Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

27. Břevnovské posvícení 2022

Bohatý kulturní program na pódiu, staročeská vesnička, lunapark, ohňostroj, stánky s občerstvením všeho druhu a mnoho dalšího...


náhled souboru

 Zveme Vás 7. - 9. října 2022 na 27. břevnovské posvícení u Břevnovského klášteraDojedete k nám tramvají číslo 22 a 25, stanice Břevnovský klášter.

16. ročník Kolotočů bez barier se koná vždy před zahájením Břevnovského posvícení a to ve čtvrtek 6. října od 14 do 16 hodin. Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů s různými stupni handicapu. Pro účastníky budou připraveny nápoje  a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem".

Partnerem této spolkové akce je sbírkový projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.

 

 

Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek. 
Nedaleko hlavního pódia najdete stánky s občerstvením a pochutinami, které k břevnovskému posvícení neodmyslitelně patří.
  

V pátek od 14:00 bude v provozu většina stánků a pouťové atrakce. 

V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem, žebra, bramboráky, bramborové placky, palačinky, vdolky a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky minipivovarů, stánky medovinou, se sudovým vínem, burčákem a kávou. Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dál oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku různých řemesel, dílniček pro děti. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit.

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po obědě a každý návštěvník si v programu najde to své. Na sobotu je od 19:05 připraven MEGAohňostroj.

Další info ZDE:

www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz

Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera.

 

Akci pořádá Spolek břevnovských živnostníků z.s. s podporou Městské části Praha 6 a pod záštitou starosty městské části Praha 6  Ondřeje Koláře.

Akce probíhá také s podporou Břevnovského kláštera

 

 

Jaroslav Duffek

KDY: od 07.10.2022 10:00 do 09.10.2022

KDE: u Břevnovského kláštera

KDO: Spolek břevnovských živnostníků

WEB: http://www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz

PŘÍSPĚVEK ÚMČ: 1000,-KčSOUVISEJÍCÍ AKCE

Nebyly nalezeny žádné vyhovující záznamy

--- konec tisknuté stránky old5.praha6.cz/akce/27-brevnovske-posviceni-2022-2022-10-07 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.