Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Qaraba Ensemble v Kaštanu

Lidové písně z pevninského Řecka, Malé Asie, Istanbulu a osmanské palácové tradice.

Klasické Rebetiko, lidové písně z pevninského Řecka, Malé Asie, skladby z Istanbulu a osmanské palácové tradice, zahrané na různé temperované i tradiční mikrotonální nástroje. Rebetiko, označované též jako řecké blues, je hudební styl z počátku 20. století vycházející z lidové hudby řeků žijících na území Osmanské říše v době jejího zániku. Tato turbulentní doba se silně odráží v tématech rebetikových písní, které mluví o životě v chudinských čtvrtích, odloučení od rodného kraje, drogách, prostituci, hazardních hrách, ale i lásce a radosti z hudby a ze života.

Yannis Karampatzias: Tzuras, Baglamas, Konstantinopolska loutna, Saz
Mikuláš Mrva: Kytara, Bendir, Darbuka
Milan K. Jakeš: housle

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/akce/qaraba-ensemble-v-kastanu-2022-10-08 ---