Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

10. ročník VědaFestu v Dejvicích

Stovka expozic v jednom dni se představí na již 10. ročníku VědaFestu ve středu 22. června od 8.30 do 18.30 hodin v Dejvicích. Na zelené ploše na Vítězném náměstí vystavovatelé z vysokých škol, akademických ústavů, volnočasových institucí a firem představí svou práci a výzkum.


náhled souboru

Velká a zábavná populárně vědecká laboratoř pod širým nebem, letos na téma „Věda od A do Z“, je určena nejen žákům a studentům, ale i zvídavé veřejnosti bez omezení věku. Pro všechny návštěvníky jsou připravena překvapení a nové zajímavosti.   Vstup na akci je ZDARMA.

Vědafest má za cíl ukázat lidem, že věda je všude kolem nás, denně se jí dotýkáme a běžné výsledky vědy používáme, aniž bychom si toho byli vědomi. Ukázat, že věda je činnost nejen zajímavá, ale především užitečná. Koh-i-noor seznámí návštěvníky s příběhem „obyčejné“ tužky, Národní muzeum předvede chytrou aplikaci, která umí odhalit brouky žijící v Praze, psí hrdinové z organizace Helppes ukážou své umění v pomoci handicapovaným lidem, studenti lékařské fakulty naučí návštěvníky používat chirurgické stehy, speciální jednotka z Kriminalistického ústavu předvede, jak se obětem hromadných neštěstí vrací identita, a všichni si mohou vyzkoušet zručnost s Kutilem Juniorem. Každý z návštěvníků se na chvíli může stát, čím bude chtít a nahlédnout tak do mnoha oborů vědecké abecedy. 

Ani letos návštěvníci nepřijdou o oblíbený kvíz „Chytrá hlava“. Je třeba odpovědět správně na abecedu otázek od A do Z, přihlásit se do soutěže a zúčastnit se tak losování o zajímavé ceny přímo na VědaFestu.

V souvislosti s nastupujícím předsednictvím České republiky Radě EU a prioritními tématy našeho předsednictví v oblasti energetiky, kyberbezpečnosti a digitalizace, klimatických změn a svobody médií, které představí na VědaFestu stánky a přednášky pražských vysokých škol, předá na festivalovém pódiu zástupce francouzského velvyslanectví do rukou předsedy Rady vysokých škol symbolicky vlajku EU.

VědaFest je otevřen i ukrajinským návštěvníkům, nápomocni jim budou průvodci z řad ukrajinských studentů.

Program VědaFestu je postupně doplňován na www.vedafest.cz

VědaFest je společným projektem Českého vysokého učení technického v Praze, Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze od roku 2011. Akce se koná za podpory městské části Praha 6.--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/aktuality/10-rocnik-vedafestu-v-dejvicich-2022-06-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.