Výpis záznamů 6172 z celkového počtu 124 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 6172 z celkového počtu 124 vyhovujících záznamů.

Mateřské školy v létě nabídnou více aktivit

Mateřské školy se v létě otevřou ve větším rozsahu formou příměstských táborů a letních školiček. Nový systém umožní navštěvovat školku i starším dětem.

Středoškoláci ozdobí květinami Prahu 6

Studenti Střední odborné školy stavební a zahradnické soutěžili v rámci projektu „Květiny dětí“ o to, kdo z nich zkrášlí svým návrhem okolí tří vybraných lokalit v MČ Praha 6. Jde o nepoužívaná dětská pískoviště a jeden nefunkční vodní prvek.

Přijímání dětí do mateřských škol

Oznámení o přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání do mateřských škol Městské části Praha 6 pro školní rok 2012/2013.

AntiFETfest aneb Jde to i jinak 2012

Školáci a studenti z Prahy 6 mohou opět točit amatérské filmové snímky na téma prevence drog, kriminality, šikany, záškoláctví, rasismu, xenofobie apod.

Setkání místostarostů a radních MČ Praha 1-22

Ve Skleněném paláci dnes proběhlo setkání místostarostů a radních MČ Praha 1 - 22 pro oblast školství. Účastnili se ho také zástupci Magistrátu hl. m. Prahy.

Výstava Někomu život, někomu smrt

V ZŠ Dědina proběhlo 18. 1. 2012 setkání v rámci 70. výročí operace Anthropoid. S ním je spojená i putovní výstava "Někomu život, někomu smrt", která bude v ZŠ Dědina přístupná až do 27. 1. 2012.

Zápisy do prvních tříd základních škol v MČ Praha 6

Zápisy budou ve všech školách probíhat ve dnech 24. a 25. ledna 2012. Jejich konkrétní časy v jednotlivých školách naleznete v příloze této zprávy.

Mladý velvyslanec vědy a techniky je z Prahy 6

Americké velvyslanectví spolu s Akademií věd ocenilo šestici žáků základních škol certifikátem Mladý velvyslanec vědy a techniky. Byl mezi nimi i František Fladung ze ZŠ náměstí Svobody.

ZŠ Norbertov oslavila 120 let

Jde o nejstarší školu na Praze 6. Oslavy výročí se v sobotu 10. 12. 2011 zúčastnila starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková a radní pro školství Ondřej Balatka.

Soutěž „Holky, pozor!“ ovládla elektronická časomíra

Starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková předala cenu vítězce vědecko-technické soutěže pro studentky středních škol, kterou pořádá ČVUT v Praze. Mininotebook získala studentka Šárka Vávrová z Frenštátu pod Radhoštěm za svůj projekt elektronické časomíry.

Praha 6 má Férovou školu

ZŠ a MŠ Červený vrch získala významné ocenění. Liga lidských práv jí udělila certifikát Férová škola za otevřený přístup ke vzdělávání všech žáků. V celé České republice toto ocenění získalo pouhých 18 škol.

Alternativní program pro rodiče s dětmi v době stávky

Odboráři dnes ustoupili od zítřejší blokády Evropské ulice, takže pro osobní dopravu by Praha 6 měla být průjezdná, pokud nevzniknou někde jinde tzv. živelné blokády. To by způsobilo potíže při pohybu do práce či do škol rodičům dětí v Praze 6. Krizový štáb Prahy 6 proto připravil opatření pro rodiče těch dětí, kteří nemohou zůstat s dětmi doma a kteří budou mít problém se dostat do svých škol.