Výpis záznamů 112 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 112 z celkového počtu 2009 vyhovujících záznamů.

Hlavní město vypisuje dotace na snížení vizuálního smogu ulic a na opravy kulturních památek

Hlavní město Praha vypisuje pro příští rok dotační programy pro majitele podniků a provozoven, kteří tak mohou žádat až o 200 tisíc korun na úpravy svých poutačů, výloh nebo reklamních ploch. Dotace může pokrýt až 70 % nákladů na úpravu, která pomůže kultivovat městské prostředí. Nové upravení by přitom mělo sloužit jak podniku, tak veřejnému prostoru.
22.07.2022

Praha 6 hledá provozovatele farmářských trhů na Hradčanské

Východ ze stanice metra A na Hradčanské je frekventovaným místem, kde jsou „malé farmářské trhy“ zažité a vyhledávané již několik let. Praha 6 aktuálně ve výběrovém řízení hledá jejich nového provozovatele, který by tradici malého tržiště udržel a případně i rozvíjel podle svých představ.
14.07.2022

Praha 6 promlouvá do dostavby 4. kvadrantu Vítězného náměstí

Ve 20. letech minulého století nakreslil architekt Antonín Engel urbanistickou koncepci Dejvic a Vítězného náměstí. Ta se postupně naplňovala, jen takzvaný čtvrtý kvadrant, vymezený ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů a původně určený vysokým školám, zůstával stále volný. To se nyní změní.
11.07.2022

Výstavba tramvajové trati na Dědinu začíná

Na začátku července zahájí Dopravní podnik hl. m. Prahy dlouho připravovanou výstavbu tramvajové trati směřující k sídlišti na Dědině. Stavba povede z  konečné zastávky „Divoká Šárka“ a vytvoří pět párů zastávek včetně nového obratiště v celkové délce 2,3 km.
30.06.2022

Praha 6 odmítla Metropolitní plán

Nesouhlasíme s Metropolitním plánem Prahy v jeho současné podobě, usnesli se dnes zastupitelé Prahy 6 na svém zasedání. Městské části vadí, že Metropolitní plán nezohledňuje naprostou většinu jejích zásadních připomínek. O revizi tohoto strategického dokumentu chce s jeho zpracovatelem – Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy – znovu jednat.

Pošli aktovku dál! Startuje další ročník sbírky pro školáky

Městská část Praha 6 po roce vyhlašuje sbírku školních aktovek a dalšího školního vybavení. Čtvrtý ročník akce „Pošli aktovku dál“ letos startuje 4. července.

Praha 6 propojuje generace. Nabízí studentské bydlení v DPS Šlejnická

Výhodné studentské bydlení v domě s pečovatelskou službou (DPS) po roce znovu nabízí Praha 6. Ubytovaný student se zároveň bude starat o volnočasový program pro místní seniory. Jde o pokračování úspěšného projektu na podporu mezigeneračního soužití.

28. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MČ - NÁVRH PROGRAMU

Ve čtvrtek 30. června 2022 se od 10:00 v kongresovém sálu hotelu DAP uskuteční 28. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.

Přímý přenos můžete sledovat na: Městská část Praha 6 - YouTube a také na facebookových stránkách Městské části Praha 6.
27.06.2022

POHÁR VĚRY ČÁSLAVSKÉ: SPORTOVNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ Z PRAHY 6 ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Čtvrtého ročníku soutěže pojmenované po legendě sportu Věře Čáslavské se účastnilo 20 základních škol a víceletých gymnázií z Prahy 6. Tři tisíce mladých sportovců měřily své síly v průběhu celého roku v šestnácti odvětvích. Soutěžilo se například v mini fotbale, v házené, v přespolním běhu, ale také v přetahování lanem.

V rámci VědaFestu bylo podepsáno memorandum o spolupráci ČVUT a ZŠ a MŠ Bílá

Na Vítězném náměstí dnes v rámci VědaFestu došlo na slavnostní podepsání memoranda o spolupráci mezi dvěma školami: Českého vysokého učení technického v Praze a ZŠ a MŠ Bílá. Na první pohled to tak nemusí vypadat, ale mají k sobě blízko nejen geograficky.

Šestka rozšiřuje kapacity škol, i pro děti z Ukrajiny

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, tedy o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1 114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro ukrajinské děti.
22.06.2022

Praha 6 přispívá dětem na tábory, rozdělí celkem tři miliony

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.
21.06.2022