Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Komentovaná procházka Prahou 6

Kulaťák nejsou jen Dejvice a není ani kulatý

Vítězné náměstí je vnímáno jako centrum Dejvic. Mnozí poučení ale vědí, že to tak není. A tak si připomeneme s průvodkyní Hedvikou Čenkovou historii zástavby v okolí tzv. „Kulaťáku“, také třeba plány, které nebyly dokončeny. Představíme Antonína Engela a jeho plán.

A víte, kudy jezdila původně tramvaj a že tu bývala i cihelna? A skutečně si obejdeme ten náš Kulaťák kolem dokola, připomeneme si pomníky, i ty zmizelé. A také rok 1945 a kde nám na něj zůstala památka.

Vstup na procházku je zdarma. Sraz v 18 hodin proti ústí Verdunské ulice do náměstí.

KDY: 07.08.2022 od 18:00 do 20:00

PLUS KÓD: 9F2P492W+FJ obrázek mapy