Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Paměť národa na Strahově: komentovaná procházka

Paměť národa pořádá na jižní tribuně Strahovského stadionu letní večery s příběhy 20. století. Od července do října se můžete seznámit s histrorií Strahova i okolí na komentovaných procházkách, navštívit letní kino, debatovat s pamětníky nebo si prohlédnout některou z výstav. Vše na místě s unikátními výhledy na Prahu a pohnutou historií. Vstup je zdarma.


náhled souboru

Komentovaná procházka Stadion Strahov a jeho historie

Říká se o něm, že je největším stadionem světa, jeho tribuny jsou kulturní památkou, ale v posledních letech sem málokdo najde cestu. Zveme na procházku, která návštěvníky seznámí s pamětí Strahova. Řeč bude o stadionu i jeho okolí, představíme místo radosti z pohybu a setkávání, ale také méně známé temné příběhy spojené s koncem druhé světové války. 

  • 10. 8. od 18 hodin
  • Sraz na Pohořelci na zastávce tramvají.
  • Délka procházky je 60 minut.

Po procházce bude na jižní tribuně od 19 hodin uvedena projekce filmových dokumentů z produkce Paměti národa Život s cejchemBezdomovci. Po promítání bude následovat debata s pamětnicí Libuší Jarcovjákovou

Více informací najdete na webových stránkách akce.

Další akce se koná 24. srpna. 

 

Paměť národa

KDY: 10.08.2022 od 18:00 do 19:00

KDE: Jižní tribuna Strahovského stadionu

KDO: Paměť národa

WEB: http://strahov.pametnaroda.cz

PŘÍSPĚVEK ÚMČ: 400000,-KčSOUVISEJÍCÍ AKCE


--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/akce/pamet-naroda-na-strahove-komentovana-prochazka-2022-08-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.