi? Znáte někoho, kdo se nachází v dluzích, rád by ale svou situaci aktivně řešil? Prostřednictvím tzv. Milostivého léta existuje možnost zbavit se závazků vůči veřejnoprávním subjektům. Městská část Praha 6 poradí, jak na to.

Nové dětské hřiště na Rooseveltově ulici bude sloužit více než tisícovce dětí

Praha 6 slavnostně otevřela nové dětské hřiště. Mezi ulicemi Chittussiho a Rooseveltova se nyní nachází moderní herní prostor, který bude sloužit hlavně dětem ze ZŠ Emy Destinnové a ZŠ náměstí Svobody. Hrát si na něm budou moci také žáci z prvního stupně v Českomalínské ulici i děti z nedaleké mateřské školky. Dohromady tak bude prostor využívat víc než tisíc dětí z okolních škol. Mimo školní rozvrh bude hřiště dostupné i široké veřejnosti, a to na základě individuální domluvy.

NÁVRH PROGRAMU 22. ZASEDÁNÍ ZMČ PRAHA 6 DNE 15. 11. 2021

V pondělí 15. listopadu 2021 se od 10:00 v kongresovém sále OREA Hotelu Pyramida uskuteční 22. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.

Přímý přenos můžete sledovat na: Městská část Praha 6 - YouTube a také na facebookových stránkách Městské části Praha 6.
03.11.2021

Praha 6 plošně testovala žáky na Covid-19. Testy odhalily 35 pozitivních

Plošné testování na základních školách v Praze 6 odhalilo 35 žáků s pozitivitou na Covid-19. Do testování se v pondělí 1. listopadu zapojilo všech patnáct základních škol v městské části. Testování bylo dobrovolné, dohromady jej absolvovalo téměř šest tisíc žáků.

Babybox na radnici Prahy 6 zachránil šesté dítě

Těsně před pátou hodinou odpoledne bylo dnes v babyboxu radnice Prahy 6 nalezeno čerstvě narozené děvčátko. V řádu několika minut poté byl už novorozenec v sanitce v péči přivolaných záchranářů. Sanitka i s děvčátkem následně zamířila do motolské nemocnice.
01.11.2021

Ovlivněte rozvoj sportu na šestce: zapojte se do ankety

Sportujete na šestce? Využíváte nejrůznější sportovní zařízení na území městské části? Pomozte nám zmapovat možnosti sportování v Praze 6.
01.11.2021

Praha 6 otevřela výstavu (Po)zapomenutí legionáři

U příležitosti 103. výročí založení samostatného Československa se v Písecké bráně uskutečnila vernisáž výstavy (Po)zapomenutí legionáři. Ta připomíná nejen zaniklé názvy řady ulic v Dejvicích a Bubenči, ale především osudy československých vojáků z první světové války, které se pod nimi skrývaly.
29.10.2021

Duše a dušičky: Přijďte se bát do obory Hvězda

V areálu obory Hvězda se v sobotu 30. října uskuteční již šestý ročník zábavného odpoledne Duše a dušičky. Děti a jejich rodiče zde zažijí spoustu dušičkové zábavy.

Základní školy v Praze 6 obnoví testování žáků

Základní školy v Praze 6 ve spolupráci s městskou částí plánují, že 1. listopadu znovu otestují své žáky na Covid-19. Ve čtrnácti školách by se žáci měli testovat prostřednictvím PCR testů metodou tzv. poolování, jedna škola využije antigenní testy. Testování bude dobrovolné a školám jej zaplatí městská část. Z rozpočtové rezervy na tuto akci uvolní podle skutečných nákladů více než 1,5 milionu korun.