Výpis záznamů 97108 z celkového počtu 132 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 97108 z celkového počtu 132 vyhovujících záznamů.

Záhada obřích lidských hlav vyřešena

Sochy pěti lidských hlav, které se před několika dny záhadně objevily na několika místech Prahy, už mají svého autora. Šlo o autoportrét studentky posledního ročníku Vysoké školy umělecko-průmyslové, ateliéru sochařství v Praze Vlasty Elmerové.

Lidé navrhovali jméno náměstí

Během víkendu se uskutečnila na náměstíčku v Praze 6 ojedinělá akce: radnice upořádala soutěž na výběr vhodného názvu prostoru – náměstíčka – mezi ulicemi Wuchterlova–Kafkova. Dosud se sešlo zhruba 250 návrhů.

Hlava na Vítězném náměstí byla černá skládka

Nepovolené skládky a neoprávněného záboru veřejného prostranství se dopustila skupina lidí, kteří včera v dopoledních hodinách instalovali do travnaté plochy přímo uprostřed Vítězného náměstí v Dejvicích sochu lidské hlavy.

Šestá informační kancelář Prahy 6

Radnice Prahy 6 otevřela na svém území v pořadí již šestou informační kancelář jako detašované pracoviště, tentokrát v Dejvicích.

Proměna Strahova: vily, parky, bazény, hřiště

Praha vybrala v urbanistické soutěži šest návrhů architektů na změnu Strahova. Z nich se chce inspirovat na konečnou proměnu městské čtvrti.

V Praze 6 přibyla nová ulice

Šest osobností vědy, kultury a dějin má ode dneška své ulice v Praze.

Koně jsou pokřtěny, pro náměstí se hledá jméno

Koně na náměstíčku Wuchterlova – Kafkova v Dejvicích mají své kmotry. Dnes odpoledne je totiž pokřtili modelky Martina Dvořáková, Lucie Váchová a paralympionik Jiří Ježek.

Šestka opět kvete

V Praze 6 rozkvétá v těchto dnech více než 151.000 květin, z toho na Vítězném náměstí čtyřicet tisíc různobarevných tulipánů. V současné době se navíc zakládají čtyři nové záhony.

Pocta legendárnímu odbojáři Balabánovi

Zhruba stovka Pražanů přišla dnes do Studentské ulice v Praze 6 uctít památku legendárního odbojáře z druhé světové války Josefa Balabána, člena odbojové skupiny Tři králové, která působila v protektorátu v letech 1939 až 1942.

U bohoslovecké fakulty se objevili koně

Tři bronzoví koně se objevili dnes dopoledne v Dejvicích na novém náměstí mezi ulicemi Wuchterlova a Kafkova. Kráčí od jihovýchodu symbolicky mělkou vodou po historické stezce, která tudy kdysi vedla.

Jak se mění dejvické nádraží

Svůj bývalý lesk a krásu, kterou mívalo za první republiky, když jej užíval prezident Masaryk na cestách do Lán, by mělo znovu získat dejvické nádraží.