Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Komentovaná procházka Prahou 6

Funkcionalistická Baba

Jako součást mezinárodního projektu Werkbund Estates in Europe 1927–1932 získal obytný soubor domů na pražské Babě nejvyšší ocenění pro památky – označení Evropské dědictví. Této pocty, která této městské památkové zóně rozhodně náleží, se dostává jen památkám celoevropského kulturně-historického významu. Společně s průvodkyní Hedvikou Čenkovou si projdeme poměrně krátkou trasou, která je ale nabita významnými osobnostmi, uznávanými architekty a zástavbou, která je sjednocená funkcionalismem, ale přesto je velmi různorodá.

VSTUP ZDARMA. Sraz na zastávce busu 131 U Matěje.

KDY: 15.08.2022 od 15:00 do 17:00

PLUS KÓD: 9F2P496J+V3 obrázek mapy