Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Žamboši v Kaštanu

Trojnásobní folkoví držitelé Ceny Anděl. Odzbrojující lyrika, přemýšlivé texty a skvělé písničkové nápady.

Žamboši hrají v sestavě kytara, akordeon, bicí a samply. S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“. Je to současná, progresivní, akusticko-folkrocková skupina. Její písně kladou důraz na text a emocionalitu při živých koncertních provedeních. Za svých pět dosud vydaných titulů byli vždy nominováni na cenu Anděl v kategorii folk. Třikrát se jim podařilo nominaci proměnit, což je v žánru velká věc. Naposledy přebrali z rukou Jana Spáleného cenu Anděl v roce 2019 ve fóru Karlín za album s názvem Louvre a v listopadu 2021 jim vyšlo v pořadí páté řadové CD s názvem Světlojemy.

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/akce/zambosi-v-kastanu-2022-10-06 ---