Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Přednáška: Praha na přelomu milénia

(Postmoderní a současná architektura) 

Ve 2. polovině 80. let vznikaly v Praze velice nápadité a originální stavby, které byly opět silně kontroverzní, ale dnes již neodmyslitelně patří ke klenotům pražské architektury. V 90. letech se z nově vzniklé České republiky stala brána do svobodné Východní Evropy....


náhled souboru

Do české metropole se sjížděli studenti, umělci, politici a další významné osobnosti z celého světa. Není proto divu, že všeobecné nadšení a společenský optimismus dal vzniknout novým projektům, které pomáhaly posunout pražskou architekturu do nového tisíciletí.

Pokud vás zajímá, proč se nedávno zesnulé Aleně Šrámkové přezdívá První dáma české architektury, proč měl původní návrh Tančícího domu obsahovat dámské poprsí, nebo jaké jsou nejošklivější pražské stavby od roku 1990, přijďte si poslechnout přednášku o Praze na přelomu milénia

 Praktické informace:

  • Místo konání: Kulturní suterén (Jugoslávských partyzánů 26)
  • Délka: cca 2 hodiny
  • Lektor: Mgr. Hana Valentová
  • Vstupenku možno rezervovat zde.

 REZERVACE NUTNÁ! (Tu je možno udělat - v případě, že není naplněna kapacita přednášky - online do jejího začátku.) (Vstupné 250,-)

Prague Local Friends--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/akce/prednaska-praha-na-prelomu-milenia-2023-01-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.