Výpis záznamů 109120 z celkového počtu 132 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 109120 z celkového počtu 132 vyhovujících záznamů.

Změní Strahov tvář?

Útvar rozvoje hlavního města vyhlásil veřejnou urbanistickou ideovou soutěž na na řešení Masarykova stadionu a velkého rozvojového území Strahova.

STK vznikla před 290 lety jako sbírka knih za 300 zlatých

Pražská Státní technická knihovna (STK), která sídlí od roku 1935 v Klementinu, patří k nejstarším technickým knihovnám na světě. Knihovna, která disponuje více než 1,2 milionu svazků, se ale v budoucnu přejmenuje na Národní technickou knihovnu a přestěhuje se do nové budovy v Praze 6-Dejvicích. Od vzniku předchůdkyně dnešní STK uplyne 1. ledna 290 let.

Na Vítězném náměstí bude nová víceúčelová budova

Na místě bývalého tržiště na Vítězném náměstí v Praze 6 by měla vzniknout nová víceúčelová budova. Její výstavbu zajistí firma, kterou založí radnice s finanční skupinou PPF.

Cukrovarnická ulice opravena

Ulice Cukrovarnická ve Střešovicích je letos už devatenáctou opravenou ulicí a od zahájení chodníkového programu už pětasedmdesátou, kterou předala radnice Prahy 6 do užívání občanům.

Porota rozhodovala o památníku Nikoly Tesly v Dejvicích

Městská část Praha 6 vyhlásila letos v září výtvarnou veřejnou anonymní jednokolovou soutěž na řešení pomníku Nikoly Tesly do prostoru parku v ulici Nikoly Tesly v Dejvicích. Včera byly návrhy hodnoceny porotou.

Sekyra Group: NTK ve výstavbě, Dejvice Center v přípravě

Zatímco Národní knihovna je předmětem vášnivých sporů a její budoucí osud je přinejmenším nepříliš jistý, výstavba Národní technické knihovny (NTK) v režii developerské společnosti Sekyra Group postupuje rychle kupředu. Sekyra Group má ovšem v pražských Dejvicích nastartován ještě velkorysejší projekt: využití stávající proluky na Vítězném náměstí.

První náměstí v Praze 6 s vodními prvky

Zhruba rok od poklepání základního kamene dnes slavnostně otevřel starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa podzemní garáže s náměstím mezi ulicemi Kafkova a Wuchterlova v Dejvicích.

Nová Ruzyně: byty, kampus i náměstí

V Ruzyni v Praze 6 vznikne úplně nová čtvrť. Radnice šesté městské části totiž plánuje, že upraví pozemky, kde jsou v současné době zejména sklady – postaví tady byty, studentský kampus a nové náměstí.

Strahov: knihovna, nebo olympiáda?

Jako obrovský betovnový pomník minulosti je často vnímán spartakiádní stadion na Strahově. Odborníci i politici se již od sametové revoluce v roce 1989 přou o to, co s ním dál. Nyní téma stadionu rozvířila radnice Prahy 6 – chce tu totiž Národní knihovnu.

Výstavba metra A z Dejvic začne na přelomu 2009-2010

Prodloužení trasy A metra směrem k ruzyňskému letišti by se mělo začít stavět na přelomu let 2009 a 2010. Rada hl.města Prahy včera udělala další krok k výstavbě, když schválila koncept změny územního plánu.

Lidé mohou připomínkovat podobu sídliště Dědina

V rámci obnovy sídliště Dědina, kde dnes žije zhruba 6 tisíc lidí, probíhá mezi občany i anketa o jeho budoucí podobě.

Zpřístupnění zahrad Břevnovského kláštera

Zastupitelé schválili záměr spolufinancování společného projektu Břevnovského kláštera a Městské části Praha 6 „Revitalizace a zpřístupnění zahrad Břevnovského kláštera veřejnosti", a to do výše cca 7,5 milionu korun.