Výpis záznamů 4960 z celkového počtu 132 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 4960 z celkového počtu 132 vyhovujících záznamů.

Adéla se chystá pomoci Tondovi vykutat metro A

Na supermoderní razicí stroj, který má vyhloubit jeden z tunelů trasy metra A z Dejvic do Motola, se v sobotu přišlo podívat více než osm tisíc lidí. Pokud nenastanou komplikace, vlaky tudy začnou jezdit za tři roky.

V Praze 6 přibyly lavičky

Posadit se a odpočinout si mohou lidé na padesáti nových lavičkách, které nechala do patnácti lokalit v Praze 6 umístit radnice na základě požadavků občanů.

Průlom: parkovací zóny budou i v Praze 5 a 6

Radnice Prahy 5 a 6 dosáhly úspěchu. Minulé vedení města jejich požadavky na parkovací zóny odmítalo, nyní našly pochopení u nové magistrátní vlády. Zbývá vyřešit, kde přesně zóny budou.

V Praze 6 přibude ulice Ronalda Reagana

Pražští radní dnes vybrali jména pro čtyři nové ulice a park, zároveň schválili přejmenování částí několika nynějších ulic. V Praze 6 přibude třeba ulice Ronalda Reagana a Park Willyho Brandta.

Ladronka má hattrick

Ladronka završila hattrick nejvýznamnějších ocenění: Stavba roku 2006 (ocenění pro stavitele - Podzimek a synové s.r.o.), Best of Realty 2006 (ocenění pro investora - MČ Praha 6) a Grand Prix Obce architektů 2011 (ocenění pro ateliér Šafr a Hájek).

Praha 6 pokračuje v rekonstrukcích chodníků

Praha 6 se i letos rozhodla v rámci zvyšování úrovně kvality povrchu komunikací na svém území vyčlenit ve svém rozpočtu prostředky (16 mil. Kč) na opravy povrchů chodníků.

Hledáme pamětní stromy

Vedle evidence památných stromů bychom rádi aktualizovali rovněž evidenci „pamětních stromů“, t.j. stromů, které byly vysazeny v dávné či nedávné minulosti u příležitosti významného výročí či události.

V dejvickém parku Nikoly Tesly nastane „výboj“

Konečně je jasno, jaký pomník bude připomínat významného elektrotechnika srbského původu narozeného v Chorvatsku Nikola Teslu ve stejnojmenném parku v Praze 6 – Dejvicích. Půjde o stylizovaný „výboj“ autorů Stefana Milkova a Jiřího Trojana, resp. elektrický výboj znamenající hybnou sílu a základní kámen Teslových vynálezů a jako nástroj jeho proslulých prezentací, kdy mu byly tehdejší veřejností přisuzovány až nadpřirozené schopnosti.

První socha fotbalisty v Česku: Masopust

Rodí se v ateliéru akademického sochaře Josefa Nálepy a v Praze 6 na Julisce by měla stát na sklonku jara. Josef Masopust získal v roce 2003 ocenění Čestný občan Prahy 6.

Nejpůsobivější vily republiky jsou k vidění v Dejvicích

Příznivci zdařilé architektury mohou zhlédnout putovní výstavu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska ve zdařilých prostorách Národní technické knihovny v Praze 6. Milovníci soudobé i historické architektury si tak rozhodně přijdou na své. Výstava přibližuje osudy staveb i jejich architektů.